Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Čistači (Corydoras) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 01, 2012 1:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na informaciji i upozorenju Smile
Tamo gde sam kupio aeneuse imaju albino, ali paleatuse.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Okt 01, 2012 1:13 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Okt 08, 2012 2:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gledam nesto ove moje coryje i pitam se zasto ih zovu ribe dna kada ove moje luduju po sred aq i na vislje Question
slab je video, web kamera je.
nema sanse da snimam sa mojom rucnom jer se sakriju svi, i cory i microrasbore.... Smile
U gornjem levom uglu se vide njih troje (1 zenka 2 muska)
hvala ako neko zna ponasanje ovih coryja.


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pon Okt 08, 2012 4:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zovu ih muljasi, muljari, cistaci, i jos dosta izraza je u opticaju. Zasto? Zato sto veci deo svoga vremena provode na dunu trazeci hranu po dnu ,podlozi. Povremeno idu po staklu i bilju u toku dana. U stanju su da i najmanjeg crvica iskopaju sa dna akvarijuma ispod podloge.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 08, 2012 4:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moji vole cesto da jurcaju po celom akvarijumu, ali su uglavnom po dnu, riju po pesku i naravno, hrane se na dnu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Okt 08, 2012 5:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo sad dodjoh s posla i svi po dnu, riljaju... kao da ja nisam video sta rade dok nisam kuci!!!! Opasne zivotinjke Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
legolas88
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 28 Dec 2012
Poruke: 3

PorukaPoslao: Sre Feb 13, 2013 12:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedan koridoras mi se ponasa cudno. Elem, normalno jede i dosta je aktivan ali sa vremena na vreme dodje do vrha i samo lezi, stalno se tripujem da je uginuo. Duga dva se ponasaju normalno. Inace, ovo mi je omiljena vrsta. Da li je neko imao mozda slicno iskustvo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Srbo
Akvarista



Registrovan: 01 Okt 2010
Poruke: 107
Lokacija: Mali Idjos

PorukaPoslao: Sre Feb 13, 2013 1:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li lezi normalno ili nagnut na stranu?Dodajes li neku hranu za ribe dna i imas li aeraciju u akvarijumu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Feb 13, 2013 2:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rekao bih da je normalno ponasanje, bar su kod mene takvi. Pre podne mlate po dnu, riljaju pesak, e kad dodje podne, umire se negde na dnu, ili legnu na list hrastica i kuliraju do nekih 17-18h. I onda krenu opet da jurcaju okolo i da riju kao da nista nije bilo. Mozda je to zato sto su matori kao mladi-mali jurcali su ceo dan. Imam ih 2 kom u 37l. Odrzavanje, aeracija, klopa za ribe dna, odrzavanje sve po ps-u! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lazar96
Akvarista



Registrovan: 29 Dec 2012
Poruke: 121
Lokacija: Vrnjacka Banja

PorukaPoslao: Sre Feb 13, 2013 2:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel ima neke rezlika izmedju pande i palateusa posto sam cito da su navodno palateusi izdrzljiviji sad nenzam koliko je to tacno,iskreno meni se vise svidjaju pande ali ako su one osetljive dosta od palateusa ne bih hteo da rizikujem odma na pocetku sa njima sta vi mislite ? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Feb 13, 2013 3:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Osetljiviji jesu ali ne nesto drasticno. I dosta su manji od paleatusa. Ako volis pande, ubaci njih. Naravno ako si sve odradio kako treba kada je proces cikliranja u pitanju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lazar96
Akvarista



Registrovan: 29 Dec 2012
Poruke: 121
Lokacija: Vrnjacka Banja

PorukaPoslao: Sre Feb 13, 2013 3:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da,znam da su manji nego me interesovalo samo dali su pande dosta osetljivije od palateusa Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 13, 2013 4:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni su kao pocetniku savetovali da ne uzmem pande zbog osetljivosti. E sad, koliko su osetljiviji od ovih ostalih, ne znam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tiger barb
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2012
Poruke: 443
Lokacija: Novi Sad 1982 god.

PorukaPoslao: Sre Feb 13, 2013 5:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

iz mog iskustva sa koridorcima mogu reci da su pande osetljivije od aeneusa, paleatusa i sterbaia (te vrste drzim), starbai su me pozitivno iznenadili u svakom smislu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lazar96
Akvarista



Registrovan: 29 Dec 2012
Poruke: 121
Lokacija: Vrnjacka Banja

PorukaPoslao: Sre Feb 13, 2013 5:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci u sustini pande su najosetljiviji od svih koridorasa ? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Feb 13, 2013 6:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ne cikliras kako treba ,i posle cikliranja ne odrzavas kvalitet vode i higijenu akvarijuma redovnom izmenom vode i usisavanjem dna, sve ribe ce biti preosetljive. Smile Vodi racuna o tome da vrste koje ubacujes budu kompatibilne jedna sa drugom, i da dimenzije tvog akvarijuma odgovaraju njihovim zahtevima, da bi se sto komfornije osecale i da dozivljavaju sto manje stresa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Corydoras black Venezuela Tibor Ribe 2 Sub Dec 12, 2020 2:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras Pygmaeus, sakura red, malez... Veverac Tražnja 5 Uto Nov 10, 2020 8:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras pygmaeus Veverac Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Apr 30, 2020 9:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras i Barbus tetrazona dragang Ribe 17 Sub Apr 18, 2020 10:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras nema oko! POMOC Tajson Ribe 4 Sub Apr 20, 2019 7:38 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License