Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 filter se prazni Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Aca 79
Akvarista



Registrovan: 25 Feb 2016
Poruke: 26
Lokacija: Surcin

PorukaPoslao: Uto Mar 01, 2016 3:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum oko 420 l pumpa atman 304 800l/h Filter unutrasnji 3 komore.Filter ima jednu okruglu rupu za preliv u gornjem delu i dve rupe u donjem delu sa resetkama precnika 3 cm. Kad stavim pumpu da radi najjace dolazi do praznjenja filtera tj voda u njima je ispod minimuma. Trenutno voda jako zubori dok se sliva iz aq u filter pa sam pojacao filter masu da bude sto blize prelivu. Sta raditi?
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Mar 01, 2016 3:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Mar 01, 2016 3:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaprljala se filter masa pa oslabio protok kroz nju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aca 79
Akvarista



Registrovan: 25 Feb 2016
Poruke: 26
Lokacija: Surcin

PorukaPoslao: Uto Mar 01, 2016 3:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne verujem da se zaprljala stavljena je pre dvadesetak dana vec sam prao gornje sundjere pre 5 dana.Oni su stavljeni iz starog akvarijuma zbog cikliranja i ostali su tu.Aj idem da ih operem detaljno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Mar 01, 2016 3:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad vec vadis filter masu, probaj kako se ponasa pumpa bez nje samo sa vodom u filteru.
Ako i dalje pada nivo znaci da je prejaka mada 800l protok je i malo za tvoj aq...

PS
Filter masu peri u akvarijumskoj vodi, verujem da znas da ne treba prati pod cesmom ali cisto da napomenem...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Mar 01, 2016 4:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jel to dvokomorni filter ili trokomorni?
Malo mi je glupo praviti dvokomorni filter i tako busiti staklo jer tada voda nece prolaziti kroz ceo filter materijal...
Jedino da je tu zamisljeno da stoji grejac i pri dnu perlon vata, a u drugoj komori filter materijal i od gore pumpa...

P.S. na par mesta sam citao da ipak moze da se pere sundjer i pod cesmovacom, jer su te bakterije jako adhezivne, a i ako skinemo malo tih bakterija nove ce se naseliti . A i ne treba stiskati sundjer i cediti ga, vec samo da se kvasi i otrese (kao da lupkamo sa njim) jer na taj nacin nam materijal sundjera ostaje tako porozan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gilepr
Akvarista



Registrovan: 05 Sep 2012
Poruke: 74
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 01, 2016 4:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas 3 opcije:
-zaprljana filter masa,
-previse gusto poredjana filter masa,
-te rupe ne mogu da podrze taj protok.

Ako slucajno imas pri ruci prelivnu cev, veceg precnika, najpre probaj da iskljucis zadnju opciju.
Mozda su male rupe, mozda su guste resetke, a mozda je i previse sundjera, ili vate...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Džoni
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2016
Poruke: 35
Lokacija: Ugrinovci

PorukaPoslao: Uto Mar 01, 2016 4:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smanji protok na pumpi na 3/4 i operi filter masu i ne bi trebalo da imaš problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gilepr
Akvarista



Registrovan: 05 Sep 2012
Poruke: 74
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 01, 2016 4:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo sad sam bolje pogledao sliku i mislim da imas previse vate, izmedju sundjera i keramike (neka me pametniji isprave).
U svakom slucaju, bez eksperimentisanja neces doci do zakljucka. Smile

P.S.
Mozda bi bilo dobro, da vidimo kako izgleda ceo filter, ili da probas da nam opises (nacrtas).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aca 79
Akvarista



Registrovan: 25 Feb 2016
Poruke: 26
Lokacija: Surcin

PorukaPoslao: Uto Mar 01, 2016 4:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je reseno. Izbacio sam deo vate . Prepakovao malo sundjere i za sad sve radi kako treba.Previse vate je bilo. Hvala svima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Mar 01, 2016 6:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aco, ako je filter trokomorni, onda u tu komoru gde su otvori za usis vode ne ide ništa od filter materijala.
Ta komora služi kao taložnik i u nju se stavlja grejač.

Ima dosta tema o tome:
http://www.akvarijum.org/forum.....19256.html
http://www.akvarijum.org/forum.....t5907.html
itd....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gilepr
Akvarista



Registrovan: 05 Sep 2012
Poruke: 74
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 01, 2016 7:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Aco, ako je filter trokomorni, onda u tu komoru gde su otvori za usis vode ne ide ništa od filter materijala.


Hteo sam i ja to da kazem, ali ima ljudi kod kojih sljaka i ovako, pa reko da ne pametujem.
Evo da dodam i da (po meni, a i neki drugi bi se slozili) keramika - bioloska filtracija, treba da ide posle vate i sundjera - mehanicke filtracije.
Kazem opet, mozda kad bi videli ceo filter...pa da ga prokomeentarisemo... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aca 79
Akvarista



Registrovan: 25 Feb 2016
Poruke: 26
Lokacija: Surcin

PorukaPoslao: Uto Mar 01, 2016 7:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pravu ste prva komora je malo manja tj.uza i verovatno je predvidjena za grejac Smile U nju sam stavio dva manja sundjera a keramicke kugle prebacio u srednju komoru.Tu sad ima dve one mrezice sa keramikom i sundjerima, preko svega toga vata. Za sad radi sve kako treba. Sledeci put kad budem cistio filter izvadicu ta dva manja sundjera.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Džoni
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2016
Poruke: 35
Lokacija: Ugrinovci

PorukaPoslao: Uto Mar 01, 2016 8:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prebaci sve u drugu komoru, u prvoj ti je taložnik i tako će ti biti lakše da održavaš filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Mar 01, 2016 9:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne, nije za grejač.
Baš Taložnik, da se taloži krupan otpad i da ga lako usisaš kod zamene vode. Po meni jako koristan i potreban prostor. Grejač se obično stavi u njega jer je tu najjači protok vode i stabilan nivo vode (gledano u odnosu na filter).
Niko ti ne brani da staviš tu keramiku u neki krompir i sl. džak i spustiš kod pumpe Smile Ovde u taložniku se odmah zaprlja i nije toliko efikasna. Samo pazi da bude u nečemu što možeš da izvadiš ako je potrebno pranje pumpe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aca 79
Akvarista



Registrovan: 25 Feb 2016
Poruke: 26
Lokacija: Surcin

PorukaPoslao: Uto Mar 01, 2016 9:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prebacio Smile Moracu da dokupim jos malo keramike za deo gde je pumpa. Grejac mi nije ni potreban jer mi je temperatura vode konstantno 25c i bez njega.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License