----------------------------------- Ana zeka Sre Jun 18, 2014 1:11 am ----------------------------------- Ja sam dobila bradatu algu :'( Preko kupljenog bilja od jedne osobe sa sajta.Biljka se lepo sirila,alga je mirovala.Medjutim zbog poplave i nemogucnosti redovne izmene vode,buknula je. Na jednoj polovini ak uhvatila mi bilje prednjeg plana. Sa biljke koja je inace bila primarni izvor bradate "zaraze" se povukla a sa prednjeg plana ne mogu da je izbacim. Imam puzeve koji su skidali pomenutu algu ali koliko skinu toliko ona nabuja.Vise nece da je taknu a ni ancistrusi. Pocela sam sa 3% hidrogenom.Nakon prskanja bocicom,vrlo slabi rezultati.Sada sam isto ponovila spricem i iglom direktno na bilje po algi i pesku oko korena bilja.Oprala sam filter i u njemu stavila par kapi hidrogena. Nakon pola sata,ukljucila sam pumpu koja je usisala prljavstinu podignutu sa dna.Sat vremena od ukljucivanja pumpe,mehurici na sve strane.Na staklu,bilju,pesku,pumpa prekrivena mehuricima. Da li se jos nekom isto desilo? Dodala sam oko 12ml rastvora,malo vise od polovine ak mi pod bradatom i zelenom algom :(