----------------------------------- Nebojsa92 Uto Feb 25, 2020 4:44 pm ----------------------------------- Cao svima! Nazalost morao sam opet da formiram akvarijum pre par dana, nakon vise od godinu dana, u roku od nedelju, dve sve gupike su mi uginule od razlicitih vidljivih simptoma, ispostavilo se da je dolbsy bolest pa sam odlucio sve iz pocetka da krenem. Prokuvao sljunak, iscetkao staklo, sve sto ide nazad, izribao prvi put filter. Odlucio sam da ne vratim sada rasprasivac vazduha, za gupike mi trenutno verovatno ne treba, barem ne do leta ili nekih vecih temperatura. I sad mi bode oci to sto imam bas dosta sitnih mehurica/baloncica u vodi, ne znam jel treba tako? Ranije nisam obracao paznju jer je bio ukljucen rasprasivac pa su naravno uvek bili vidiljivi veci baloncici, sada sam se vratio iz petshopa gde sam kupio ribice i naravno zagledao njihove akvarijume i video da se nigde ne vide ti sitni mehurici, samo kod mene. Na slici izgleda dramaticnije nego uzivo zato sto se pomeraju pa su razvuceni dodatno, ali vidite otprilike... Jel treba tako da bude ili ne? Ne secam se kako je bilo pre nego sto sam stavio rasprasivac. Probao sam eto cak i ceo filter da potopim kao i prskalicu filtera (na slici se vidi da nije bas skroz skroz ali otprilike) da vidim da li ce se smanjiti i nista... http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_197830215_87938931_181111379860453_2154969440989478912_n.jpg