Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Easy Life Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bt
Akvarista



Registrovan: 20 Nov 2011
Poruke: 72
Lokacija: Makedonija

PorukaPoslao: Sre Nov 20, 2013 8:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zelim da ubacim u profito i easycarbo e sad zanima me jedna stvar, u kanisteru imam zeolit i aktivan jaglen( srpski mislim je isto ) Smile e sad kad ubacim dali ce filter media to da apsorbira i namali efekt ili ? Pozdav Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Nov 20, 2013 8:23 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

cojasoko
Akvarista



Registrovan: 12 Sep 2012
Poruke: 182
Lokacija: smederevo

PorukaPoslao: Čet Nov 21, 2013 12:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verovatno si mislio na aktivni ugalj. E sada po meni mozes da dodajes easy carbo i profito bez problema zato sto aktivni ugalj uklanja lekove iz vode
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IvanGrozni
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2013
Poruke: 85
Lokacija: Mladenovac-Priština

PorukaPoslao: Čet Nov 21, 2013 10:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cojasoko ::
Verovatno si mislio na aktivni ugalj. E sada po meni mozes da dodajes easy carbo i profito bez problema zato sto aktivni ugalj uklanja lekove iz vode


Sada ispada da aktivni ugalj prepoznaje šta je lek a šta nije. Čini mi se da nije baš tako.
Aktivni ugalj za sebe vezuje veliki broj organskih i neorganskih otrova, mikroorganizme i lekove. Takođe za sebe vezuje i korisne stvari, vitamine i hrančjive elemente. Tako da će verovatno uticati na EasyCArbo i Profito.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Nov 21, 2013 11:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aktivni ugalj će da umanji efekat. Posebno pazi na rok trajanja uglja ako ga koristiš u filtraciji.
Imaš da nađeš gomilu tekstova o ulozi u akvaristici, ako te mrzi evo jedan citat:
"Hemijska filtracija se obavlja kroz aktivni ugalj, zeolit ili hemijsku smolu koji izvlače toksine iz vode. Aktivni ugalj, nažalost, takođe otklanja i đubrivo za biljke, minerale i slične stvari koje sipate u akvarijum. On otklanja toksine dok se ne zasiti, pa čak može da počne i sa oslobađanjem istih, pa ga je zato neophodno često menjati (bar na svaka 2 meseca). Aktivni ugalj ne otklanja amonijak, nitrite, nitrate, fosfate, itd. Za to se koriste namenske mase koje se drže izvesno vreme u filteru i koje se bacaju kad se zasite, po preporuci proizvođača."
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cojasoko
Akvarista



Registrovan: 12 Sep 2012
Poruke: 182
Lokacija: smederevo

PorukaPoslao: Pet Nov 22, 2013 1:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

IvanGrozni ::
cojasoko ::
Verovatno si mislio na aktivni ugalj. E sada po meni mozes da dodajes easy carbo i profito bez problema zato sto aktivni ugalj uklanja lekove iz vode


Sada ispada da aktivni ugalj prepoznaje šta je lek a šta nije. Čini mi se da nije baš tako.
Aktivni ugalj za sebe vezuje veliki broj organskih i neorganskih otrova, mikroorganizme i lekove. Takođe za sebe vezuje i korisne stvari, vitamine i hrančjive elemente. Tako da će verovatno uticati na EasyCArbo i Profito.


Koliko ja znam Easy carbo je tecni CO2 a Profito sadrzi minerale koji su potrebni biljkama a ne neke vitamine. Uz to da je aktivni ugalj los ne bi bio sastavni deo nekih filtera poput hang on filtera. Naravno da umanjuje dejstvo profita ali ako vec ima aktivni ugalj ne moze da steti ako dodaje hemiju za biljke
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Pet Nov 22, 2013 11:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cojasoko ::
IvanGrozni ::
cojasoko ::
Verovatno si mislio na aktivni ugalj. E sada po meni mozes da dodajes easy carbo i profito bez problema zato sto aktivni ugalj uklanja lekove iz vode


Sada ispada da aktivni ugalj prepoznaje šta je lek a šta nije. Čini mi se da nije baš tako.
Aktivni ugalj za sebe vezuje veliki broj organskih i neorganskih otrova, mikroorganizme i lekove. Takođe za sebe vezuje i korisne stvari, vitamine i hrančjive elemente. Tako da će verovatno uticati na EasyCArbo i Profito.


