----------------------------------- ratko Pet Feb 24, 2017 6:20 pm ----------------------------------- Ova napast me totalno izluđuje . DEo pre godinu dana ih nisam uopšte imao i onda sam dobio bilje od jednog u zamenu za velikog čistača i eto meni zabave ? Dok je bilo manej količine uklanjao sam ih fizički a širokolisnato bilje sam okresivao tako što sam čupao lišće koje je napadnuto sa Algom , sada imama veliki problem toliko se raširila da mi je podloga to jeste veliko kamenje na dnu potpuno prekriveno kako sa tim malim čupavcima a sada sam primetio i da je ljigavo , vadim ga napolje i perem i tamo gd eje kamenej grupisano ispod ima jako puno alg i otpada kao da nešto truli ?????? tu trulež sam primetio i na ostalim delovima dna akvarijuma . razmišljam da deo po deo dna vadim napolje i da ga operem i usisam , problem mi prestavlja humus koji s enalazi na dnu pa preko pesak sitn kamenje to nemogu da usisam a da ne povučem i pesak i sejanac ( da li neko ima rešenje za to . I na kraju šta da radim sa ukorenejnim travama širokolisnatim , nebi baš da to vadim iz podloge kako posle to da vratim , da li tu da odradim tretman hidrogenom po listovima ? Da dodam da ja sem ribica i to onih da kažem divljih ( crne , srvene i gupike ) nemama ništa drugo što treba da sačuvam u akvarijumu , Pužiče one šiljate i okrugle bi volio da i uništim ako je moguće . Molim brzu pomoć počele su i ribice da mi uginjavaju izgleda da te alge deluju indirektno i na njih ili ta " Plesan" po dnu ?