----------------------------------- IVANRO Pon Dec 09, 2019 11:04 am ----------------------------------- Jesi ti siguran da ti je fosfor na 5ppm koncentraciji u vodi? Ako jeste to je previše, u akvarijumu bez CO2, a easy carbo se ne računa kao CO2, fosfor ne bi trebalo da bude iznad 1ppm. U sistemima sa presurizovanim CO2 kao što je moj ja držim fosfor na oko 2ppm. To sa 5 ti je katastrofa sa algama u najavi i to će da ti uništi i biljke jer fosfor ne bi trebalo da bude iznad 3ppm u akvarijumu. Isto što se tiče easy carbo on nikad neće moći da promeni boju u drop checker-u i nemoj da povećavaš dozu jer ekstremno toksičan ako se pretera a svejedno neće da ti promeni boju u drop checker-u. Drop checker ti ne treba ako ne dodaješ presurizovani CO2 iz boce ili makar DIY šećer kvasac varijantu mada ni tad generalno nije potreban ako napraviš smesu kako treba, znači drop checker ti treba samo ako imaš bocu. Ti apsolutno nemaš potrebu da dodaješ makro elemente a verovatno ni mikro jer mi svetlo ne deluje dovoljno jako da ima potrebe za nekim elementima dodatno. Makro prestani što pre to ti je moj savet. Voda se uvek menja na nedeljnom nivou nebitno šta piše negde na nekom preparatu sem ako nije u pitanju lek ili algicid itd pa da mora češće da se menja od toga.