Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Četkaste (crne) alge - borba (rešenje) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 6:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedino da probaš da isključiš sve što vrti vodu i špricem lagano Easycarbo po njoj (koncentrovan rastvor ako je mali akvarijum da bi mogao da poprskaš, prema uputstvu za litražu), ostaviš tako jedno 10-15 minuta. Posle nekog vremena pocrveni i onda je svi jedu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Sep 25, 2014 6:11 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Thunderbeast
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 136
Lokacija: Beograd-Vozdovac(Stepa Stepanovic)

PorukaPoslao: Pon Sep 29, 2014 2:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1.Da li je neko probao da nagomila kladoforu pa da tako poveca usisavanje materija i spreci rast drugih algi?
2.Da li je neko pokusao da ubaci granu vrbe?
3.Da li je neko probao da izvadio mahovinu ubaci u rastvor H202 i ubije cru cupavu? Sta se tada dogodi sa mahovinom?
4. Od zivih bica koji jedu ovu neman su sifodon, amano kozica, ako imas srece sa sijamskim algarom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pon Sep 29, 2014 4:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam probao bolju higijenu, pojačanje protoka i čekanje ( meseci su u pitanju) i uspelo je
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Pon Sep 29, 2014 6:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedan dovoljno gladan trofeus Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
potpis88
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 166
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Pon Sep 29, 2014 8:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema potrebe za hemijom kod cetkaste kad su anubie u pitanju. Izvuces anubiju iz akvarijuma i ostavis je na suvom jedno 10-15 min i kad vratis u akvarijum cetkasta alga je vec pocrvenela i kasnije odpada. Ovo moze i kod microsoruma ali mora da se pazi da mu se previse ne osusi list jer je manje mesnat nego kod anubia. Znaci oko 10 min. Takodje ovo se moze primeniti i kod svih vrsta kripti. I nema rizika da hemijom spalis rizom ili list. Al pre svega gledas da odrzavas higijenu u akvarijumu i neces imati potrebe za ovim. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
igla
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 13 Mar 2014
Poruke: 108
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Pon Sep 29, 2014 8:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam nalazio na nekim stranim forumumima podatak da BBA moze da prezivi i po nekoliko dana na suvom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
potpis88
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 166
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Uto Sep 30, 2014 2:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iz mog licnog iskustva ne moze...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Thunderbeast
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 136
Lokacija: Beograd-Vozdovac(Stepa Stepanovic)

PorukaPoslao: Pet Okt 17, 2014 9:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Thunderbeast ::
1.Da li je neko probao da nagomila kladoforu pa da tako poveca usisavanje materija i spreci rast drugih algi?
2.Da li je neko pokusao da ubaci granu vrbe?
3.Da li je neko probao da izvadio mahovinu ubaci u rastvor H202 i ubije cru cupavu? Sta se tada dogodi sa mahovinom?
4. Od zivih bica koji jedu ovu neman su sifodon, amano kozica, ako imas srece sa sijamskim algarom?


Sto volim da citiram sebe Smile

Probao sam pod 1. i 3.
1. sve ostalo isto, ne vidim promene ni na bolje ni na gore.
3. ubacio sam mahovinu, nanu i kriptu 45min u rastvor H2O2 i vode. Rezultat: propala mahovina, unistena cupava alga, unistene sve liske na kojima je bilo vise od 50% cupave alge. Nana i kripta prezivele i lepo napreduju bez cupave alge. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Okt 18, 2014 11:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a gde nadje da drzis 45min biljke u H2O2?
narocito mahovinu...to 5-10min maximum....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thunderbeast
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 136
Lokacija: Beograd-Vozdovac(Stepa Stepanovic)

PorukaPoslao: Sub Okt 18, 2014 1:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je bio test izdrzljivosti biljaka. Nisam uzeo celu mahovinu, 1/15 onoga sto imam. Uzeo sam najgoru nanu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 18, 2014 2:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Thunderbeast ::
Ovo je bio test izdrzljivosti biljaka. Nisam uzeo celu mahovinu, 1/15 onoga sto imam. Uzeo sam najgoru nanu...


Uzmeš špric i u vodi našprickaš malo listove. Ja sam probao sa puno uspeha. Samo moraš da paziš na količinu jer možeš da spriš i biljku i ribicama škrge. Znao sam ranije kolko se najviše sme hidrogena ubaciti, ali sad zaboravih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ivan019
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 30 Maj 2014
Poruke: 9
Lokacija: ZAJECAR

PorukaPoslao: Sre Feb 04, 2015 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postovanje, interesuje me kako spreciti pojavu algi? Imam akvarijum od 200l i alge su svuda. Pojavljuju se na staklu, dekoracijama, 3d pozadini , koja je bila bela , a sada je zelena i braon. Planiram da ocistim ceo akvarijum , ali kako da u buducnosti izbegnem pojavu algi? Hvala puno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Feb 05, 2015 2:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao prvo sto jaca bioloska filtracija, dovoljan protok vode kroz filter, biljna masa, adekvatna rasveta, redovno odrzavanje, zamena 1/3 ili 1/4 vode odstajalom cesmusom na max dve nedelje uz obavezno sifoniranje dna, optimalan broj riba-da ne naselis akvarijum sa mnogo riba, da ne hranis previse ribe...
I naravno dobra volja i strpljenje da sprovodis sve gore navedeno, u kontinuitetu duzi vremenski period, jer akvarijum ne trpi lenjost i "lako cemo", pa da ga ne pogledas dva meseca...
Ako mozes sve to da radis, imaces lep akvarijum sa zdravim ribama.
Pozdrav! Bravo


Poslednji izmenio jovica dana Čet Feb 05, 2015 2:56 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maskulin
Akvarista



Registrovan: 27 Mar 2014
Poruke: 60
Lokacija: Berane CG

PorukaPoslao: Pet Okt 02, 2015 8:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

..imam u akvarijumu 3 zelena plocasta kamena na kojima se pojavila crna alga,prije mi nije smetala al sad se vec namnozila,ako bi pitopio kamenje u kljucalu vodu i kuvao ih par minuta dal bi pomoglo,posto hemije nemam niti imam iskustva sa njom!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igla
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 13 Mar 2014
Poruke: 108
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Sub Okt 03, 2015 8:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

lakse je da kupis u apoteci 3% hidrogen za stotinak dinara. izvadis kamenje, prelijes ga hidrogenom i ostavis 15-ak min.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam zute/crne/mix mollike i xif... Dukisef Na poklon 0 Čet Nov 16, 2023 11:22 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam zute/crne/mix mollike Dukisef Na poklon 0 Pon Mar 06, 2023 10:38 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam zute/crne/mix mollike i crn... Dukisef Na poklon 1 Ned Feb 05, 2023 11:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam Zute, Crne i Zuto-Crne mollike Dukisef Na poklon 0 Sre Dec 14, 2022 12:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License