Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 forum papagaji Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
scalar 3
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2012
Poruke: 260
Lokacija: Priboj

PorukaPoslao: Pon Jun 25, 2012 10:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I takođe su plašljivi tako da ćeš ih malo teže pripitomiti ako su stariji primerci.Kupuj mladje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jun 25, 2012 10:01 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Milos98
Akvarista



Registrovan: 24 Maj 2012
Poruke: 26
Lokacija: Montenegro,Niksic

PorukaPoslao: Pon Jun 25, 2012 10:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Se sto vas zanima o papagajima tu sam znam sve takodje imam i stranicu na fb: <3<3<3 Papagaji <3 <3 <3
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Uto Jun 26, 2012 5:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovako, evo ja obavestavam dokle sam stigao po pitanju "papagajistike" (hahaha morao sam da napisem ovo...) pardon avikulture a vi mi dajte dalje savete u koliko ih neko ima.

nasao sam u pet shop-u fisere stare 4 meseca. muski i zenski i to plavi! cene ih po 2500d. meni odmah deluje skupo. a da li se ovo racuna ko mlada ptica? i kako mogu ustanoviti da stvarno nije stariji?

dosta je bilo cekanja pa sam se sam bacio na poduhvat i evo do sada radio. nestalo materijala pa moram ujutru u kupovinu. poceo sam sam da pravim maxi kavez ili mini volijeru, ne znam kako da definisem sta je. u glavnom dimenzije su sledece. otvoreni prostor D109xS50xV40-60.
kupio sam pletenu zicu sestougaonog oblika (rupa velicine ~1cm), tanka 1mm i plastificirana. izgleda korektno i ne podseca na one za koke Smile

na zadnjem delu gde je kavez najnizi (40cm) sam ostavio deo gde cu kucice papagajima da napravim. u tom delu imam mesta D22xV40xS50 pa se dvoumim da li da izdelim to na 2,3 ili 4 manje kucice. koliko velike da stavljam ulaze u kucice? gde da postavim ulaze u kucice u gornjem ili donjem delu. da li mu u kucici treba neka grancica na kojoj ce da stoji ili ce da stoji na podu kucice?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
mantisp8
Akvarista



Registrovan: 20 Jul 2011
Poruke: 50
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sre Jun 27, 2012 3:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj u petsopu, nadji nekog odgajivaca a i mislim da je to skupo. Za te pare mozes par da kupis. Ne znam da l postoji tacno po cemu mozes da vidis da li su mlade ili stare ptice sem iskustva. Ja bih sad prepoznao da li se radi o mladim ili starijim kozicama ali ne bih znao tacno da ti objasnim kako.

Ulaze u kucice stavi u gornjem delu a ne znam sad velicinu. . Kod mene je 12cm precnik, za manje ptice jos manje onda. Ne treba u kucici nista, na podu ce da lezu jaja i tu ce da stoje.

Ajd pa kaci slike i javljaj kako napredujes.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pet Jun 29, 2012 6:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bio sam do pet shopa da vidim. radi se o personatama, plavim. a imaju i belu varijantu rozeikolisa... njih cene po 2000. samo mi deluju nekako otrcano. inace, za ove personate ili fisere kako ih zovu oni kazu da su mladi i to kazu da se poznaje po tome sto im je kljun svetlo roze. a kazu kako su stariji sve je kljun crveniji. da li ovo ima smisla? i btw posto ne znam da li imam odgajivaca u blizini ima li ko iskustva da li se papagaji mogu slati busom i sl? imaju li ljudi u opste tu praksu? znam kako je za ribe ali za ptice bas nemam iskustva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Bojan98nbgd
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Dec 2011
Poruke: 388
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 29, 2012 2:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja imam tigricu koja je jako vesela i razdraga.tigrice se odrzavaju lako za ostale papagaje ne znam.trebaju im hrana(jeftina je i traje jako dugo) voda mora da se menja svaki dan(ilis vaki drugi zavisi od vremena),kavez treba da bude dovoljno veliki da papagaj moze da se seta po njemu i da ima dosta stvari u kavezu na primer merdevinice stapici.ne preoprucujem ogledalce ako hocete da ga anucite da prica.ne preporucujem da saljete papagaje busem mogu da se uplase i da sotanu traounatizovani do kraja zivota,saede do prodavnice kupite i sami ih doensete kuci.od dana kad ste ih kupili nesmete ih pustati oko 3 nedelje, da bi se navikli na okruzenje.I tokom dana ih stavljajte na terasu(ali samo dok sunce ne sija direkto na terasu).i posle navikavanja redovno ih pustajde jednpm do dvaput dnevno.
morate da ga navikente na ljude,da pircate sa njim igrate se hranite ga iz ruke.NE SMETE da im dajete biljke iz klase kupusa nije bezbeno po njih.a ako iamte bilje tipa difenbahije pokusajte da ga terate svaki put kad pokusa da sleti na nju.ako zelite da se vise druze sa vama kupite mladog muzijaka,zenke su povucenije od kuzijaka a stari muzijaci ce tugovatio jako dugo zato sto su oni dugo bili sa onim ostali papagajima u kavezu.mladi muzijak se najlakse navikava na ljude i naj veseliji je od svih.
to je moje celokupno iskustvo Smile
srecno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
scalar 3
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2012
Poruke: 260
Lokacija: Priboj

