Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 filter ciscenje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
EMKA
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jun 2010
Poruke: 247
Lokacija: Paracin

PorukaPoslao: Uto Mar 15, 2011 11:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li filter treba cistiti na nedelju ili dve posto se meni redovno zapusi za 2 nedelje i moram ali da li valja zbog bakterija i tako to
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Mar 15, 2011 11:44 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

MAXA
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2010
Poruke: 120
Lokacija: KG BG

PorukaPoslao: Uto Mar 15, 2011 11:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije dobro cistiti ga tako cesto zbog bakterija kako si sam rekao. Ako ti se tako lako zapusi znaci da ti nije dobra filter masa. Najbolje daj jos detalja o filteru pa da vidimo sta treba promeniti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Uto Mar 15, 2011 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisi rekao koja ti je vrsta filtera?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ssrki
Akvarista



Registrovan: 01 Feb 2011
Poruke: 227
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Sre Mar 16, 2011 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma valja nije problem, samo ga peri u vodi iz akvarijuma
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
EMKA
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jun 2010
Poruke: 247
Lokacija: Paracin

PorukaPoslao: Sub Mar 19, 2011 1:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa od filter mase aktivni ugalj perlon vata jedan sundjer i kamencici
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MAXA
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2010
Poruke: 120
Lokacija: KG BG

PorukaPoslao: Pon Mar 21, 2011 7:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a vrsta filtera, velicina, redosled i debljina filter materijala?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale_
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2010
Poruke: 230
Lokacija: kikinda

PorukaPoslao: Uto Mar 22, 2011 8:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nisi rekao/la koji filter imas. ako imas mali unutrasnji i treba samo 2 nedelje da se zapusi, prelistaj forum i nabavi 3-komorni stakleni filter ukoliko ti prostor dozvoljava. vodenu pumpu ili vazdusnu pumpu koju koristis za pokretanje trenutnog filtera mozes iskoristiti i time nemas nekih dodatnih izdataka. malo sam otisao u off, ali da se vratim na tvoje pitanje.

odgovor bi bio delimicno da. mehanicki deo filtera koji je prvi na udaru prljave vode iz aq (sundjer/vata) mozes prati po potrebi, ali samo taj sloj. trebao bi u akvarijumskoj vodi ali mozes i pod mlazom cesmovace. ja ti predlazem u aq vodi.

bioloski deo filtera nikada ne peres a ako ti se i desi da bas moras, samo u akvarijumskoj vodi. kamencice izvadi iz filtera i umesto njih stavi bio sundjer/ciste dzakove za krompir/keramicke perle ili kuglice, jer ce ti biti delotvorniji.

aktivni ugalj ti nije neophodan u filteru i umesto njega mozes ubaciti vise materijala za biolosku filtraciju, ali to je samo moje misljenje a ti mozes kako zelis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
somina
Akvarista



Registrovan: 08 Feb 2011
Poruke: 79
Lokacija: Backa Palanka

PorukaPoslao: Ned Maj 15, 2011 3:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam trokomorni filter kugle&kocke bio,valjke,sundjer vatu od gore ??? zanima me kad da menjam vatu ??? kupio sam posebno akva vatu na koliko da je menjam??? jel to je individualno i dali da ubacim dzak za krompir jos ?? i sa cime da perem dzak, kontao sam da ga malo bacim na kljucanje radi dezinfekcije posto se ne sme tretirati hemijom ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Ned Maj 15, 2011 11:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo kako ja to radim Smile

Skroz na dnu tanak sundjer pa imam bio kugle i keramicke prstenove onda sloj iznad toga je perlon vata i na kraju tj na vrhu je sunjder i sad kad voda dolazi u prelivni filter sve mehanicke necistoce se skupljaju na gornji slog gde je sundjer i kad se sunjer zaprlja njega samo izvadim i dobro operem i to u najobicnijoj vodi a ne u akvarijumskoj a ostale slojeve gde su perlon vata, bio kuglice i keramicke prstenove ne diram.

To kod mene funkcionise u akvarijumu od 192 litre vec 2 godine bez problema i ribice mi uginu retko kad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License