Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Eheim dedo eksterni filter Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
cerex
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2011
Poruke: 53
Lokacija: Sanski Most

PorukaPoslao: Čet Feb 17, 2011 10:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Setajuci danas pijacom u dijelu koji je rezervisan za polovne stvari ostao sam nemalo zatecen kada sam masi polovnih stvari ugledao eheim eksterni filter koji je proizveden samo Bog dragi zna kad, jer na plocici koja je gotovo otpala stoji" Made in West Germany".Iznenadjenje je uslijedilo tek nakon sto sam pitao trgovca koliko kosta,jer on me je pogledao zacudjeno vjerovatno ni sam ne znajuci cemu to sluzi i stidljivo bojeci se da me ne odbije cijenom brzo promrmljao 2,5 eura uz opasku da se mozemo oko cijene jos dogovoriti,dao sam mu 5 eura i ne razmisljajuci da li uopste radi jer ovakav unikat treba svakako imati. Kada sam dosao kuci i upalio "stroj" on je veselo zazujio kao da jedva ceka da nakon dugog perioda mirovanja pocne sa radom. Interesuje me da li neko zna nesto o ovom modelu jer na internetu nisam nasao nista, na plocici pored ono Made in,stoji jos i 220 volt,28 watt,50 hz,2700 U/min i BestNr 381. Zaboravi napisati da u onoj kesici je ugalj.Izvinjavam se na opsirnosti.
Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 17, 2011 10:39 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Čet Feb 17, 2011 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema šta tu da se filozofira, baci taj ugalj, pošto je dotrajao, ubacuj unutra sintetičku vatu, sunđer, keramičke, bio kugle i nov ugalj i pusti ga da filtrira, ako iam šta. Smile

Filter je, odokativno, zapremine do 10 litara, znači može fino da opskrbljuje jedan stolitraš akvarijum.

Baš pravim jedan poput toga, u DIY varijanti, i uskoro ga privodim kraju, ali nema šanse da me izađe 5 eur, pošto samo rezervoar, tj. kanalizaciona cev fi150mm sa holenderom košta 5 eur. Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
cerex
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2011
Poruke: 53
Lokacija: Sanski Most

PorukaPoslao: Pet Feb 18, 2011 12:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DiamondDragon pitanje da li da ovim redoslijedom koji si napisao stavim filtracioni materijal i u kojoj debljini
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pet Feb 18, 2011 12:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dole staviš sintetičku vatu, ili sintetički sunđer za akvaristiku, pošto je dole ulaz vode iz akvarijuma u filter, a to odradi fizičku filtraciju od nečistoća.

Zatim ide aktivni ugalj, i on radi hemijsku filtraciju, uklanja toksine i druga hemijska jedinjenja. Mada može i bez aktivnog uglja, ako je akvarijum dobro iscikliran i ako nema potreba za aktivnim ugljem.

Zatim na sintetičku vatu stavljaš bio kugle i keramičke bio prstenove, ali vodi računa da to odradiš tako da ovo svojom težinom ne ispresuje sintetičku vatu. Na to opet možeš da staviš sintetičku vatu i sintetički sunđer, jer i ovi takođe rade biološku filtraciju, a i da pojačaš fizičku filtraciju.

Što se debljina tiče, prvi i treći sloj odradi u razmeri npr. 3:1, tj. tri zapremine sintetičke vate i sunđera, i jedna zapremina bio kugli i keramičkih prstenova. I to sve da ispuni kanister npr. 4/5, a može i skroz, samo vodi računa kakvu sintetičku vatu i sunđer nabavljaš, jer nisu sve iste u kvaliietu, neke su manje porozne i hoće pre da zaguše, pa tako i da smanje protok. U svakom slučaju, redovno čišćenje kanistera se podrazumeva.
Drugi sloj, tj. aktivni ugalj stavljaš po potrebi, a on zavisi od zapremine akvarijuma, npr. negde sam pročitao da je preporučljivo staviti kafenu šolju aktivnog uglja na 20 galona, što znači za 80 litarski akvarijum.

Tako ja planiram da odradim svoj eksterni kanister.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
cerex
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2011
Poruke: 53
Lokacija: Sanski Most

PorukaPoslao: Pet Feb 18, 2011 1:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

svaka cast
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodajem rasvetu EHEIM powerLED dayli... senkasenkasenka Ponuda 2 Ned Sep 25, 2022 9:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License