Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Eksterni grejac Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2011 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima li neko kakvu ideju za bezbednu i pouzdanu izvedbu eksternog grejaca?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2011 10:04 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2011 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedino što mi pada na pamet pouzdano je izmenjivač toplote ali je on dosta komplikovan za izradu.. Takođe je važno za koliku litražu se pravi pošto nije isplativ na jedan akvarijum...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2011 11:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

izmenjivač toplote može za hlađenje akvarijuma. bilo bi zanimljivo videti kakve sve ideje bi imali na tu temu.

Što se tiče eksternog grejača, kod mene se jedan akvarijum od 80 litara greje eksterno, tako što stoji na stiroporu od 5cm debljine, a u stiroporu postoje urezani kanali širine oko 3-4cm, ukupne dužine oko 2 metra, i u kanalima se nalazi 2 metra silikonskog svetlećeg creva, što ima deklarisanu snagu 40W potrošnje. Ovo silikonsko crevo je zatopljeno silikonom u stiropor, kako bi se sprečilo topljenje stiropora. kontrola ovog grejača se obavlja pomoču sonda termostata, čija sonda se nalazi u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 07, 2011 8:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DD, ideja mi se svidja, ali bi to znacilo pomeranje akvarijuma, sto kod mene nije opcija, a i svaka naknadna intervencija na takvom sistemu je nemoguca.
Posto sam bio dosta skrt na informacijama, da malo razjasnim sta sam imao u vidu. Na pamet mi je palo nesto kao protocni grejac, dakle da zagreva vodu direktno, ali da se nalazi van akvarijuma.
Evo kako izgleda iznutra jedan fabricki:
http://www.projectaquarium.com.....TH300.aspx
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 07, 2011 9:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam video na drugom forumu kako izgleda DIY eksterno zagrevanje nano akvarijuma.

Ne bih postovao link, ali je vrlo jednostavno izvedeno: na liniji za povrat vode u akvarijum je u plastičnu cev (izvedbe su moguće razne) instaliran grejač odgovarajuće snage.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Apr 07, 2011 10:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posalji mi link ka tom forumu CTale.
Znaci, trebalo bi da bude nesto kao protocni bojler ???
Vredi razmisljati o tome.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 07, 2011 10:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poslao sam link.

Najzanimljivije je što je jednostavnije od ideje protočnog bojlera.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Karadjozbg
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 30
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 07, 2011 9:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste li razmisljali o podnom grejacu , folija grejac...Dobra stvarcica , ja ih koristim za terarijum, ali mislim da bi moglo da ide i npr ispod akvarijuma, uz neki dobar termostrat...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Apr 07, 2011 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mana tih grejaca kao i podnih filtera jeste sto zahtevaju pomeranje akvarijuma usled kvara ili .... zamisli akvarijum od npr. 200 lit. koji tezi priblizno 280- 300 kg.
Protocni grejac jeste zanimljiva ideja ali ... ako je protok suvise jak da li ce grejac uspeti da zagreje vodu ??? Takodje postavlja se pitanje da li ce taj grejac raditi non stop ili ce se iskljucivati povremeno.
Doduse, ide leto pa imamo dovoljno vremena do grejne sezone.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 07, 2011 9:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Mana tih grejaca kao i podnih filtera jeste sto zahtevaju pomeranje akvarijuma usled kvara ili .... zamisli akvarijum od npr. 200 lit. koji tezi priblizno 280- 300 kg.
Protocni grejac jeste zanimljiva ideja ali ... ako je protok suvise jak da li ce grejac uspeti da zagreje vodu ??? Takodje postavlja se pitanje da li ce taj grejac raditi non stop ili ce se iskljucivati povremeno.
Doduse, ide leto pa imamo dovoljno vremena do grejne sezone.


Misliš na grejač iz linka koji sam ti poslao ili...?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Apr 07, 2011 9:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da .. izmedju ostalog .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 07, 2011 9:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesantno..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale_
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2010
Poruke: 230
Lokacija: kikinda

PorukaPoslao: Pet Apr 08, 2011 3:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

klima uredjaj Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Sub Apr 09, 2011 2:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozes da napravis grejac na fazonu UV uredjaja...ako znas na sta mislim...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Grejac Trixie 25w menjam za grejac od... kikii77 Tražnja 2 Uto Nov 17, 2020 3:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Polovan grejac Stasheetza Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Okt 31, 2017 8:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali grejac Turtle Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Sep 16, 2017 1:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Grejac za 175l? ludidzora Grejanje i hladjenje 3 Sub Mar 11, 2017 1:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Grejac 300W reventon Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Maj 21, 2016 4:20 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License