Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Filter za 2 akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
vlada_va
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 166
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Apr 12, 2016 9:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li ce biti dovoljan filter od 32L za dva akvarijuma po 112L u kojima su samo ribe? Pravim trokomorni filter (materijal per. vata i keramika) koji bi trebao da filtrira ova 2 akvarijuma pa me interesuje da li ce imati dovoljnu cirkulaciju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Apr 12, 2016 9:19 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2016 2:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Komso, de jure nece biti dovoljno ali de facto mislim da hoce, mada bih ja ipak maaalo pojacao kapacitet filtera Wink

Ustvari kad pomislim da ti drzis ribu po litri vode pojacao bih filter bez razmisljanja Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_va
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 166
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2016 11:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne ne ne, pravim 2 nova akvarijuma danas, i 1 filter za njih. Oba su po 112 litara i bez podloge, bilja i ostalog sto ide, samo voda i ribe Very Happy pa ne znam da li je dovoljno 32 L za sve to. Filter dimenzija 20x40x40
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2016 2:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neko pravilo je da filter bude bar 1/4 zapremine akvarijuma pa ti sad racunaj da li je dovoljno, mada, posto neces imati podlogu i bilje bice ti lako da sifoniras dno redovno i u tom slucaju mislim da mozes da se provuces i sa manjim, ali ako imas prostora za veci filter ipak ga uradi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2016 2:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ustvari posto neces imati ni biljaka koje trose razne stvari iz vode uradi ti obavezno veci filter...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_va
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 166
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Apr 13, 2016 3:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa problem mi je prostor bas za ova 2. Ostalih 6 imaju vece filtere. Ma bice sve ok nadam se Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Apr 14, 2016 8:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubaci socivicu, ona trosi sve sto ne valja iz vode! Laughing
Ovaj filter, nakrcaj bioloskom filtracijom koliko god moze da stane. Na vrh samo malo perlon vate, koliko za mehanicku filtraciju. I da, ja bih dodao tu i neki potapajuci filter, u svaki akvarijum po jedan, ako to nisu neke male ribice. Cisto da ti mehanicki uklanje iz vode necistoce. Povremeno vadis te potapajuce i peres.
Ja sam budzio kod mene u 37l, dva kornera sa keramikom i po malo perlon vate, i unutrasnji filter.
Svakih nekoliko dana perem ono sundjerce, jer je ovaj moj ak za male ancije. Isto nema podloge. Ali zato ima panj sa mahovinom, drezgu i socivicu. Radi to posao. Bravo
Samo pojacaj sto vise keramiku, mozes cak i u samom akvarijumu da ubacis po korner filter sa keramikom ako imas slobodne vazdusne pumpe. Ja sam malo opterecen bioloskom filtracijom, ali koliko sam se mucio u pocetku zbog neadekvatne bioloske filtracije, sad sam dobio fobiu, i sad guram sundjere i keramiku gde god nadjem zgodno mesto! smeh
Pozdrav! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License