----------------------------------- Lazzar Ned Jan 27, 2019 2:20 pm Čija su ovo jaja? ----------------------------------- http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_67330057_20190127_123305-1032x581.jpg Čija su ovo jaja, od ribica imam skalare, kraljevske neonke, crne i bele tetre, ancistruse, flameus tetre i tjt. Jaja sam primetio kada sam ustao. ----------------------------------- chaosad Ned Jan 27, 2019 2:23 pm ----------------------------------- Zaboravio si da kažeš koje puževe imaš a sad ćeš i imati još više!? ----------------------------------- sputnik8 Ned Jan 27, 2019 2:49 pm ----------------------------------- Zaboravio si da kažeš koje puževe imaš a sad ćeš i imati još više!? Kakav šok :greska: ,jedan od boljih, baš se nasmejah od srca :haha: možda su zaista puževi bebe, javi šta je u pitanju. Nema ljutiš za šalu i ti ćeš se smejati ako već nisi. Pozdrav! pratim ----------------------------------- Lazzar Ned Jan 27, 2019 3:41 pm ----------------------------------- Zaboravio si da kažeš koje puževe imaš a sad ćeš i imati još više!? Kakav šok :greska: ,jedan od boljih, baš se nasmejah od srca :haha: možda su zaista puževi bebe, javi šta je u pitanju. Nema ljutiš za šalu i ti ćeš se smejati ako već nisi. Pozdrav! pratim Od puževa imam samo 2 amazonca, i primetio sam par malih koje sam odmah izvadio. ----------------------------------- chaosad Ned Jan 27, 2019 5:53 pm ----------------------------------- Pa od tih malih, verovatno su bili Ramshorn ili barski ----------------------------------- sputnik8 Ned Jan 27, 2019 8:35 pm ----------------------------------- Od puževa imam samo 2 amazonca, i primetio sam par malih koje sam odmah izvadio. Neverovatno je kako se unosom novih biljaka može uneti u akvarijum svašta od puževa. pa tako su mali (bebe) ,nevide golim okom a kad ih ugledaš već imaš gomilu, zavisi od vrste i uslova u ukvarijumu da li im pogoduju. Mnogi akvaristi nove biljke pre unosa u akvarijum tretiraju blagim rastvorom hipermangana koji sprečava preživljavanje beba mnogih vrsta puževa, mada lično mislim da su puževi jako korisni u akvarijumu ako se populacija drži pod kontrolom. Poz. ----------------------------------- Bokyly Ned Jan 27, 2019 9:37 pm ----------------------------------- nema tog problema koji helena ne moze da resi ! jos ako rade u paru kao kod mene ihaaaa !!! :D :D :D ----------------------------------- Lazzar Pon Jan 28, 2019 10:13 am ----------------------------------- Od puževa imam samo 2 amazonca, i primetio sam par malih koje sam odmah izvadio. Neverovatno je kako se unosom novih biljaka može uneti u akvarijum svašta od puževa. pa tako su mali (bebe) ,nevide golim okom a kad ih ugledaš već imaš gomilu, zavisi od vrste i uslova u ukvarijumu da li im pogoduju. Mnogi akvaristi nove biljke pre unosa u akvarijum tretiraju blagim rastvorom hipermangana koji sprečava preživljavanje beba mnogih vrsta puževa, mada lično mislim da su puževi jako korisni u akvarijumu ako se populacija drži pod kontrolom. Poz. Najverovatnije je to od biljaka, pre jedno mesec dva sam kupio pogostemon octopuse, a nisam ih cistio hipermanganom. ----------------------------------- Uros Kg Pon Jan 28, 2019 1:06 pm ----------------------------------- meni lici na jajasca koridora ----------------------------------- Lazzar Pon Jan 28, 2019 9:43 pm ----------------------------------- meni lici na jajasca koridora Nije od korija, mrestio sam ih proslu nedelju. ----------------------------------- Peku Uto Jan 29, 2019 3:40 pm ----------------------------------- To su jaja od Ramshorn puža. Dve tri jedinke često prođu neopažene u akvarijumu dok ne krenu da se razmožavaju. Jaja Ramshorna nećete uništiti hipermanganom zbog sluzi u koju su jaja položena.