Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Čišćenje filtera i usisavanje podloge Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Atanas011
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2010
Poruke: 320
Lokacija: Beograd - Medak

PorukaPoslao: Pet Jul 09, 2010 5:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ćao svima! Imam aq od 40-ak L, sa 3-5cm podloge, 20-ak biljaka, 10-ak kozica, nešto puževa i 4 korija. Menjam nedeljno oko 1/3 vode i usisavam podlogu. Filter je potopni (Atman f102, 500L/h). Zanima me koliko često treba čistiti filter masu. Koliko je često vi (sa sličnim filterom) čistite? I još nešto: na koji način usisavate podlogu? Ja je usisavam sifonom dok odlivam deo vode, ali to se desi za par minuta, pa ne stignem lepo da je usisam. Probao sam i onim "Uradi sam" modelima, ali kod mene ne rade.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jul 09, 2010 5:40 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Jul 09, 2010 5:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Usisivac dali si probao i sta nevalja ovde ili sta to neradi Very Happy .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Atanas011
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2010
Poruke: 320
Lokacija: Beograd - Medak

PorukaPoslao: Pet Jul 09, 2010 5:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa, u principu, lepo izgleda, samo ima jednu manu: ne usisava. Vodeni stub u cevi ne pređe 2-3cm. Koristio sam Atman a3500 vazdušnu pumpu. greska
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Jul 09, 2010 6:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

video snimak nije montaza a vodeni stub se vidi jasno i prljavstina u filteru. caka usisivaca jeste pozicija rupu u precniku zvona odnosno sto je precnik manji to je usisivac jaci i vise u visini baca a opet ako se izbusi u sirem delu onda i jacina zvona je manja ... prosto i jednostavno. mozes da izbusis i plasticnu cev sifona kako bi se uverio o cemu pricam, mlaz ce biti jaci nego li sa onom rupom u zvonu sifona
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 09, 2010 7:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Atanas011 ::
Pa, u principu, lepo izgleda, samo ima jednu manu: ne usisava. Vodeni stub u cevi ne pređe 2-3cm. Koristio sam Atman a3500 vazdušnu pumpu. greska

Stavi mali rasprsivac na kraj creva koji je u onom plasticnom prosirenju, pa da vidis kako ce da usisava... Smile
Ovako nekako: (izvinjavam se za glupavi crtez:)

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Jul 09, 2010 8:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

moje je blize vrhu a iskreno i ovu ideju koju je postavio Blue isprobacu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 09, 2010 10:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj, meni je razlika bila jako velika, sto sitniji mehuri, bolji protok. Ne sa usisivacem, sa necim drugim, ali princip je isti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za velicinu filtera Zivadin Filteri i pumpe 4 Sub Nov 27, 2021 11:15 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko odabira podloge i biljaka Anja96 Podloga 2 Uto Jan 26, 2021 8:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CO2 difuzor - čišćenje bolan970 Ostala oprema 7 Uto Dec 15, 2020 9:45 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor podloge Salvatoree Početak u akvaristici 3 Uto Sep 22, 2020 11:18 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License