Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Čistači (Corydoras) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
lazar96
Akvarista



Registrovan: 29 Dec 2012
Poruke: 121
Lokacija: Vrnjacka Banja

PorukaPoslao: Sre Feb 13, 2013 7:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubacio bih 5 corydorsa a dimenzije akvarijuma sam pominjo dosta puta do sada 100 x 40 x 40 Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Feb 13, 2013 7:08 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

legolas88
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 28 Dec 2012
Poruke: 3

PorukaPoslao: Pet Feb 15, 2013 9:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Srbo ::
Da li lezi normalno ili nagnut na stranu?Dodajes li neku hranu za ribe dna i imas li aeraciju u akvarijumu?

Ma kao da je u transu, vise ne ide na vrh akvarijuma, sad se samo nasloni na filter, kao da meditira. Dodajem hranu za ribe dna, nemam aeraciju Sad
U pitanju je akvarijum od 50 litara u kome se nalaze 3 koridorasa, amonijer i zebrica. Od opreme imam samo grejac i filter slican ovome na slici.
Ostale ribe se ponasaju normalno.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Feb 15, 2013 11:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubaci rasprsivac. U velikom broju slucajeva, uzrok je nedostatak kiseonika u vodi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
legolas88
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 28 Dec 2012
Poruke: 3

PorukaPoslao: Pet Feb 15, 2013 5:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na pomoci
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 7:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na ovom forumu sam nekoliko puta pročitao da su koridorasi dosta osetljivi na prisustvo soli u akvarijumu. Na nekoliko stranih sajtova/foruma vodila se velika debata oko toga koliko so šteti koridorasima.

Moj zaključak je sledeći:
Većina njih tvrdi da su koridorasi veoma osetljivi na so. Dok pojedini, stariji (iskusni) akvaristi sa foruma/sajtova tvrdili da koridorasi mogu bez problema da borave u vodi u kojoj se nalazi so. Navodili su i to da se ranije u akvaristici obavezno koristila so, radi prevencije, itd.

Pošto mi đavo nije dao mira, konsultovao sam se sa dva iskusna akvarista, vlasnika radnji (jedna je sponzor foruma) i oni su mi rekli da so neće štetiti koridorasima.


Uglavnom, mene konkretno zanima samo vaše iskustvo, tj. da li neko ko stavlja so u vodu drži koridorase i kakvo je stanje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Pon Dec 02, 2013 11:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ih imam od pre par dana, zavoleo sam ih bas brzo.

Imam akvarijum od 126l, i u njemu 4 koridorasa i 2 ancija plus druge ribe. Jel mogu ubacit jos jednu 3 korija ? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tiger barb
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2012
Poruke: 443
Lokacija: Novi Sad 1982 god.

PorukaPoslao: Pon Dec 02, 2013 11:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja bih rekao da mozes posto kod mene u istoj litrazi ima 12 korija plus druge ribe...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 02, 2013 12:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bojan86 ::
Na ovom forumu sam nekoliko puta pročitao da su koridorasi dosta osetljivi na prisustvo soli u akvarijumu. Na nekoliko stranih sajtova/foruma vodila se velika debata oko toga koliko so šteti koridorasima.

Moj zaključak je sledeći:
Većina njih tvrdi da su koridorasi veoma osetljivi na so. Dok pojedini, stariji (iskusni) akvaristi sa foruma/sajtova tvrdili da koridorasi mogu bez problema da borave u vodi u kojoj se nalazi so. Navodili su i to da se ranije u akvaristici obavezno koristila so, radi prevencije, itd.

Pošto mi đavo nije dao mira, konsultovao sam se sa dva iskusna akvarista, vlasnika radnji (jedna je sponzor foruma) i oni su mi rekli da so neće štetiti koridorasima.


Uglavnom, mene konkretno zanima samo vaše iskustvo, tj. da li neko ko stavlja so u vodu drži koridorase i kakvo je stanje?


Koridorasi, kao i jos neke vrste somova (catfish) su osetljivi na prisustvo soli u vodi - ovo nije misljenje akvariste, vec naucna cinjenica. E sad, problem je u nedostatku konkretnog podatka koja je to koncentracija soli koja njima moze realno skoditi. Bez tog podatka, nema poente diskutovati na tu temu. I mi smo osetljivi na otrovni ugljen monoksid, pa ga udisemo svaki dan u,... na nasu srecu, bezbednim kolicinama (nadam se) Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 02, 2013 12:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razumem. Zato sam i pitao za iskustva članova foruma. Da li je neko imao korije u akvarijumu u koji dodaje so (i koja količina soli).

Ubacio sam jednog koridorasa, kao pilot projekat. U akvarijumu mi se nalazi, otprilike 3-4 kafene kašičice soli na 60 litara. Ako sve bude ok za 2-3 nedelje ubacujem još nekoliko komada. Za sad, ovaj pilot deluje sasvim dobro. Tj. po njemu (pokreti, živahnost, apetit...) ne mogu da primetim da mu nešto fali, ali sačekaću još malo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pon Dec 02, 2013 1:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danijel-CH ::
Ja ih imam od pre par dana, zavoleo sam ih bas brzo.

Imam akvarijum od 126l, i u njemu 4 koridorasa i 2 ancija plus druge ribe. Jel mogu ubacit jos jednu 3 korija ? Very Happy

Ja mislim da je čak poželjno da ih bude bar 5komada jer vole da su u jatu, ja sam juče ubacio 3 mala i baš su brzi i aktivni pa i ja razmišljam da ubacim još 2 komada ali videću kod mene je manja litraža.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Pon Dec 02, 2013 3:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubacio sam jos tri, nek ide zivot Very Happy

Samo su ovde skupi mnogo, kakve su im cene dole?

Ovaj kosta 11evra komad


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
borislav1984
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 66
Lokacija: Prnjavor (Banja Luka)

PorukaPoslao: Pon Dec 02, 2013 3:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je corydoras schwarzi koliko vidim. Ja sam ih placao oko 2 eura/kom. 11 eura je bas jaka cijena za njih
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
fender
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2013
Poruke: 168
Lokacija: Beograd - Banovo brdo (18.mart.1981)

PorukaPoslao: Pon Dec 02, 2013 3:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cene :

Corydoras paleatus - 72din
Corydoras panda - 99din
Corydoras aeneus - 90din
Corydoras pygmeus -180din
Corydoras aeneus 'Black' - 180din
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Pon Dec 02, 2013 3:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uh, kad bih mogao kupovati ribice dole bilo bi ekstra Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 02, 2013 3:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavisi Wink

Ribe koje se gaje kod nas su jeftine, a one koje se uvoze su papreno skupe uglavnom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Corydoras black Venezuela Tibor Ribe 2 Sub Dec 12, 2020 2:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras Pygmaeus, sakura red, malez... Veverac Tražnja 5 Uto Nov 10, 2020 8:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras pygmaeus Veverac Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Apr 30, 2020 9:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras i Barbus tetrazona dragang Ribe 17 Sub Apr 18, 2020 10:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras nema oko! POMOC Tajson Ribe 4 Sub Apr 20, 2019 7:38 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License