Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 filter kod Atman 500 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
pedja31
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Dec 2010
Poruke: 6
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Pon Dec 27, 2010 1:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzeo sam klinju ovaj akvarijum na poklon, posto smo novi u akvaristici interesuje me da li moze da funkcionise sama podloga kao filter posto je to u ovom akvarijumu tako i predvidjeno? Oformili smo aq po preporuci iskusnijih i po preporukama sa ovog foruma. Pre desetak dana smo ubacili 10-ak ribica, pa posle 3 dana jos toliko, voda je za sada cista.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Dec 27, 2010 1:17 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Dec 27, 2010 1:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Podloga u akvarijuma kao filter Question
Kolike je litraze taj akvarijum Question Koje ste ribe to ubacili Question Mada, za kratak period previse ste riba ubacili u akvarijum. Moze li neka slika da se postavi tog akvarijuma, cisto da vidimo sta i kako ste to odradili Question
Takodje, nije na odmet da se prestavite u Upoznavanje i usput popunite Profil.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pedja31
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Dec 2010
Poruke: 6
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Pon Dec 27, 2010 2:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da,akvarijum je od 70 litara, na samom dnu aq se nalazi plasticni poklopac sa rupicama koji pokriva dno, preko njega se stavlja pesak, a iz tog plasticnog dela se na odredjeno mesto u cosku postavlja cev koja ide do pumpe, tako da voda kruzi kroz pesak. Ta podloga pretpostavljam nije efikasna za biljke, ali dosetio sam se pa sam napravio malu saksiju koju sam sakrio u pesku, evo i slike pa pogledajte.
A od ribica smo ubacili nekoliko gupika, (barem su nam tako rekli), tigrice, skalare i trihogastere(ako sam dobro zapamtio), i tetre.
Slikao sam, ali slike su mi isuvise velike, ne znam kako da ih smanjim, sve su mi po 800 - 900 kb
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pedja31
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Dec 2010
Poruke: 6
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Pon Dec 27, 2010 3:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo uspeo sam da smanjim
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pon Dec 27, 2010 11:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to ti je podni filter..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Dec 27, 2010 1:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U Obavestenjima ima par lepljivih tema koje bi trebao da procitas. Jedna od tih tema je i Kako smanjiti sliku, pa prioni na posao i izmeni te slike na 640 x 480 piksela.
O podnom filteru vecina ce ti reci da nije bas praktican za ciscenje i odrzavanje. U slucaju nagomilavanja prljavstine naj verovatnije ce se zapusiti pa ces morati da vadis sto sta ne bi li ga ponovo " pokrenuo". Puno prakticniji su Filter pumpe ( al ne i najbolje ), Korner filter ( Bravo ), .... i da ne nabrajam dalje, usmericu te najednu temu u kojoj su opisni razni Filteri.
Tu su i Spoljni DIY filteri, o kojima takodje ima par tema.
Sobzirom da je " deciji" akvarijum" mogu da razumem taj zamak ali veruj mi da mu mesto nije tu , kao i toj pozadini. Mnogo bi lepsi akvarijuma bio sa crnom ili nekom tamnijom pozadinom.
Koliko vidim ovo je verovatno kupljeno po preporuci prodavca ... a oni znaju da prodaju sve i svasta ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pedja31
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Dec 2010
Poruke: 6
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Pon Dec 27, 2010 1:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stefanovic^v ::
to ti je podni filter..


Ustvari, pravi filter i ne postoji, podloga (pesak) je filter
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pedja31
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Dec 2010
Poruke: 6
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Pon Dec 27, 2010 1:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
U Obavestenjima ima par lepljivih tema koje bi trebao da procitas. Jedna od tih tema je i Kako smanjiti sliku, pa prioni na posao i izmeni te slike na 640 x 480 piksela.
O podnom filteru vecina ce ti reci da nije bas praktican za ciscenje i odrzavanje. U slucaju nagomilavanja prljavstine naj verovatnije ce se zapusiti pa ces morati da vadis sto sta ne bi li ga ponovo " pokrenuo". Puno prakticniji su Filter pumpe ( al ne i najbolje ), Korner filter ( Bravo ), .... i da ne nabrajam dalje, usmericu te najednu temu u kojoj su opisni razni Filteri.
Tu su i Spoljni DIY filteri, o kojima takodje ima par tema.
Sobzirom da je " deciji" akvarijum" mogu da razumem taj zamak ali veruj mi da mu mesto nije tu , kao i toj pozadini. Mnogo bi lepsi akvarijuma bio sa crnom ili nekom tamnijom pozadinom.
Koliko vidim ovo je verovatno kupljeno po preporuci prodavca ... a oni znaju da prodaju sve i svasta ...


