Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Filter od Klirita Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Djape
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2014
Poruke: 54
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 28, 2016 11:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sedim ti ja tako u trecoj smeni za masinom, i razmisljam sta bih mogao da napravim za akvarijum...

S obzirom da sam ljubitelj filtera sa zazorom, a da imam jedan akvarijum u kome su mi malci ancija, u kome je vec napravljen filter sa zazorom, a svima je poznato da anciji i kozice zazor vole. Very Happy

Krenem ja u projekat filtera... Klirit i laser su mi dostupni jos taj dan sredjvao fioku sa viskom opreme, setim se da imam jednu malu potapajucu pumpu. I od toga je sve pocelo... samo ovaj put rupice promera 1mm umesto zazora.

I u paint-u se rodi ideja za nesto novo Very Happy
Image

Male rupe sa leve strane za uvlacenje vode, rupa sa desne strane promera da se progura motorna glavo od malog potapajuceg filtera.

Utvrdim ja dimenzije 25X22X6cm i krenem polako...
Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 28, 2016 11:25 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Djape
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2014
Poruke: 54
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 28, 2016 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image


Ostalo je da prodje 48 sati da UV lepak ispri, da montiram motornu glavu i ubacim filter materijal... keramicke u mom slucaju Kliritne prstenove pravimo na CNC-u Very Happy Pa cemo napraviti mali test sa Pilot ribicom Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Pon Mar 28, 2016 11:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eh covece, a meni nisu hteli da izbuse 1 rupu da bi hranio ribice, kazu mi ti si prvi koji je trazio rupu za hranjenje ribica na isparivacima, isistirao i na kraju ipak odustao, malo mi odlomili sa strane.
Fino izgleda ovo Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djape
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2014
Poruke: 54
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 28, 2016 11:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene je izbuseno tacno 1101 rupa Very Happy xaxaxax

Inace filter bi trebao da se kaci na zadnju ili bocnu stranu akvarijuma a u donjem delu ce biti prilepci Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Pon Mar 28, 2016 11:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tu 1 rupu visak posalji Very Happy Akvarijum je dimenzija?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djape
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2014
Poruke: 54
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 28, 2016 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pazi ovo nije pravljeno konkretno za neki akvarijum... ovo je neki mobilni filter sa rupicama umensto zazora prelivnih cevi itd... Very Happy
Akvarijum u kojoj je trenutno madj... je Odokativno 40x30x30... Stavljao sam rupe 1mm, da se ne bi uvlacila mladj u filter... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Uto Mar 29, 2016 12:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta je u planu "keramicke u mom slucaju Kliritne prstenove pravimo na CNC-u"?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djape
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2014
Poruke: 54
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 29, 2016 12:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Uto Mar 29, 2016 2:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

super filter izgleda, valjda se nece rupice brzo zapusavati, jedino to moze da pokvari uzitak. sledeci put napravi tu prednju stranu od crnog klirita, da ti se ne stvaraju one braon gnjecave alge u filteru (il sta god da je) sto se uglavnom od svetla u filteru stvara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Mar 29, 2016 2:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda gresim, ali cini mi se da klirit nije porozan kao keramika pa ne znam bas da li ce ti prstenovi raditi kako treba?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djape
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2014
Poruke: 54
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 29, 2016 3:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto rekog ovo je test, proba, ProJekat Very Happy

Generalno da sam sekao na laseru ne bi iblo pogldno jel bi sve bila glatka povrsina...
Pa sam ih isekao na cnc-glodalici i dobio jako hrapave povrsine Very Happy Mada valjace da odbije od dna filter materijal Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Mar 29, 2016 3:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam ti ja pojma o laserima i cnc itd, ali ako je 'rapavo ima da valja, samo napred Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djape
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2014
Poruke: 54
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 29, 2016 3:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

*io- za sad mi je interesantno ovako providno... uvek pogu da ga zacrnim...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 29, 2016 11:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako vec mozes da eksperimentises, pokusaj da napravis ovako nesto. Vrhunska stvar za filtraciju.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Uto Mar 29, 2016 2:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa ti mozes odlicne box filtere da proizvodis Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License