Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Četkaste (crne) alge - borba (rešenje) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Feb 04, 2017 6:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čekič u akvarijumu da zabirabis platikicama neće zasmetati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Feb 04, 2017 6:00 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 05, 2017 1:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam tretirao sa hidrogenom, nastanila mi se na panju, al sam izvadio panj i lepo ga tretirao sa hidrogenom, ostavio tako jedno sat vremena i istusirao nakon toga panj, da malo saperem hidrogen, posle nedelju dana mogu da kažem da je bukvalno nestala, ostalo je par malih patrljaka, al kako je bilo, ovo je fantastično, ja sam prezadovoljan, tako da preporuka za hidrogen, ali za tretiranje u akvarijumu, treba paziti na dozu, ja sam bio samo veoma malo tretirao u akvarijumu, čisto da probam, tako da nisam baš kompetantan što se tiče direktnog ubrizgavanja u akvarijum Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ratko
Akvarista



Registrovan: 11 Feb 2011
Poruke: 39
Lokacija: Starčevo

PorukaPoslao: Pet Feb 24, 2017 6:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ova napast me totalno izluđuje . DEo pre godinu dana ih nisam uopšte imao i onda sam dobio bilje od jednog u zamenu za velikog čistača i eto meni zabave ? Dok je bilo manej količine uklanjao sam ih fizički a širokolisnato bilje sam okresivao tako što sam čupao lišće koje je napadnuto sa Algom , sada imama veliki problem toliko se raširila da mi je podloga to jeste veliko kamenje na dnu potpuno prekriveno kako sa tim malim čupavcima a sada sam primetio i da je ljigavo , vadim ga napolje i perem i tamo gd eje kamenej grupisano ispod ima jako puno alg i otpada kao da nešto truli ?????? tu trulež sam primetio i na ostalim delovima dna akvarijuma . razmišljam da deo po deo dna vadim napolje i da ga operem i usisam , problem mi prestavlja humus koji s enalazi na dnu pa preko pesak sitn kamenje to nemogu da usisam a da ne povučem i pesak i sejanac ( da li neko ima rešenje za to . I na kraju šta da radim sa ukorenejnim travama širokolisnatim , nebi baš da to vadim iz podloge kako posle to da vratim , da li tu da odradim tretman hidrogenom po listovima ? Da dodam da ja sem ribica i to onih da kažem divljih ( crne , srvene i gupike ) nemama ništa drugo što treba da sačuvam u akvarijumu , Pužiče one šiljate i okrugle bi volio da i uništim ako je moguće . Molim brzu pomoć počele su i ribice da mi uginjavaju izgleda da te alge deluju indirektno i na njih ili ta " Plesan" po dnu ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 24, 2017 9:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj češće izmene vode, mehaničko skidanje, par ancistrusa i sijamskih algara uz dodavanje easy carbo... Mogao bi da okačiš sliku. I bez panike!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ratko
Akvarista



Registrovan: 11 Feb 2011
Poruke: 39
Lokacija: Starčevo

PorukaPoslao: Pet Feb 24, 2017 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cecam ::
Probaj češće izmene vode, mehaničko skidanje, par ancistrusa i sijamskih algara uz dodavanje easy carbo... Mogao bi da okačiš sliku. I bez panike!

Sada sam onu travu što se kaći za kamen mislim da je menta potopio u teglu sa vodom pre toga sam porskao sa hidrogenom ostaviću tamo 24 h pa ću posle da ih vratim u akvarijum . A ostalo moram izgleda stvarno fizički da odradim . Što se tiče sijamskog čistača to ne dolazi u obzir imao sam ga pre par godina ako je to ta vrsta netreba mi ni pod kojim uslovom , luđu ribu nisam video samo je jurcao po akvarijumu kao da ga jure Twisted Evil Evil or Very Mad .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 25, 2017 12:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogo je 24h u hidrogenu. Propašće ti biljka.Ludovanje sijamca u mom slučaju je bilo vezano za loše parametre vode. A i jatna je riba, ako je bio sam u tvom akvarijumu, verovatno je bio još luđi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ratko
Akvarista



Registrovan: 11 Feb 2011
Poruke: 39
Lokacija: Starčevo

PorukaPoslao: Sre Mar 01, 2017 10:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cecam ::
Mnogo je 24h u hidrogenu. Propašće ti biljka.Ludovanje sijamca u mom slučaju je bilo vezano za loše parametre vode. A i jatna je riba, ako je bio sam u tvom akvarijumu, verovatno je bio još luđi...