PorukaPoslao: Sre Jul 11, 2012 11:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Takodje ne drži ih u kuhinji i neboj da budu u blizini teflonskog posudja.


Poslednji izmenio scalar 3 dana Sre Jul 11, 2012 11:24 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene scalar 3: neke male greške
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CoFi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 30 Mar 2012
Poruke: 324
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Sre Jul 11, 2012 11:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo sad sam kupio plavog mladog muzjaka (najmladji u prodavnici).. Mada sam hteo zelenog... I sad trebam strpljivo da cekam da se navikne....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sre Jul 11, 2012 12:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mali update sto se mene tice.
zbog prevelikog obima posla (mog posla, ne oko kaveza) kavez sam zavrsio prosle nedelje nekih 90% odnosno dovoljno da uzmem ptice. u subotu su stigli par personata (ili fischer-a, nisam siguran). jos uvek su plasljivi i kad pridjem kavezu beze na drugu stranu. redovno odrzavanje. potrudicu se da slike izbacim sto pre stignem pa cete mi reci posle toga jos stvari koje bih trebao da znam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
scalar 3
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2012
Poruke: 260
Lokacija: Priboj

PorukaPoslao: Sre Jul 11, 2012 12:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stavi ga u neki mračan kutak i nemoj praviti brze pokrete.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sre Jul 11, 2012 4:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sam kavez je dizajniran i napravljen tako da je sa dve strane otvoren. inace nije bas mracni ali je kutak u pitanju. nalazi se u gornjem cosku terase.

i da. par je u pitanju


Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image


Poslednji put izmenio Cyrix dana Čet Jul 12, 2012 6:58 pm, izmenio ukupno 2 puta
Poslednji izmenio sale75bgd dana Čet Jul 12, 2012 12:18 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene sale75bgd: smanji fotke
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Jul 11, 2012 5:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skroz je lepo uradjen kavez a zanjima me ove rupe na strani jel ima jos neka prostorija za njix ili ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sre Jul 11, 2012 5:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kavez je duzine 130cm ukupno, sirine 50cm a visina na nizem delu je 45 dok je na visem 60cm. u sklopu kaveza se nalaze tri kucice, dve manje dimenzija od po 20x20x20cm i jedna veca dimenzija 40x20x20cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Sre Jul 11, 2012 7:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i ja nabavih drugara Smile rucno hranjena braunouha konura Very Happy


Image

Ps: cyrix ubacuj manje slike, treba mu 100 godina da ih ucita Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
CoFi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 30 Mar 2012
Poruke: 324
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Čet Jul 12, 2012 11:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako smem da pitam... Da li smem da pustim papagaja posle 1-2 dana od kupovine.... Samo ide levo desno pored vratanca...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Velicina slika, forum engine Mladen Obaveštenja 8 Pon Mar 11, 2019 8:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Forum Uros Kg Razno 2 Sub Nov 24, 2018 9:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Papagaji za akvaristiku Tiger barb Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Jan 02, 2016 8:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Papagaji cyrocore Razmnožavanje 34 Sre Maj 29, 2013 5:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka najbolji forum scalar 3 Razno 6 Sub Maj 19, 2012 9:21 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License