Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Euphylia - vaša iskustva Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
kidloco
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2010
Poruke: 50
Lokacija: Beograd, NBG

PorukaPoslao: Sre Mar 18, 2015 12:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moja su loša. Volim ovaj koral ali nikako nemam sreće s njim. Ostali korali su mi OK, nije sad neko ludilo od napredovanja ali su OK. Ovaj mi već drugi put propada... Evo poslednji, glave su se samo posle par nedelja smanjile i konacno bukvalno otpale bile par dana na pesku i sasušile se. Probao više bliže svetlu, niže gde je tamnije, srednji protok, manji protok, džaba... Nitrati su mi uvek bili dosta niski, čak nula, pa sam jedno vreme i dozirao i tad su mi još najbolje i izgledale kad su Nitrati bili oko 2ppm. Fosfate nemam nešto detektovane salifert testom mada ih sigurno ima nešto....

Šta bi moglo da im nedostaje? Neko mi reče osetljivi su ako im fali magnezijuma? Nemam testove za PH, Kh to nisam nikad merio, možda bi trebalo možda tu nešto ne valja otkud znam... Za zamene koristim RO, TDS pokazuje 000. Prosto ne znam gde bi prvo valjalo tražiti problem...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Mar 18, 2015 12:45 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Mar 18, 2015 1:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se kvaliteta vode tice ,jedni su od najizdrzljivijih lps korala.
svakako su ovisni od nivoa Kh,Mg,Ca(sto bi prvo trebao da prokontrolises).svetlo koje im je protrebno najprostijim recima je 1w/l,slab do umeren protok vode.Posto nemas problema sa niratima i fosfatima,a koristis RO vodu tako da zasigurno nemas problema sa silikatima ja bih obratio paznju na svetlo,cirkulaciju i koncentraciju Mg,Ca,Kh u vodi.
KH i PH su ovisni jedno od drugog i veoma uticajni elementi-u koliko je npr kh prenizak zasigurno ti je i ph nizak.
preporuceno:
Mg 1280-1380
Ca 380-450
Kh 8-10
PH 7,9-8,4
uz ovakve parametre pored zagadjivaca na nivou na kom ih ti drzis sve bi trebalo da ti prsti sto se hemije tice.

Mozda problem nije u tebi,mozda su ostecene vec bile pri fragovanju(lps kad se osteti pri fragovanju ili ti jednom krene iz nekog razloga da propada gotovo da ga je nemoguce povratiti)?
-da li znas kako se isti koral ponasa kod nekog drugog koji ga je kupio na istom mestu gde i ti?!


Poslednji put izmenio Laki dana Sre Mar 18, 2015 1:28 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
kidloco
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2010
Poruke: 50
Lokacija: Beograd, NBG

PorukaPoslao: Sre Mar 18, 2015 1:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hm pa ne znam kako je kod nekog drugog, mada jedan sam kupio od Igora taj prvi je kod njega tako ceo na kamenu stajao mesecima, drugi sam kupio u ZG isto je delovalo da je frag da kažem zdrav...

Definitivno moram proveriti prvo KH/Ph mislim. Videću da od ponedeljka to uradim pa da vidimo baš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Mar 18, 2015 2:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izmeri sve ako si u mogucnosti.Ako si ih kupovao kod razlicitih kupaca onda je definitivno do tebe.
-kakvo svetlo imas,kakva je cirkulacija,koliko kamena-daj neku vise informaciju o samom akvarijumu.?!?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Mar 18, 2015 3:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nasao sam tvoju temu u akvarijumima,i videh na zadnjim slikama koje si postavio da imas dve razlicite vrste caulastrea,dok euphyli-u ne opazih(verovatno si je skoro ubacio).
kako one napreduju ,tj. imas li sa njima problema kao lps koralima?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 18, 2015 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene joj je trebalo dugo da se adaptira. Da se otvori. Primetio sam da joj odgovara kada pojacam svetlo. Mada mislim da za propadanje kao kod tebe postoji neki drugi razlog. Ja samje dobio od Zivkovica. Kod njega su pipci duplo veci, a intezitet svetla je slabiji. Inace u mom akvarijumu ona mi je parametar. Kada je ona dobra svi ostalikorali izgledaju zdravo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sre Mar 18, 2015 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je reč o calustreama a ne euphiliama, kad kidloco potvrdi neka se promeni naslov teme.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kidloco
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2010
Poruke: 50
Lokacija: Beograd, NBG

PorukaPoslao: Sre Mar 25, 2015 3:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije reč o calustreama. Imam dve, plave (koje su više sive) i zelene. Sa njima nemam problema, tu su nekih 1-2 meseca. Euphylie nema jer je rinula. Bila je ok, pa je počela da se smanjuje/prazni, onda je ponovo živnula kad sam dodavao Nitrate (imao sam problem da nisu hteli da se dignu sta god radio), medjutim posle je opet krenula da se smanjuje, glave su bukvalno otpale u peak/kamenje i posle par dana nestale... Svetlo je 4x39W T5 Odiseja (spremam se da stavim Ati neonke sad), visina akvarijuma 40cm svetlo je na nekih 4-5cm od vode... Ne verujem da je slabo svetlo ja sam cak tripovao da podignem nekako to svetlo jer imam dosta algi, a nisam nešto imao visoke nitrate, a fosfati nisu mogli biti preveliki kad ih salifert ne registruje.

Od pre mesec dana aktivan je skimmer, i definitivno sam rešio da promenim so. Ona najeftinija na merenje mislim da nista ne valja, mozda gresim. Sad sam uzeo 5-6 kila Sachem Reef Salt da probam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kidloco
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2010
Poruke: 50
Lokacija: Beograd, NBG

PorukaPoslao: Sre Mar 25, 2015 3:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da... Cirkulacija je trenutno jedna 2700l sat cirkulaciona pumpa, i ovo sto kanister izbacuje mozda nekih realnih 600-700l/h ako je i toliko. Imao sam 2x2700L ali čini mi se da sam tu imao suviše cirkulacije nije bilo mesta gde da smestim koral a da mu ne bude baš onako promaja Smile Kamena ima nekih 11,5 kila...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka gyre pumpe Iskustva Laki Oprema u morskoj akvaristici 17 Čet Jan 10, 2019 11:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Clear water filter masa - iskustva? Zivadin Filteri i pumpe 19 Sre Dec 26, 2018 10:12 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aqua Zonic iskustva.... igorce Rasveta 4 Ned Jun 17, 2018 11:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Refugim/makro alge, iskustva dzonib Morska Akvaristika 4 Uto Nov 21, 2017 2:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hang on filter iskustva Sone_bg Filteri i pumpe 17 Uto Jun 13, 2017 3:42 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License