Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Formiranje akvarijumu i puzevi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
tanja-s
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2016
Poruke: 17
Lokacija: Nemacka

PorukaPoslao: Pon Jul 11, 2016 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima. Ja sam nova na forumu a i početnik u akvaristici pa se nadam da cu uz vašu pomoc uspeti da napravim dobar i kvalitetan dom za moje ribice a i puno toga od vas nauciti.
Pa da pocnem. Odlucili smo da nabavimo akvarijuma i zbog nedostatka prostora kupili smo mali nano akvarijum od 30L. Naravno pre toga se uopšte ne informisuci kako to sve ide. I sad naravno kad je akvarijum već tu ja procitam da se tako mali akvarijumi ne savetuju picetnicima, ali sad sta je tu je. Akvarijum je kupljen i dosta plaćen. Kupljen je prošlog utorak. Postavljeno je sve u njega kako su nas u prodavnici posavetovali. Podloga pa ukrasi, biljke i sve i svašta je sipato u vodu ne bi li se napravio dobara uslov za ribe. Rekli su nam da sacekamo 10-14 dana i da donesemo vodu na testiranje da se proveri da li mozemo da pocnemo sa ubacivanjem riba. Tako da je trebalo da cekamo otprilike još 7 dana. Danas sam na staklu uočila sitne puzeve . Bukvalno su toliko sitni da mi je bilo potrebno da se dobro zagledao. 2 su možda veličine 1,5-2 cm a ostala 3 duplo manja. Sad sam pročitala da ih je moguće doneti sa biljkama. To nam niko nije rekao tako da nismo ni znali da trebaju biljke da se isperu. Nabavila bih ja i tu helenu ali htela sam malu kožicu da držim pored par neonki. Neki kažu da ih Helene jedu. Moje je pitanje šta sad da radim sa tim puzevima. Stvarno nisam imala u planu da uzgajam puzeve a i strah me je od tog njihovog brzog razmnozavanja. Šta da radim? Voda još nije formirana. Mogu li uopšte helene u nju? Jesu li to ti barski puzevi u mom akvarijumu? I jos najvaznije pitanje da li mogu izraziti van iz akvarijuma. Akvarijum ima poklopac ali je sa strane otprilike pola 3-4cm lufta (otvor). Pokušat cu da postavim slike. Model akvarijuma je super fish ultra safe wave 30.
Hvala vam u napred na pomoći.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jul 11, 2016 9:52 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

tanja-s
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2016
Poruke: 17
Lokacija: Nemacka

PorukaPoslao: Pon Jul 11, 2016 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tanja-s
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2016
Poruke: 17
Lokacija: Nemacka

PorukaPoslao: Pon Jul 11, 2016 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tanja-s
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2016
Poruke: 17
Lokacija: Nemacka

PorukaPoslao: Pon Jul 11, 2016 10:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tanja-s
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2016
Poruke: 17
Lokacija: Nemacka

PorukaPoslao: Pon Jul 11, 2016 10:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tanja-s
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2016
Poruke: 17
Lokacija: Nemacka

PorukaPoslao: Pon Jul 11, 2016 10:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tanja-s
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2016
Poruke: 17
Lokacija: Nemacka

PorukaPoslao: Pon Jul 11, 2016 10:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Ova je slika bila previše smanjenja pa je opet postavljam u malo većem formatu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Jul 11, 2016 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako si bilje kupila u akvašopu onda stvarno nema smisla. Helene ili botija makrakanta. Neki koriste i klopke za puževe, ali ne znam koliko to može da ih u potpunosti eliminiše.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tanja-s
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2016
Poruke: 17
Lokacija: Nemacka

PorukaPoslao: Pon Jul 11, 2016 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupljeno je sve u akvašopu ovde u Nemackoj zato sam se najvise i iznenadila odakle su es sada ovi puzevi stvorili i koja je ovo vrsta. Mogu li izaci kroz otvor?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Pon Jul 11, 2016 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice bilja, gledaj da napravis raspored nize idu napred, ako ne gresim levo i desno je vrsta elachiorisa, treba se malo razrediti, takodje rasveta bi trebala biti odgovarajuca naravno ako je placeno dosta uglavnom bi trebalo odgovarati mada ne vazi to pravilo.(nalazim sam istu stvar u istom gradu i do 2-3 x razlika u ceni).
Sto se tice puzeva, ako nemas puno pokusaj rucno, ili ih stisnes i pojedu ih ribice, mnoze se ako ima previse hrane u akvarijumu tj nepojedena hrana i ostaci od hranjenja. Vidjao sam i hemiju protiv puzeva, ali botia i helene su zakon, helene mozes odma ubaciti bez brige, a botia jedino u kratkom periodu mali akvarijum..
30 l je idealno za kozice, malo jato sitnih ribica(sigurno bolji izbor), neki borac. Takodje postoje veoma lepi biljni nano akvarijumi, ali to je previse zahtevno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tanja-s
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2016
Poruke: 17
Lokacija: Nemacka

PorukaPoslao: Pon Jul 11, 2016 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema hrane u akvarijumu pošto još uvek nema ni ribica tako da ih stisnem i da ih pojedu ribe nije izvodljivo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pon Jul 11, 2016 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uzmi Helene i resena stvar..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tanja-s
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2016
Poruke: 17
Lokacija: Nemacka

PorukaPoslao: Pon Jul 11, 2016 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko mi Helena treba za tako mali akvarijum a da ne smetaju kasnije ostalim ribama. I mogu li ih i sutra ubaciti dok još voda nije proverena?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Uto Jul 12, 2016 1:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slobodno ubaci 5 helena u 30l one ti niksko ne mogu smrtati ribama, to je jakomkoristan puz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Uto Jul 12, 2016 11:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To sto imas u akvarijumu je koristan puz. Svo lisce koje truli neces skupljati ti vec ce oni jesti. Ne znam zasto ti smetaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Puzevi NS Cvrc Tražnja 0 Sub Apr 29, 2023 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni barski i malezijski puzevi Veverac Tražnja 0 Ned Jan 22, 2023 12:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License