Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Fossilis Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bla,bla
Akvarista



Registrovan: 13 Okt 2010
Poruke: 76
Lokacija: Srbija/aleksinac

PorukaPoslao: Sre Avg 01, 2012 9:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze li neko da mi kaze nesto o ovoj vrsti... koliko litara za jednog.. hrana.. osetljivost... kvalitet vode itd xD.... hvala unapred Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Avg 01, 2012 9:08 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Sre Avg 01, 2012 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rastu ogromni, jedu sve sto stignu ukljucujuci ribice, osetiljvi nisu ni na sta, kvalitet vode totalno nebitan, eto to je moje iskustvo Smile Moj je licno iskakao vise puta iz akvarijuma cak mu se jedno zabilo drvo u glavu i opet je ziveo ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Bla,bla
Akvarista



Registrovan: 13 Okt 2010
Poruke: 76
Lokacija: Srbija/aleksinac

PorukaPoslao: Sre Avg 01, 2012 10:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cula sam da 30 cm rastu?? jel mu je dovoljno u 40 l (sam ce da bude) ? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Sre Avg 01, 2012 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Heteropneustes fossilis, lično bih izbegao ovu ribu, pogotovu ako ste početnik u akvaristici.
U instiktivnoj odbrani( hoćete da je uhvatite rukom ) ubodom izlučuje otrovnu supstancu koja može biti fatalna, ukoliko se odmah ne obratimo za medicinsku pomoć.
Živi u brakičnoj vodi, akvarijum treba biti minimalnih 250 litara i obavezno pokriven. Uslovi: izvrsna filtracija, 21-25C, pH 6-8, GH 5-20, naraste do 30cm. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bla,bla
Akvarista



Registrovan: 13 Okt 2010
Poruke: 76
Lokacija: Srbija/aleksinac

PorukaPoslao: Čet Avg 02, 2012 1:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Smile znam sve to za bodlju... imam mrezicu... imam dobar filter a akv je dovoljan za jednog sigurno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
hadzija




Registrovan: 29 Jul 2012
Poruke: 1

PorukaPoslao: Čet Avg 02, 2012 2:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo za prvi post na forumu da podelim i svoja iskustva sa fosilisom - slozio bih se u potpunosti sa svim sto je receno, otporan je na sve i pola ribica mi je stamanio, plus sto brzo raste pa je zbog velicine pravio rusvaj po akvarijumu... sreca pa se nisam jos i otrovao njime Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Avg 02, 2012 3:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bla,bla ::
Hvala Smile znam sve to za bodlju... imam mrezicu... imam dobar filter a akv je dovoljan za jednog sigurno

Dakle, neverovatno! Konstatuješ da rastu do 30 cm i pitaš da li će mu biti dovoljan akvarijum od 40 L !!! Šta misliš kako će živeti riba od 30 cm u 40 L vode?? Dajte malo ozbiljnosti, U prethodnom postu je Krcko rekao da mu treba minimum 250 l vode a ti posle konstatuješ da može u 40L. Pa može da stane i u teglu od pola litra! Zbog čega uopšte postavljate ovakva pitanja?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wizzy
Akvarista



Registrovan: 01 Jun 2012
Poruke: 112
Lokacija: Beograd-Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Avg 02, 2012 1:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bla,bla ::
Hvala Smile znam sve to za bodlju... imam mrezicu... imam dobar filter a akv je dovoljan za jednog sigurno


Da nekazem sta vec, pitas onda dobijes odgovore taj tvoj filter je sigurno za akvarijum od 40l nimalo dovoljan, znas li sta je 250l a sta 40l i da li bi ti zelela da zavrsis zatvoren/a u "kontejneru", sta mislis kako bi ti bilo, drugo riba po meni nije za akvarijum nikako kao i pangazijus.Moze da iskoci, da te ubode itd. Pored svega ti hoces da ga strpas u 40l?! Nareste 30cm a tebi je duzina akvarijuma 30cm(nagadjam) i sta bi radio/la? Iskoci i ti ga tolkog mrezicom hvatas?


Poslednji izmenio Wizzy dana Čet Avg 02, 2012 1:08 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
Bla,bla
Akvarista



Registrovan: 13 Okt 2010
Poruke: 76
Lokacija: Srbija/aleksinac

PorukaPoslao: Čet Avg 02, 2012 5:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

-.-' mislila sam privremeno da ga smestim u 40l zato sam i pitala jel mu je dovoljan posto sam planirala da kupim MALOG od 7 cm a kad poraste imam 12 akvarijuma tako da ce da zavrsi u 500l a sad posto je mali glupo mi je da ga stavim u 500 gde necu da ga vidim nikad...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Avg 02, 2012 6:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čekaj, imaš 12 akvarijuma i među njima akvarijum od 500L (meni je san jedan od 500L) a ne znaš šta je fosilis? Inače ni kada bude imao 30 cm nećeš ga nikada videti u velikom akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bla,bla
Akvarista



Registrovan: 13 Okt 2010
Poruke: 76
Lokacija: Srbija/aleksinac

PorukaPoslao: Pet Avg 03, 2012 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

akvarijumi nisu formirani imam ih od oca samo 40l je formiran u kome su bile japanke tj jedna koja je tada bila sa fossilisom koji ju je napadao pa sam ga vratila -.-
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Fossilis Estrella Ishrana 0 Sre Jul 21, 2021 6:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Fossilis Somovi Yaesu Ribe 0 Sre Jun 23, 2021 12:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Plecostomus, torokatum, fossilis( Ext... Neon Nitro Arhiva Malih Oglasa 3 Čet Feb 02, 2012 1:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Heteropneustes fossilis misoo83 Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Avg 30, 2010 3:48 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Heteropneustes fossilis pils Ribe 17 Sre Apr 07, 2010 12:53 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License