Znam, ali kako objasniti detetu od 4 godine da zamku nije mesto u akvarijumu, a licno meni se ne svidjaju tamne pozadine kao sto su mrtve vulkanske stene u 3d ili nesto poput toga, mozda je to trenutno aktuelno ali je odvratno (po mom misljenju), i zasto svaki aq da bi bio ok mora da bude po kalupima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rille
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2010
Poruke: 137
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Pon Dec 27, 2010 1:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se sviđa aq, bez obzira što je "dečiji", pa i ja sam tako počeo pa polako počeo da menjam....samo napred, ovo je ok za početak, možda još neka biljka da popuni prazninu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pon Dec 27, 2010 1:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se sa tobom Pedja oko ovoga kako objasniti detetu od 4 god., jer i sam sam otac. Ali, akvaristika je jedno, a ugadjanje deci je drugo. Ovo je forum o akvaristici i ovde ce te ljudi savetovati onako kako bi to trebalo da izgleda, aq u pravom smislu reci kao deo prirode. Dvorac, ronioci...da, deci je to interesantno. Akvaristima nije. Mozda eventualno ako se neka vaspitacica uclani na forum Laughing
Malo sale, ne zameri. Kada govorimo o pozadinama ni ja licno nisam ljubitelj tih stena 3D cuda, jer samo uzimaju mesto za plivanje. Ali vidis, postoje neke ribe kojima bas odgovara takva pozadina da bi se zavlacili, skrivali itd. Licno meni je najbolja crna pozadina, mada mi se sve vise svidja ona svetlo plava kao kod clana Krcko. Kalupi su neminovni jer akvaristika je ili slatkovodna ili morska. Ili se drze obicne ribe, ili ciklidi. Ili je biljni aq ili to nije. Nekada i to nepridrzavanje kalupa u smislu npr. filtracija nije odradjena kako treba moze dovesti do pitanja od strane deteta na koje ce biti mnogo teze dati odgovor, a to je: "zasto je crkla ribica"?
Savetovao bih te da malko procitas one osnovne teme, sto bi se reklo pocetnicke, ako zelis da u tom aq bude sve kako treba. Pozz

P.S. Ako je za utehu i ja od juce na poklopcu aq sa piranama imam radio kontrolisani električni helikopter na 27,145 Mhz (kakve igracke danas deca imaju, ovo cudo leti, sve ce aq da mi polupa po stanu!!!) Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Dec 27, 2010 2:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije ovde rec o kalupima vec o potrebama flore i faune, a usto i da se sve to i prati, a moze jedino da se prati ako imate kontrast boja u akvarijumu.Tesko se primeti na biljkama kada pocnu da nam pokazuju prve znakove stagniranja ili propadanja kada nasuprot toj biljci imamo "sarenu pozadinu" u trista boja. Drugo, odredjene boje su se pokazale kao idealne u akvarijumu jer pruzaju ribama neki mir koje moraju da imaju, u suprotnom, tu je stres koji vodi do bolesti i na kraju smrti, a samim tim i do izumiranja akvarijuma i volje vlasnika za daljim druzenjem sa istim akvarijumom. Trece, refleksija svetlosti u akvarijumu, upijanje svetlosti odredjenih boja kao bljestavilost akvarijuma ima veze sa drugom tackom.
Kao i sto am napisao, sobzirom da je "decji akvarijum" mogu da razumem taj zamak. Takodje i podrzavam svaciju ideju o tome kako treba NjEGOV ( MOJ ) akvarijum da izgleda, ali sve dok to ne preraste u kiceraj.
I ja sam tako krenuo i uvideo neke greske koje sam kasnije ispravljao ( neke jos uvek ispravljam ) i trudim se da flori i fauni " iskopiram " uslove prirodnog stanista a ne moje maste.
U svakom slucaju ima dosta dobrih tema koje mogu da posluze u edukaciju i pomognu kao flori i fauni , tako i vlasniku dase sto manje susrece sa problemima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License