----------------------------------- diefaust Pet Okt 28, 2011 4:58 pm ----------------------------------- 1 - Zavisi sta je bilo u balonima.... U svakom slucaju svaki balon operi sto toplijom vodom pre nego sto u njega sipas vodu za akvarijum... 2 - preporucujem ti kupovni pesak, mnogo je lakse spremiti ga za akvarijum, odnosno samo ga treba oprati, dok pesak iz bilo koje reke moras da kuvas... Sto se tice cene, nemam pojma... 3 - mislim da ide kg peska na 10 litara vode, mada mozda gresim, ne to ce ti verovatno bolje odgovoriti neko drugi... 4 - opet zavisi koje ribe planiras da stavis u akvarijum... Ovo nije neki "izlizani" odgovor, vec je jednostavno tako, ako planiras samo neonke (i njima slicne)... pa mozes da ih stavis i 50 (karikiram)... Zavisi prvo koliko vrsta, kojih vrsta... bla, bla, bla.... 5 - Mhm... pazi ako planiras neonke, ili kraljevske neonke, moras da uzmes u obzir da su to jatne ribe i da je suludo da za toliki akvarijum uzimas manje od 20 komada... Uz njih svakako idu rodostomusi, americki patuljasti ciklidi.... (haracin, coa i mnogi drugi koje sam zaboravio :) ce ti ovde pomoci daleko vise od mene) 6 - NIKAD, ALI NIKAD nemoj da kupujes najjeftinije ribe, veruj mi, da to na kraju bude najskuplje... Kupi kvalitetne ribe, pa sad, ako i das malo vise novca, isplati se... (ribe nece uginuti, nece se razboljevati....) 7 - da da 8 - verovatno da ima... Ako dodjes do Cacka, dobijas par pelcera microsoruma i cryptocoryne affinis 9 - zavisno od biljaka koje stavis unutra, posto razlicite biljke imaju razlicite potrebe za svetlom... Tako daaa....