----------------------------------- stefanpodgorica Uto Jun 10, 2014 1:13 am ----------------------------------- ovako shto se tice cijene mogu sada detaljno da napisem sve koliko me je ovo izaslo. Napomenucu da sam dobar dio materijala imao, tako da ne znam tacnu cijenu ali bicu dovoljno precizan . specifikacija materijala sa cijena : materijal : 10 dzakova cemena x 4.20e = 42e 2 kubika sljunka x 10e = 20e 1 armaturna mreza 6x2m (5x4) = 17e pomocni materijal : oko 8 salonit tabli , sa njom sam salovao. Ko hoce moye i sa daskom ili shto god da iskoristi a da moye da sluzi kao salung dodatni materijal : ovdje svrstavam cemento mlijeko kojim sam premayao 2 puta zidove, tj izgletovao supljine posle salovanja 1 dzak cementa = 4,20e tekadon , hiroiyolacija za coskove i spojeve donje ploce sa zidovima = 5e rad : to je i najskuplja stavka, tu spada kopanje rupe, salovanje, nalijevanje armiaranje itd. Cijena zavisi sa kim se pogadjate za posao i kako se pogadjate. Medjutim posto sam licno sam iskopao rupu, i sam uy pomoc salovao ,nalijevao itd cijena rada u mom slucaju je 0,00e (po neko pivo ,kutija cigara, meze, i dobra volja) dakle ovo je specifikacija materijala koji je poreban za ove grube radove. Ostatak cijene zavisi da i ce neko farbati , ili oblagati kamenjem, plocicama ili shto god, rasvjeta, filter , pumpe , kamenje , ribice itd Dakle cijena materijala potrebna za ovako nesto je 88e do izlaska iz grubih radova Tako da je ovo ipak za razmisljanje isplati li se vise betonski ili najloni folije, kadice plasticne itd. jer za koji god oblik gradnje potrebno je kopanje, i platiti ruke za igradnju istog ukoliko to ne radite sami. p.s ja sam kupio samo cemenat =D dakle 50e je mene ispalo jer sam sve ostalo imao :bravo: