----------------------------------- Flojd Čet Jun 25, 2015 11:45 am Re: Emerzno gajenje biljaka ----------------------------------- Na prvom mestu da kažem da ova tvoja baštica izgleda veoma lepo. Nešto slično sam i ja napravio,samo sa nekoliko drugačijih biljaka.A nisam ni stavio pesak preko zemlje.Doduše sama zemlja je dosta dugo stajala,pre nego što sam je maznuo od žene :D ,pa nema problema sa stvaranjem algi.U jednom ranijem pokušaju je bilo svačega,samo ne uspeha. Od biljaka sam stavio:Alternanthera reineckii mini,Eleocharis acicularis sp mini,Rotala makrandra,Ludwigia glandulosa,Cryptocoryne beckettii petchii,Cryptocoryne willisii,Pogostemon erectus,Echinodorus amazonicus,Marsilea hirsuta,Anubia nana... Rezultati su otprilike ovakvi: *Rotala makrandra je skoro skroz propala,ali to je možda stoga što sam pri jednom provetravanju zaboravio da vratim poklopac na kutiju. *Alternanthera reineckii mini pelceri su imali dužinu ispod 1,5 cm,ili po jedan par traljavih listića,a sad napreduju fantastično. *Eleocharis acicularis sp mini je imao najduži period u kome se ništa nije dešavalo,ali se zato sad dešava i to dosta brzo. *Cryptocoryne beckettii petchii raste brže nego u akvarijumu,ali to je i dalje sporo.Cryptocoryne willisii je mali pelcer i tek posađen.Za sada mogu da kažem samo da se dobro drži. *Ostale biljke rastu dosta brže nego u akvarijumskim uslovima.. Ostaje samo da se vidi kako će da se prilagode submerznim uslovima,kad za to dođe vreme... Pozdrav