Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Četkaste (crne) alge - borba (rešenje) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 28, 2011 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno da ugrozava, ne vidim da sam bilo gde napisao suprotno.
Da citiram sebe par poruka iznad:
Blue ::
Prvenstveno treba obratiti paznju na ispravno doziranje jer se bilo kojom od ovih metoda vrlo lako moze napraviti vise stete nego koristi.

Dakle, da ponovim, niti sam ikome savetovao da koristi H2O2, niti sam rekao da je bezbedan, cisto diskutujemo o mogucnostima.
Ovakve metode su samo za ljude koji tacno znaju sta rade i spremni su da snose posledice usled greske.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Nov 28, 2011 9:18 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Alpha
Akvarista



Registrovan: 16 Feb 2012
Poruke: 18

PorukaPoslao: Pet Mar 16, 2012 9:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koji ti je ovo cistac,lepo izgleda,koliko je efikasan?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SmileY
Akvarista



Registrovan: 01 Mar 2012
Poruke: 51
Lokacija: Beograd-Rakovica

PorukaPoslao: Sub Mar 17, 2012 7:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mislis na kozice ili..?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Alpha
Akvarista



Registrovan: 16 Feb 2012
Poruke: 18

PorukaPoslao: Sub Mar 17, 2012 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

SmileY ::
mislis na kozice ili..?

Da,nisam imao prilike da vidim uzivo,niti znam nekog ko ga ima...


Poslednji put izmenio Alpha dana Sub Mar 17, 2012 9:56 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SmileY
Akvarista



Registrovan: 01 Mar 2012
Poruke: 51
Lokacija: Beograd-Rakovica

PorukaPoslao: Sub Mar 17, 2012 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisu cistaci u bukvalnom smislu ali se hrane nekim algama.
Na slici su red cherry kozice. Pogledaj na forumu ili na netu. sory za offtopic


Poslednji izmenio SmileY dana Sub Mar 17, 2012 10:56 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Markonbg
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2012
Poruke: 230
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 20, 2012 8:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue,da li mozda znas kako se dozira sa H2O2 i koliko dana tretman traje?
Biljke se znaci ne vade vec se H2O2 direktno stavi u vodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 21, 2012 8:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavisno od velicine akvarijuma, ali generalno par ml na svakih 100l vode 3% H2O2 bi trebalo da bude bezbedno. Spric, igla i veoma polako po algama, videces kako reaguju. Ponovis par dana, zavisno od zahvacenosti i brzine sirenja.
Obrati paznju na uzroke, jer se vec za par dana mogu vratiti i onda dzaba muke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Uto Nov 27, 2012 10:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koji je uzrok pojave ove alge?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 27, 2012 11:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iz nekih tuđih iskustava - usled ređe promene vode, a previše hranjivih materija (uključujući preterano hranjenje). Generalno - malo lošije održavanje redovne higijene.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 27, 2012 1:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje iskustvo - promene vode 30% na 5-7 dana sa sifoniranjem dna (u ovom akvarijumu cak 2x nedeljno dok se sve ne ustali posle "preseljenja") , i preterano hranjenje Smile Sto ce reci - dovoljno je preterano hranjenje riba Smile - javlja se na "nepokretnim" delovima - grejacu, panju, crevu za vazduh. Nije u strasnim kolicinama, ali je ima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Nov 29, 2012 1:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@No1 cetkasta alga ne moze da nastane u akvarijumu sama od sebe (barem kako ja znam), prenosi se preko vode (spore), stomaku ribica, biljke itd. Kad se nastani pravi haos ako nije drzan pod kontrolom ili skroz otklanjanje.

@CTale i @simici789 promena vode nema nikakve veze stim jos ce im goditi jer dolaze do novih hranljivih materija. Probao sam ja cesto da menjam vodu i sve i svasta da radim al to raste jos vise. Preterana hrana isto moze da im pomogne da rastu ali jedino resenje da se covek oslobodi od njih je mehaniski rucno i kako god borba je velika i padne puno nevinih al i to je akvaristika Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Nov 29, 2012 4:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

deak ::
@No1 cetkasta alga ne moze da nastane u akvarijumu sama od sebe (barem kako ja znam), prenosi se preko vode (spore), stomaku ribica, biljke itd. Kad se nastani pravi haos ako nije drzan pod kontrolom ili skroz otklanjanje.

@CTale i @simici789 promena vode nema nikakve veze stim jos ce im goditi jer dolaze do novih hranljivih materija. Probao sam ja cesto da menjam vodu i sve i svasta da radim al to raste jos vise. Preterana hrana isto moze da im pomogne da rastu ali jedino resenje da se covek oslobodi od njih je mehaniski rucno i kako god borba je velika i padne puno nevinih al i to je akvaristika Wink

A u tom grmu lezi zec! Smile Isto sam probao svasta sem hemije. Najbolji rezultat kod mene, govorim iz licnog iskustva, ne trpati vise hrane nego sto ribe pojedu za nekih 10ak sekundi, redovno odrzavanje sa obaveznim usisavanjem dna. Ne prenaseliti akvarijum. Meni je akvarijum bio pun gupika, 5-6 odraslih i gomila malih. Cim sam prebacio mlade u zaseban akvarijum, crna alga je pocela da stagnira sama od sebe. Ima je i sad, lagao bih da je nema 100%, ali je malecka i uhvati se za neki kamen i lako je sastruzem i usisam kad menjam vodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Čet Nov 29, 2012 4:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Deak ,ako se alga tretira hemijom za suzbijanje algi da li je potrebno dolivanje odlivanje vode s obzirom da se ,,tretiranje,, vrsi cetiri nedelje , s dozom jenom nedeljno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Nov 29, 2012 5:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno da ide promena vode al posle tretmana, najlakše suzbijanje končaste alge bez hemije je mekana voda, to ću još opisati samo nisam pokupio sve podatke i slike al otom potom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Dec 06, 2012 11:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aj da pitam, posto mi Hemija nije jaca strana. Zar se samim raspadanjem algi pomocu hemije ne podize amonijak ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam zute/crne/mix mollike i xif... Dukisef Na poklon 0 Čet Nov 16, 2023 11:22 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam zute/crne/mix mollike Dukisef Na poklon 0 Pon Mar 06, 2023 10:38 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam zute/crne/mix mollike i crn... Dukisef Na poklon 1 Ned Feb 05, 2023 11:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam Zute, Crne i Zuto-Crne mollike Dukisef Na poklon 0 Sre Dec 14, 2022 12:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License