Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Elit + stedljiva sijalica Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Apr 27, 2018 11:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pronasao sam u jednoj radnji Elit + stedljive sijalice 20w 6500K, po vrlo povoljnoj ceni, zanima me da li je neko imao iskustva sa ovim sijalicama i prvenstveno me zanima kakav je njen uticaj na biljke, i da li se isplati kupovati?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Apr 27, 2018 11:33 am Snimi Poruku Nazad na vrh

bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pet Apr 27, 2018 2:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam u starom akvarijumu koristio štedljive sijalice, raznih proizvođača Philips/ GE, i sl.
Nisam imao problema u radu.
Kod kupovine sam samo vodio računa da budu 6400K, što si ti već uradio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
alex_innuendo
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 25 Apr 2014
Poruke: 9
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Nov 01, 2018 3:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je moj akvarijum oko godinu dana star i kao sto vidite od rasvete koristim dve stedljive sijalice od 20w 6500k 1230lum i sve ide kao podmazano.

-Od biljaka imam (Anubia Nana, Anubia Barteri, Cabomba Furcata, Ludwigia Arcuata, Ludwigia Repens, Valisneria Spirallis, Cryptocorina Wendii Brown, Hugrophilla Difformis, Hygrophilla Angustifolia, Alternanthera reineckii 'Mini').

Moje misljenje je da fali crvenog spektra u rasveti jer su crvene biljke braonkasto-zelene boje umesto crvene.

Mogu da se koriste stedljive sijalice za nezahtevno i za neko srednje zahtevno bilje uz dobru hranljivu podlogu, ja koristim mesavinu kokosovog treseta iz Rainforesta i Carobne zemlje (zemlja za saksijsko cvece).

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Led sijalica plant Malina Rasveta 10 Sub Jul 11, 2020 2:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Stedljiva od 2700K jajzy Rasveta 3 Sub Okt 31, 2015 6:14 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koliko sijalica za ovaj akvarijum? Ghandi_bl Rasveta 2 Pet Jan 02, 2015 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Stedljiva sijalica 20W mangaboy Rasveta 1 Uto Apr 15, 2014 5:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka stedljiva sijalica riba1990 Rasveta 27 Sre Apr 02, 2014 2:45 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License