Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Echinodorus ipica Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Sre Avg 13, 2014 9:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupio sam ovu biljku od naseg sponzora. Biljka je stigla u odlicnom stanju, ali sam ja pri vadjenju iz korpice napravio glupost.
Otkinule su mi se sve stabljike sa listovima od korena, a za koren je samo ostala zakacena stabljika sa cvetom.
Da li postoji nacin da se biljka spasi?
Ja sam za sada sve to zasadio u podlogu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Avg 13, 2014 9:43 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Avg 13, 2014 10:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Korpicu uvek prvo isečeš makazama pa je lakše skineš.
Ostavi i prati, ja sam echinodorus dobio sa grane, bez korena, eno ga na skoro 30 cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Sre Avg 13, 2014 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zurba, frka, uzbudjenje i onda tuga Sad
Ja se nadam da ce uspeti da se izvuce......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Avg 14, 2014 12:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam 100% siguran, mislim nisam baš pratio toliko detaljno, ali mislim da mi nije ostalo možda dva prvobitna lista. Ima ih možda 10-ak sad.
Ako je krenuo bar neki list i ne propadne koren ima on da ti raste, samo strpljivo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Sub Avg 16, 2014 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobio sam odgovor od rainforesta, samo se uveze ovo sto je ostalo sa listom i zabode u podlogu i trebalo bi da ponovo ozili.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Corydoras
Akvarista



Registrovan: 17 Jan 2015
Poruke: 74
Lokacija: Sivac

PorukaPoslao: Sre Feb 11, 2015 1:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poštovanje uzeo sam ovu biljku od RF kao i mnoštvo drugih e sad šta se dešava. Ubran mi je sa grane i odlično izgleda usadio sam ga u podlogu tri struka konkretno i juče mi je jedan "iskočio" iz podloge sa žilom od 3cm što me je obradovalo znači odgovara mu (usadio sam ga nazad) ali me evo baš sad zaprepastilo što je i drugi struk "iskočio" isto ima žile nije mi jasno zašto ispadaju podloga je na tom mestu debela oko 4cm + ispod hranljiva. E sad između je mrežica pa neznam da li mu to smeta inače ostale biljke neispadaju akvarijum je u toku cikliranja radi od subote noć. Ako neko nešto zna nek napiše. hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Feb 11, 2015 8:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto je koren mali i nije se jos uvek dovoljno ukorenio moguce da ga ribe izbace tako sto ga gricnu.
Mozda da probas staviti neki malo krupniji kamen oko njega da ga pristiska. Tako sam ja resavao da ne dodje do toga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Corydoras
Akvarista



Registrovan: 17 Jan 2015
Poruke: 74
Lokacija: Sivac

PorukaPoslao: Sre Feb 11, 2015 1:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaću sa većim kamenjem u svakom slučaju ali ja još ucek nemam riba u aq ciklira se tek 4 dana jedino mislim da je možda jaka pumpa u filteru pa je isčupa. Danas ću probati staviti veće kamenje oko njega pa ću videti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mikulence
Akvarista



Registrovan: 12 Nov 2014
Poruke: 14
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Feb 11, 2015 2:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto je biljka glomazna, a koren joj je mali, nema sta da je drzi, ako je ribe diraju. Na primer, moj ancistrus voli da se zalepi za jedan list i tu da kulira kao na lezaljci, samo obrnuto.

Ja sam isekla onu malu crnu rupicastu saksiju na pola poprecno, i vezala vise puta koncicem koren za jedan zid te saksije, saksiju ubacila na dno i pretrpala peskom. Ona sada daje otpor da se biljka izvadi. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mikulence
Akvarista



Registrovan: 12 Nov 2014
Poruke: 14
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Feb 11, 2015 2:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam pazljiva na casu. Smile Ali svejedno, trik je isti. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Corydoras
Akvarista



Registrovan: 17 Jan 2015
Poruke: 74
Lokacija: Sivac

PorukaPoslao: Sre Feb 11, 2015 3:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala koleginice "Mikulence" na savetu na žalost ja sam sadio bez saksijice e sad sam svaki stručak pritisnuo sa tri kamena oko 3cm u prečniku pa ću videti dokle će držati. Dok se biljka malo neukoreni i neuhvati se za podlogu nadam se da joj neće smetati komarnik (PVC mrežica) koja je između kvarca i hranljive podloge. Kad kažem smetati mislim u smislu da koren prođe do hranljive podolge. pošto kažem da je za ova četiri dana baš dosta pustio korenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka POTREBNO - Echinodorus quadricostatus... Bombadil Tražnja 0 Pet Sep 25, 2020 8:31 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Echinodorus Uros Kg Biljke 23 Pet Mar 22, 2019 9:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Echinodorus Bombadil Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Okt 03, 2018 7:16 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kripte, echinodorus bolan970 Arhiva Malih Oglasa 1 Sub Feb 17, 2018 11:34 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Echinodorus tenellus Novi Sad Gargi Arhiva Malih Oglasa 2 Čet Feb 08, 2018 6:19 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License