----------------------------------- henrymcdo Sub Feb 09, 2019 6:09 pm ----------------------------------- Hvala na savjetu smanjicu temperaturu. Pliva s vremena na vrijeme, cesto boravi na dnu posude, a ne rijetko ili na nekom listu kripte ili na povrsini uz kablo od grijaca. Hranim je sa nekim proteinskim granulicama koje sam uspio pronaci ovamo kod nas u pet shopu. Trenutno ne dajem nista od lijekova, jer u gradu imam samo dva pet shopa sa ribicama, u jednom mogu kupiti samo hranu i ribice a u drugom imaju i odredjeni lijekovi, nisam siguran sta od tih lijekova bi pomoglo u ovakvoj situaciji. Juce i danas odbija hranu. Lijekovi koje imaju su: FMC /koristi se kod bakterioloskog raspadanja peraja,spoljnih bakterija i sa njim se mogu leciti i bele tacke/. IHTIO /koristi se kada se pojave jasne bele tacke na ribicama/po telu i perajama/. FFM /poseduje na hiljadu prirodnih materijala koji imaju 30 pozitivnih efekata u slatkoj vodi.Eleminise stres,koristi se pri promeni vode/. ALGEXIT /sredstvo protiv zelenih algi,bezopasan za ribice/. EASYCARBO /ubrzava rast biljaka,smanjuje rast algi/. EASY START /sadrzi visokoaktivne kulture bakterija koje ubrzavaju razvoj korisnih bakterija.Zamucenje vode nestaje posle par casova/. (kopirao sam sa njihove stranice) i to je sve sto je dostupno u gradu.