Nije propala pošto sam ja samo pofajtao s ahidrogenom i odma potopio u teglu u kojoj sam predhodno sipao vode . mada nisam postigao kompletan efekat ima još algi na stablu mente posebno u delu korena .
Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 01, 2017 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvini, nadam se da znaš da Anubia nana (akvarijumska biljka) nije isto što i Mentha piperita (nana ili menta koju koristimo za čaj). Samo da budem sigurna da nećeš od ove biljke sa koje nisi uspeo da skineš alge skuvati čaj... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ratko
Akvarista



Registrovan: 11 Feb 2011
Poruke: 39
Lokacija: Starčevo

PorukaPoslao: Čet Mar 02, 2017 1:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cecam ::
Izvini, nadam se da znaš da Anubia nana (akvarijumska biljka) nije isto što i Mentha piperita (nana ili menta koju koristimo za čaj). Samo da budem sigurna da nećeš od ove biljke sa koje nisi uspeo da skineš alge skuvati čaj... Smile

Laughing nadam se da je ovo bila samo šala . Naravno da to ne mogu da pomešam . Možda se ne razumeme u nazive akvarijumskih trava . Ali znam da je prepoznam i da razlikujem od " Korisnih i jestivih i aromatičnih biljaka koji se korist za čajeve " .Ja sam čovek koji je detinjstvo a i ove srednje godine živeo na selu .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ratko
Akvarista



Registrovan: 11 Feb 2011
Poruke: 39
Lokacija: Starčevo

PorukaPoslao: Čet Mar 02, 2017 1:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Kako se zove ova trava?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srdjan R
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2012
Poruke: 186
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Mar 02, 2017 8:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nana-MENTA Smile Smile Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 02, 2017 7:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moram da priznam da si me zbunio Smile ... Sorry, plavuša...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srdjan R
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2012
Poruke: 186
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Apr 28, 2018 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja se već neko vreme borim sa ovom napasti, češća zamena vode, easy carbo, algexit, struganje ali slaba vajda od toga, razmišljam da izvadim nane i kamen van akvarijuma i tretiram hidrogenom ali imam par nedoumica. U kom odnosu napraviti rastvor da bude bezbedno isprskati nanu a da ne propadne, koliko dugo ostaviti da deluje? Da li biljke i kamenje ispirati posle tretmana, posle koliko vremena ponoviti postupak?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
BojanC
Akvarista



Registrovan: 09 Jan 2019
Poruke: 17
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Jan 26, 2019 2:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je ovo neka alga ili su cestice prasine se navatala na mahovinu?
ImageImageImage

Mahovina je zavezana na panju, ako jeste neka alga sta bi bilo pametno da radim ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 26, 2019 7:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mogu cestice prasine da se nahvataju na mahovinu, ispod povrsine vode, makar ne u tom obliku.

To ti je crna cetkasta alga, ili black beard alge (bba) sto kazu braca Englezi. Najbolji nacin za uklanjanje koji ja znam je prskanje easy carba direktno na algu. Ona za dan dva izgubi boji i pobeli, nakon cega odumire. Ali to je lecenje posledica, treba resiti koji su uzroci nastajanja, da se ne bi javljala i u buducnosti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam zute/crne/mix mollike i xif... Dukisef Na poklon 0 Čet Nov 16, 2023 11:22 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam zute/crne/mix mollike Dukisef Na poklon 0 Pon Mar 06, 2023 10:38 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam zute/crne/mix mollike i crn... Dukisef Na poklon 1 Ned Feb 05, 2023 11:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam Zute, Crne i Zuto-Crne mollike Dukisef Na poklon 0 Sre Dec 14, 2022 12:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License