Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 fontana-vrtno jezero Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Jun 04, 2014 6:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesi razmisljao mozda da nabacas zemlju do visine betona ? Pad pod nekim manjim uglom sa kaskadom u kojoj bi posadio ili postavio neku saksiju ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jun 04, 2014 6:45 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Sre Jun 04, 2014 7:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa nisam bas to mislio vec sam imao u planu ukrasni kamen sa spoljasnje strane. okolo bi bio trotoar od mermernih ploca koje vec imam ,ostale mi od nekih radova pa nakon toga manji podzid sa zemljom za cvijece itd... ovaj kamen sam mislio oko fontane. shta vi mislite.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Jun 05, 2014 12:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dobar izbor estetki je ima da legne kao bombona Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Čet Jun 05, 2014 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala, ija se nadam Very Happy danas sam raslovao i salonit table, moug da vam kazem da je ispalo i vise nego odlicno. na nekim mjestima nije beton dobro ,,skliznuo,, pa su kao nabori ostali ali ce top gletovanjem sve da se zavrsi Very Happy hehe
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Pet Jun 06, 2014 11:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nakon raslovanja salonit tabli. Ispalo je veoma dobro , nema velikih ,,zubova,, na spojeve tabli i coskovima. Jedino mi ostaje da neke neranine koje nisu ispale glatke, da ih izgletujem.
Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Sub Jun 07, 2014 3:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zbog neravnina nakon salovanja i izlijevanja betona, danas sam zamutio smjesu od cementnog mlijeka i presao cetkom preko zidova, te popunio sve rupice i neravnine. Postupak sam ponovio 2 puta.

Image

tu je bila pomoc od komsije, koji je dosao sa hilti da istema coskove nisu ispali kako treba , kao i moj drugi komsija ,da nadgleda radove i koji mi je pomagao u shalovanju i nalijevanju. Skidam kapu Very Happy dobar komsija je cudo!

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Sub Jun 07, 2014 10:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mislim da ova slika sa komsijama , u potpunosti govori o velicini doma za moje nove koi-je Smile i nadam se da cu im obezbjediti sve uslove i parametre vode
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djopa
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2013
Poruke: 113
Lokacija: Vracar, Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 08, 2014 1:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ti lepo promenis namenu i napravis bazen? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Ned Jun 08, 2014 12:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hahaha dobas si Very Happy ne ne, ovo je za koi-je i ima da se sredi bas onako kako zelim Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Iga
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2014
Poruke: 63
Lokacija: BGD-Ada

PorukaPoslao: Ned Jun 08, 2014 4:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, da, na ovim slikama bez komšije unutra izgleda manje Smilež
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Ned Jun 08, 2014 8:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

donja ploca je izlivena, armirana je sa zeljezom (8mm) , i ankerisana u zidove da se ne bi odvojila ploca od zida nakon susenja. Mada ce doci sloj tekadona na spojeve

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djopa
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2013
Poruke: 113
Lokacija: Vracar, Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 10, 2014 12:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bilo bi lepo, i to je obicno praksa u DIY projektima, da podelis sa nama cenu ovih radova. Tacnije koliko te materijal kostao, cisto da steknemo predstavu o velicini investicije Very Happy Iako se cene razlikuju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanpodgorica
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 75

PorukaPoslao: Uto Jun 10, 2014 1:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovako shto se tice cijene mogu sada detaljno da napisem sve koliko me je ovo izaslo. Napomenucu da sam dobar dio materijala imao, tako da ne znam tacnu cijenu ali bicu dovoljno precizan .
specifikacija materijala sa cijena :
materijal :
10 dzakova cemena x 4.20e = 42e
2 kubika sljunka x 10e = 20e
1 armaturna mreza 6x2m (5x4) = 17e
pomocni materijal :
oko 8 salonit tabli , sa njom sam salovao. Ko hoce moye i sa daskom ili shto god da iskoristi a da moye da sluzi kao salung
dodatni materijal :
ovdje svrstavam cemento mlijeko kojim sam premayao 2 puta zidove, tj izgletovao supljine posle salovanja 1 dzak cementa = 4,20e
tekadon , hiroiyolacija za coskove i spojeve donje ploce sa zidovima = 5e
rad :
to je i najskuplja stavka, tu spada kopanje rupe, salovanje, nalijevanje armiaranje itd. Cijena zavisi sa kim se pogadjate za posao i kako se pogadjate.
Medjutim posto sam licno sam iskopao rupu, i sam uy pomoc salovao ,nalijevao itd cijena rada u mom slucaju je 0,00e (po neko pivo ,kutija cigara, meze, i dobra volja)
dakle ovo je specifikacija materijala koji je poreban za ove grube radove. Ostatak cijene zavisi da i ce neko farbati , ili oblagati kamenjem, plocicama ili shto god, rasvjeta, filter , pumpe , kamenje , ribice itd
Dakle cijena materijala potrebna za ovako nesto je 88e do izlaska iz grubih radova

Tako da je ovo ipak za razmisljanje isplati li se vise betonski ili najloni folije, kadice plasticne itd.
jer za koji god oblik gradnje potrebno je kopanje, i platiti ruke za igradnju istog ukoliko to ne radite sami.

p.s ja sam kupio samo cemenat =D dakle 50e je mene ispalo jer sam sve ostalo imao Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djopa
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2013
Poruke: 113
Lokacija: Vracar, Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 10, 2014 1:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cena je i vise nego okej za ribnjak, s obzirom da je cvrsto i trajno resenje. Za te pare moze da se napravi akvarijum od 300l isto klot, bez opreme. A ti ovde dobijas 5000 l, a uz to, ni sa lajnerom ne bi jeftinije prosao. Sta reci, svaka cast!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Uto Jun 10, 2014 1:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pratim temu,sjajna ideja i svaka cast. samo mi nekako ne ide ta nalickana fasada,ili sta je vec.
trebalo bi jezerce da se uklopi u celo dvoriste,kucu...a sa tim kamenom nisam sigurna... nemoj da se ljutis Smile samo moje misljenje.ti radi kako si zamislio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Vrtno jezerce Drevni Zmaj Uradi Sam (DIY) 1 Čet Jun 23, 2022 1:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vrtno jezerce, od betona Fricky`88 Vrtna Jezerca 9 Uto Sep 03, 2019 9:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Fontana sa ribicama i biljkama - save... ivanhoe Vrtna Jezerca 19 Čet Jul 05, 2018 4:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Baštenska fontana Sone_bg Razno 1 Čet Jun 22, 2017 1:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka jezerce barica fontana itan Vrtna Jezerca 3 Sub Maj 09, 2015 11:38 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License