Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Četkaste (crne) alge - borba (rešenje) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Ana zeka
Akvarista



Registrovan: 02 Dec 2013
Poruke: 78
Lokacija: Cuprija

PorukaPoslao: Sre Jun 18, 2014 1:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam dobila bradatu algu :'( Preko kupljenog bilja od jedne osobe sa sajta.Biljka se lepo sirila,alga je mirovala.Medjutim zbog poplave i nemogucnosti redovne izmene vode,buknula je.
Na jednoj polovini ak uhvatila mi bilje prednjeg plana.
Sa biljke koja je inace bila primarni izvor bradate "zaraze" se povukla a sa prednjeg plana ne mogu da je izbacim.
Imam puzeve koji su skidali pomenutu algu ali koliko skinu toliko ona nabuja.Vise nece da je taknu a ni ancistrusi.
Pocela sam sa 3% hidrogenom.Nakon prskanja bocicom,vrlo slabi rezultati.Sada sam isto ponovila spricem i iglom direktno na bilje po algi i pesku oko korena bilja.Oprala sam filter i u njemu stavila par kapi hidrogena.
Nakon pola sata,ukljucila sam pumpu koja je usisala prljavstinu podignutu sa dna.Sat vremena od ukljucivanja pumpe,mehurici na sve strane.Na staklu,bilju,pesku,pumpa prekrivena mehuricima.
Da li se jos nekom isto desilo?
Dodala sam oko 12ml rastvora,malo vise od polovine ak mi pod bradatom i zelenom algom Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jun 18, 2014 1:11 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jul 01, 2014 9:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mehurići i treba da se pojave,ali odmah,jer hidrogen sa vodom reaguje odmah.I to je sve samo nije opasno,pod uslovom da ne preteraš sa količinom hidrogena.
Alga koja je naprskana će promeniti boju u mrku,do mrkocrvenu,tj uginuće.Onda je ili ti očistiš,ili puževi.Ali,nemoj misliti da ćeš odmah ukloniti svu algu.Moraćeš da ponoviš taj proces,uz održavanje akvarijuma,sve dok algi ne bude u razumnoj meri.Karbo takodje pomaže u toj borbi.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
silver




Registrovan: 18 Avg 2014
Poruke: 2

PorukaPoslao: Pon Avg 18, 2014 9:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam višemjesecni problem sa ovim algama i neznam kako da ga riješim,znaci ima ih milion na pozadini akvariuma(napravljena od tvrdog stiropola),na pijesku,biljkama.Jedno vrijeme sam ih strugao fizicki ali to traje kratkorocno i ponovo se pojave,biljke sam jedno vrijeme izbacio i ubacio nove ali su se one ponovo pojavile.šta da radim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
filter
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 190
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 18, 2014 10:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

silver evo ti najjednostavnije resenje bez hemije i cimanja. Ja sam to resio valisnerijom. Zasadi je sto vise mozes. A u medju vremeni nadji uzrok zasto ti se pojavljuju. Ili ti je losa filtraciju, ili neredovno menjas vodu... Neka se za to javi neko iskusniji. Ja ti preporucujem valisneriju ili bilo koju brzorastecu biljku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Avg 18, 2014 12:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali. prenaseljen akvarijum sa losom filtracijom ,obilno hranjenje, sa neredovnom zamenom dela vode uz sifoniranje dna,. To ti je idealno za ovu algu. Ako imas i ispunjavas nesto od ovog, najverovatnije je to uzrok...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
silver




Registrovan: 18 Avg 2014
Poruke: 2

PorukaPoslao: Pon Avg 18, 2014 3:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

akvarijum mi je od 70 litara,nije prenaseljen,nehranim ih cesto(jedanput dnevno),a sto se tice filtracije i mjenjanja vode to zaista neradim cesto
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Avg 18, 2014 4:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....t1681.html

Drzi se ti ovoga i nema da fali! zop
Kad jednom uhvatis rutinu, ima sve da bude tip-top. Pojacaj biolosku filtraciju.
Pozdrav! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thunderbeast
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 136
Lokacija: Beograd-Vozdovac(Stepa Stepanovic)

PorukaPoslao: Čet Sep 11, 2014 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pocela da se javlja crna cupava alga na mahovini. Sta ja tu mogu da uradim. Da li je moguce da ne postoji ni jedan zivi stvor kome je ova alga osnovna u ishrani?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Čet Sep 11, 2014 10:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

meni se javlja neka bela kao vuna po mahovini i plutajucoj biljki i to sad primetio a drzao sam se pravila, jedino sto primecujem na plutajucu biljku je to da kad drzim upaljenu neonku eto vec dve nedelje znam da je biljka bila mala a sad je porasla ali raste sa tom belom algom u obliku vune izgled ima po biljkama i mahovini.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igla
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 13 Mar 2014
Poruke: 108
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 12:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li nerite jedu crnu algu u pocetnoj fazi njenog razvoja?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 7:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da ne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 1:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

igla ::
Da li nerite jedu crnu algu u pocetnoj fazi njenog razvoja?

Ne jedu sigurno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thunderbeast
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 136
Lokacija: Beograd-Vozdovac(Stepa Stepanovic)

PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 3:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A sta jede crnu cupavu algu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 4:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vele da stifodon jede to đubre.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 5:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako je moguce mehanicki odstraniti te alge i onda eliminisati faktore koje su kolege naveli.
moje nerite su pojele zelenu cupavu po obodu lista nane,mislim da bi i crnu pojele u nedostatku drugih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam zute/crne/mix mollike i xif... Dukisef Na poklon 0 Čet Nov 16, 2023 11:22 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam zute/crne/mix mollike Dukisef Na poklon 0 Pon Mar 06, 2023 10:38 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam zute/crne/mix mollike i crn... Dukisef Na poklon 1 Ned Feb 05, 2023 11:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam Zute, Crne i Zuto-Crne mollike Dukisef Na poklon 0 Sre Dec 14, 2022 12:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License