Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Foto period Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
iva
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2010
Poruke: 55
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Pon Okt 04, 2010 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zamolio bih iskusnije da mi pomognu oko odredjivanja foto perioda. Inace, zeleo bih da u tom nekom intervalu napravim pauzu kako sam procitao na forumu radi kocenja fotosinteze algi. Akvarijum je dubok 45 cm i ima osvetljenje od 2 neonke po 24 w (2x14000K) + jedna grolux neonka 18W, zapremina akvarijuma je 100 litara. Elem da li je potrebna ta pauza ili konstantno osvetljenje i koliko vremenski? Hvala unapred Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Okt 04, 2010 11:07 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Okt 05, 2010 12:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj sa 10 sati.
Da me pitas koliki je kod mene fotoperiod ne bih ti znao reci. Ja ocenim koliko bi trebalo pa onda pratim sta se desava. Kad primetis da biljke uvijaju listove kao da se skupljaju onda znaci da im je vreme za spavanje i tad bi svetlo trebalo da se gasi. Meni je to recimo jedan od parametar kojim se vodim kad odredjujem duzinu fotoperioda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
iva
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2010
Poruke: 55
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Uto Okt 05, 2010 12:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A kakvo je tvoje misljenje o prekidu, recimo od 12 do 16 pa pauza od 16 do 18 pa ponovo svetlo od 18 do 00, inace negde oko 00h biljke skupljaju listove?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Uto Okt 05, 2010 1:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Problem kod ovakvih stvari je to sto je svaki aq prica za sebe... Moras sam osetiti i ubosti pravu kombinaciju. Prati aq, sazivi sa njim, provali sta je najbolje-na kraju experimentisi i resio si sve sam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
iva
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2010
Poruke: 55
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Uto Okt 05, 2010 1:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma dugo sam u svetu akvaristike ali sam drzao pirane pa malawi ciklide, e sad imam full ubiljen akvarijum, od pre 20 ak dana, pa sam malo dosadan Sad
Ipak hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Uto Okt 05, 2010 1:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisi dosadan uopste, tu smo da diskutujemo. Ali je ovo zaista jako komplexna stvar, znas i sam. Svako ima drugacija iskustva, svaki je aq jedna knjiga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
EMKA
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Jun 2010
Poruke: 247
Lokacija: Paracin

PorukaPoslao: Uto Okt 05, 2010 1:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

neznam ja ih palim od 10 do 10 bez pauze i lepo mi se razvijaju bilje mislim samo mi se amazonka susi pa na svakih mesec 2 kupujem novu uz sve to koristim seru florena koja mnogo pomaze
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Okt 05, 2010 7:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam za pauzu jer ni u prirodi sunce ne sija na smene.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Uto Okt 05, 2010 11:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene je do juce bio 12 sati sad sam ga smanjio za jedan sat znaci sad je 11 sati upaljeno svetlo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
ancitrus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2010
Poruke: 37
Lokacija: Kavadarci-MAKEDONIJA

PorukaPoslao: Uto Nov 30, 2010 4:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja svetlo upste ne gasim .jel to smeta bilke i ribicama Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
soulman
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2010
Poruke: 278
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Uto Nov 30, 2010 8:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno da smeta to nije ritam kojim se odvija životni ciklus...

U prirodnim uslovima osvetljenje je, milion puta je ponovljeno, uglavnom 10-12 sati... mi težimo imitiranju prirodnih uslova.

Bilje preko dana koristi CO2 a proizvodi kiseonik, noću obrnuto... a ti nemaš ovaj drugi period uopšte...

Ribama treba odmor u tami... a ti je nemaš... neke su i aktivne jedino po mraku... proizvod stres.

Alge će da bujaju...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Nov 30, 2010 11:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Alge Twisted Evil Evil or Very Mad Twisted Evil Evil or Very Mad Twisted Evil Evil or Very Mad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ancitrus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2010
Poruke: 37
Lokacija: Kavadarci-MAKEDONIJA

PorukaPoslao: Sre Dec 01, 2010 3:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

za sada nema alge ali cu da sredim to.vi mislite da je dovolno 12 sati .poslusacu vama i idem da gasim svetlo Very Happy hvala na odgovor Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Weseli
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2010
Poruke: 244
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Dec 01, 2010 7:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ancitrus ::
za sada nema alge ali cu da sredim to.vi mislite da je dovolno 12 sati .poslusacu vama i idem da gasim svetlo Very Happy hvala na odgovor Very Happy


Ako ustaje u 10h tad upali svetlo i kad krenes na spavanje oko 9-10 gasi svetlo...to je cela mudrost
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MAXA
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2010
Poruke: 120
Lokacija: KG BG

PorukaPoslao: Sre Dec 01, 2010 9:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tajmeri su sad na akciji u Metrou i nema brige Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka JUWEL primo 70 Dragonstone (FOTO/VIDE... Gagi22 Akvarijumi 7 Čet Okt 01, 2020 7:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko foto perioda? Konacno nova ... Lazar018 Početak u akvaristici 17 Pet Nov 02, 2018 10:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka pozadina--foto tapet Dare021 Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Jan 04, 2016 10:59 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za foto aparat cvelegoa Razno 7 Uto Mar 10, 2015 5:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoć oko rasvete i Foto perioda? zimlim Rasveta 7 Sre Okt 22, 2014 9:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License