Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 eko cesma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
vlada
Akvarista



Registrovan: 01 Maj 2010
Poruke: 164
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sub Sep 11, 2010 11:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U aq od 110l dosuo sam 10l vode sa eko cesme , u roku od 15 min.zebrice,bikolor od 7cm i neonke su mi sve pocrkale.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Sep 11, 2010 11:28 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sub Sep 11, 2010 12:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne vidim zasto eksperimentisati sa tom vodom ali dobro, ako je ispravna sto se ostalih elemenata tice onda je hlor ubio ribe... naravno ako si odmah sipao a ne sacekao par dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Sep 11, 2010 12:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta je 'eko cesma'?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada
Akvarista



Registrovan: 01 Maj 2010
Poruke: 164
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sub Sep 11, 2010 12:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

eko cesma?mesto je dalo ogromnu svotu novca za navodno eko filter jer nasa voda iz vodovoda nije za upotrebu.samo pitanje je dali je to bilo obicno pranje novca i kvalitet filtera ako ga uopste ima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sub Sep 11, 2010 1:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eko cesma je ocigledno nesto jako pogubno, cim u odnosu od na manje od 10% ubija zivi svet Sad
Mani se eko cesme.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sub Sep 11, 2010 2:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pitanje je koja je bila temperatura vode koja je sipana, kao i brzina kojim je voda usuta. Možda je došlo do nagle promene temperature na mestu sipanja, pa je to izazvalo šok kod riba. Rekoh, možda, pošto samo pretpostavljam, nemam još toliko iskustva sa ribicama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Djole
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2010
Poruke: 58
Lokacija: Prijedor

PorukaPoslao: Sub Sep 11, 2010 2:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ocito da ih je pobila neko "zagadjenje" u vodi, promjena temperature ne bi izazvalo takvu reakciju sigurno.

Zasto ne uzmete uzorak te vode i odnesete na analizu, mozda je cak i stetna za ljudsku upotrebu ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sub Sep 11, 2010 2:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U ovom odnosu zamene vode koji je uradjen sumnjam da bi bilo ribama ista sve i da je kljucalu vodu u kolicini od 10l dodao u 110, bez da ju je sipao direktno na ribe. Takodje parametri vode kao sto su kH i pH (za koje se uglavnom svi hvataju) bi se neznatno promenili. Sve i da je znatno ne u tolikoj meri da pobije toliko riba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Sep 11, 2010 2:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci to je voda namenjena za pice. Ne znam sta bi to moglo da bude u vodi sto bi istovremeno bilo bezbedno za ljudsku upotrebu i na mestu pobilo sve ribice?
Da nije neki drugi razlog uginuca, mozda nije uzrok ta zamena vode?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada
Akvarista



Registrovan: 01 Maj 2010
Poruke: 164
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sub Sep 11, 2010 3:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema sta drugo sem vode.Usisao sam mulj sa dna sve je bilo normalno , dolio tih 10l vode seo zapalio cigaru i odjednom haos.Uzeo sam manji aq od 50l i dok sam u komsiluku nasao kisnicu otislo je 17 ribica upravo gledam skalara naj veceg ima10cm gubi se.Sedam meseci kako sam ga oformio nista a sad .......haos.Sladece nadelje rus daje neku lovu bio sam ubedjen da cu uzeti staklo od10mm i praviti aq od 250l.jbg.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sub Sep 11, 2010 3:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ta eko cesma ne valja ni za ljude ni za ribice to je zapravo mrtva voda koja ne sadrzi nista od potrebnih "kalorija" koje nama ili ribicama treba.
Dosta ljudi je to ugradjivalo u kuce za 2 000 eu a na kraju bili bolesni i alergicni na sve jer opada imunitet tela. Sve koje znam licno su sa dve noge sutnuli napolje iz kuce. Ne preporucujem nikome da to koristi ni za sebe a ni za akvaristiku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sub Sep 11, 2010 3:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aha... Sledeci put pokusaj ovako: kada prikupis tu "eko vodu" ukljuci rasprsivac odnosno vazduh i aerisi je jedno 24h. Siguran sam da im nece nista biti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sub Sep 11, 2010 4:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas mi je neka EKO voda, pre bih rekao deadly wather Smile
Ja kad menjam vodu ne sipam direktno u aq nego preko filtera, i to cistu cesmusu, ali ne u onaj deo gde se voda filtrira da nebi pobio bakterije nego u onaj cisti deo gde je pumpa, polako sipam i pumpa baca u aq... Taman da se polako izmesa voda, da ribice nedobiju toliki stres.
A kad 10, 20L vode sunes direktno u aq, voda ne stigne da se lepo izmesa, i to je kao kad ti plivas na adi, i voda vruca, sve extra, i odjednom hladan talas, cak moze grc da te uhvati, a zamisli kako je ribicama koje su mnoooogo vise puta osetljivije na promenu vode od nas...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sub Sep 11, 2010 7:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne razumem šta znači eko voda je mrtva.
Pa zar nije i RO voda isto tako mrtva, uostalom, kao i destilovana?
Voda se, za ribice, može smatrati mrtvom onda, kada u njoj nema kiseonika, neophodnog za ribice da bi disale. Podrazumeva se da u vodi nema otrova.

I mislim da je upravo to razlog, a rešenje ono što kaže sale75bgd Smile, tj. aeracija pre ubacivanja.

Ta eko voda najverovatnije u sebi ima rastvorene neke gasove, poput metana, ili tako nešto, i trebalo bi je ostaviti bar dan dva da ti gasovi ispare, paralelno sa tim vršiti aeraciju, da se voda obogati kiseonikom.

Neobazrivo je neproverenu vodu sipati direktno bez da je bar malo odstojala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sub Sep 11, 2010 8:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Diamond, gresis, voda bez kiseonika nije voda nego VODONIK tj. H2, Ti tvrdis da je H20 bez kiseonika isto H2O sto nemoze biti...
Destilovana voda nije tako "mrtva" kao RO voda, RO voda je bas bas mrtva smejanje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka cesma ph7.5 - odstajala ph8 stefanrudi Hemija 2 Ned Avg 24, 2014 3:23 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License