Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Čija su ovo jaja? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Lazzar
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Jul 2018
Poruke: 4

PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2019 2:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Čija su ovo jaja, od ribica imam skalare, kraljevske neonke, crne i bele tetre, ancistruse, flameus tetre i tjt. Jaja sam primetio kada sam ustao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2019 2:20 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2019 2:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravio si da kažeš koje puževe imaš a sad ćeš i imati još više!?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2019 2:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

chaosad ::
Zaboravio si da kažeš koje puževe imaš a sad ćeš i imati još više!?


Kakav šok greska ,jedan od boljih, baš se nasmejah od srca haha možda su zaista puževi bebe,
javi šta je u pitanju. Nema ljutiš za šalu i ti ćeš se smejati ako već nisi. Pozdrav! pratim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lazzar
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Jul 2018
Poruke: 4

PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2019 3:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sputnik8 ::
chaosad ::
Zaboravio si da kažeš koje puževe imaš a sad ćeš i imati još više!?


Kakav šok greska ,jedan od boljih, baš se nasmejah od srca haha možda su zaista puževi bebe,
javi šta je u pitanju. Nema ljutiš za šalu i ti ćeš se smejati ako već nisi. Pozdrav! pratim

Od puževa imam samo 2 amazonca, i primetio sam par malih koje sam odmah izvadio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2019 5:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa od tih malih, verovatno su bili Ramshorn ili barski
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2019 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lazzar ::
Od puževa imam samo 2 amazonca, i primetio sam par malih koje sam odmah izvadio.


Neverovatno je kako se unosom novih biljaka može uneti u akvarijum svašta od puževa.
pa tako su mali (bebe) ,nevide golim okom a kad ih ugledaš već imaš gomilu, zavisi od
vrste i uslova u ukvarijumu da li im pogoduju. Mnogi akvaristi nove biljke pre unosa u akvarijum
tretiraju blagim rastvorom hipermangana koji sprečava preživljavanje beba mnogih vrsta puževa,
mada lično mislim da su puževi jako korisni u akvarijumu ako se populacija drži pod kontrolom. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bokyly
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2010
Poruke: 96
Lokacija: Ruma Srem !

PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2019 9:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nema tog problema koji helena ne moze da resi !
jos ako rade u paru kao kod mene ihaaaa !!! Very Happy Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lazzar
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Jul 2018
Poruke: 4

PorukaPoslao: Pon Jan 28, 2019 10:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sputnik8 ::
Lazzar ::
Od puževa imam samo 2 amazonca, i primetio sam par malih koje sam odmah izvadio.


Neverovatno je kako se unosom novih biljaka može uneti u akvarijum svašta od puževa.
pa tako su mali (bebe) ,nevide golim okom a kad ih ugledaš već imaš gomilu, zavisi od
vrste i uslova u ukvarijumu da li im pogoduju. Mnogi akvaristi nove biljke pre unosa u akvarijum
tretiraju blagim rastvorom hipermangana koji sprečava preživljavanje beba mnogih vrsta puževa,
mada lično mislim da su puževi jako korisni u akvarijumu ako se populacija drži pod kontrolom. Poz.

Najverovatnije je to od biljaka, pre jedno mesec dva sam kupio pogostemon octopuse, a nisam ih cistio hipermanganom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Jan 28, 2019 1:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

meni lici na jajasca koridora
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lazzar
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Jul 2018
Poruke: 4

PorukaPoslao: Pon Jan 28, 2019 9:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uros Kg ::
meni lici na jajasca koridora

Nije od korija, mrestio sam ih proslu nedelju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Jan 29, 2019 3:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To su jaja od Ramshorn puža. Dve tri jedinke često prođu neopažene u akvarijumu dok ne krenu da se razmožavaju.

Jaja Ramshorna nećete uništiti hipermanganom zbog sluzi u koju su jaja položena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Jaja dunavskih nerita Uros Kg Ostali Stanovnici 2 Pon Jan 08, 2018 10:34 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Čija je ovo ikra? Plivac Razmnožavanje 5 Uto Nov 21, 2017 11:05 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Killifish jaja online Serene Sky Razno 4 Sre Avg 30, 2017 3:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Beta mrest bez jaja? Danijel-CH Razmnožavanje 2 Čet Feb 20, 2014 1:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Amano nosi jaja ili sta? makich Ostali Stanovnici 18 Pet Avg 23, 2013 10:33 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License