Koliko ja znam Easy carbo je tecni CO2 a Profito sadrzi minerale koji su potrebni biljkama a ne neke vitamine. Uz to da je aktivni ugalj los ne bi bio sastavni deo nekih filtera poput hang on filtera. Naravno da umanjuje dejstvo profita ali ako vec ima aktivni ugalj ne moze da steti ako dodaje hemiju za biljke


Da tacnoje da će aktivni ugalj za sebe vezati i neke dobre stvari,ali ako uzmemo u obzir to koliko je koristan kod uklanjanja onih štetnih i kad izvagamo taj odnos uvek ću biti za njegovo prisustvo.,,Tako da će verovatno uticati na EasyCArbo i Profito,, Zanimljiva konstatacija Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamaniac
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2011
Poruke: 194
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pet Nov 22, 2013 1:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I to koliko je tacna konstatacija da uklanja hranljive materije i da ih posle nekog vremena ispusti,mozemo samo da pricamo napamet... Iz licnog primera mogu da napisem da aktivni ugalj ne menjam po godinu dana(samo ga isperem kada perem i sundjer),a po rastu biljaka nista lose nisam primetio...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Nov 22, 2013 1:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bavim se tom naukom ali sam ga koristio kao filtracioni materijal u prehrambenoj industriji. Koristili smo Trayal-ov aktivni ugalj. Otprilike koliko je skupo koristiti ga za filtraciju sve se svodi na to da bi bilo najbolje da ga ne menjaš. U ona vremena sedneš u auto i odeš kod njih, ljudi ti pokažu rezultate laboratorijskih ispitivanja, za koliko se zasiti, šta se dešava kad se zasiti, uradiš par testova itd ... Tako baš nisu sve priče napamet. Radilo se o velikom udelu u ceni proizvoda.
Za akvaristiku ne znam tačno da kažem, postoji tu dosta parametara, koliko staviš uglja, koliko treba da filtrira itd ... Znam samo da će da pokupi sve što može da pokupi u zavisnosti od toga koliko mu je kapacitet, takođe i da će da otpušta nakon zasičenja sa čime mu se gubi smisao daljeg korišćenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bt
Akvarista



Registrovan: 20 Nov 2011
Poruke: 72
Lokacija: Makedonija

PorukaPoslao: Pet Nov 22, 2013 8:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na vasih odgvori Smile

Aktivnio ugao znam da se koristi hemiskoj filtraciju pod to se razume ne samo nakon lecenje da recimo u naseg akvariuma nego upija miris i rastvoreni otpad ja ga koristim max 1mesec...znaci kao sto su lekove hemija i ovo tecna prihrana je na neki nacin hemija nije vazan sastav ....e sad pitanje ili recimo konstatacija je sta neki druge misle oko tome ....jer ako upija sva i svasta od hemiske lekove ondah i prihrane...

Zeolit koristim je upija amonjak i nitrate i do sada se pokazo korisan ikoristim i kamenje od lava...e sad neki kaze da zeolita i on moze da dodze do neki stadium kao aktivni ugalj tako da i njega naporedno izbacujem nakon 1mesec i onda ide lavu...

Znaci stoimo na stanovniste da utice easu life ..hvala opet pozz svi akvaristi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Nov 22, 2013 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....ni%20ugalj
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Outstanding Ńasual Dating - Real-life... sanjdjordj Ribe 0 Čet Mar 07, 2024 11:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prime Ńasual Dating Real-life Girls goran012 Ribe 0 Sre Feb 21, 2024 3:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Easy life Profito i EasyCarbo nacin k... golff Hemija 4 Pon Sep 20, 2021 4:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Easy carbo bio Blue Hemija 1 Sub Dec 19, 2020 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Easy Life Algexit i Aktivni Ugalj? NARCOS Alge 5 Sub Sep 14, 2019 1:11 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License