----------------------------------- henrymcdo Sub Feb 09, 2019 2:21 am ----------------------------------- Hvala puno na odgovoru. Šta predlažete da preduzmem po tom pitanju? Inače trenutno je držim u kanti od jupola sa poklopcem kako bih bio mrak u slucaju da se stvarno radi o Velvet bolesti, U kanti je i grijač koji drži temperaturu na oko 28 stepeni, kameni raspršivač koji je uključen na vazdušnu pumpu, 1x velika Kripta čisto da se ribica ne osjeca monotono da ima makar nekakvu zanimaciju. U kanti je nekih 10ak litara vode, koju svakodnevno mijenjam sa novom bunarskom vodom sa prilagođenom temperaturom. Hranim je samo onoliko koliko može pojesti, da se hrana ne nakuplja na dnu. Primijetio sam da joj zadnja dva dana apetit polako pada i čini mi se kao sve više i više flegmatična sa čestim boravkom na listovima kripte ili na samom dnu dodirivajući dno stomakom a repom u polu lebdećem položaju iznad. Izgleda mi kao da joj se boja polako vraća, jer kada je tek stigla i na slikama koje mi je poslao prodavac izgledala je kao tamno ljubičasta varijanta, a sada tek vidim da je u pitanju plava, pokušaću sutra prilikom promjene vode da je ponovo pod istim uslovima slikam kao i slika u prvom postu kako bismo mogli uporediti napredak. Iz tog razloga smatram da ipak bar nije riječ o smrzavanju u transportu jer i kod prodavca se ponašala i izgledala slično. Dok nisam ubacio kameni raspršivač svakih manje od minut je sa dna isplivavala na površinu da udahne vazduh, nakon čega sam odmah ubacio raspršivač da joj uštedim energiju i da vazduh uzima iz vode ukoliko može, od tada ne izlazi na površinu da udahne, eventualno s vremena na vrijeme. Po čitav dan je prilično mirna i rijetko se kreće ali kada priđem kanti ili kada posegnem rukom ka unutra, počne da se kreće gotovo kao normalno, bez nekih znakova nemoći ili otežanog kretanja ili održavanja na površini. Ne hrani se mnogo, ali u kanti nisam primijetio izmet, pa sam pokušao i da joj dam četvrtinu zrna graška koje je blago prokuvano kako bi iz sebe izbacila sadržaj iz crijeva ukoliko se slučajno radi i o zatvoru, ali nije pojela sav grašak samo jedan mali dio. Oprostite na ogromnom postu, ali se trudim da ovo ispratim maksimalno precizno koliko je moguće jer možda jednog dana nekome i pomogne. Radujem se Vašim savjetima i opažanjima. Pozdrav.