----------------------------------- Leegrosh Sre Feb 16, 2011 6:05 pm Freshwater Crabs ----------------------------------- Postovanje svima, Da li neko ima i prodaje ovakve slatkovodne krabe??? Ovo je moj ali bih zeleo jos par komada :D :D Mada i bilo kakav rak bi me zanimao Pisite molim vas pozzz http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_648936105_Freshwater%20Crabs.jpg ----------------------------------- neca Sre Feb 16, 2011 9:18 pm ----------------------------------- nisam vidjao do sada al zanimljive su ----------------------------------- Cuja Sre Feb 16, 2011 9:19 pm ----------------------------------- jeste da nisam vidjeo do sada ali je mnogo lepa kraba... ----------------------------------- Veterinar Sre Feb 16, 2011 10:03 pm ----------------------------------- Ajde stvarno ako neko zna i ja bih uzeo par komada jako mi se svidjaju.... ----------------------------------- Nigros Sre Feb 16, 2011 10:36 pm ----------------------------------- Da li je to Red Clawed Crab? One nisu cisto slatkovodne, najbolje se osecaju u vodi sa dodatkom soli (specijalne akvarijumske, ne kuhinjske). Imali su u jednoj radnji u Rumi te krabe i ribe skokunice (naizmenicno, ne zajedno), akvarijum je imao 15-ak cm vode sa velikim kamenjem koje viri iznad vode jer i krabe i skokunice moraju da izadju na vazduh. Ne znam da li ih sada imaju, nisam bio tamo bas dugo. ----------------------------------- Leegrosh Sre Feb 16, 2011 10:41 pm ----------------------------------- ne ide ni so niti ista, ide u normalnu vodu, ribice ne smetaju, jedini problem su biljke, njih tamani... ----------------------------------- Panta Sre Feb 16, 2011 11:04 pm ----------------------------------- kolko koshtaju od prilika (kolko da skupim) pa da naruchim :D ----------------------------------- Wlayko91 Čet Feb 17, 2011 2:45 am ----------------------------------- Ako neko nadje ovo, neka javi. ----------------------------------- Leegrosh Čet Feb 17, 2011 9:04 am ----------------------------------- Ja sam kupio u Ceskoj dok sam tamo ziveo, tri i smesno su kostale oko 200dinara po komadu, ali naravno svaki prijatelj koji je video kada sam se vratio za srbiju trazio je za neprocenjive pare da otkupi....pa sam cak i biznis napravio, ali sad nemam vise vremena da letim tamo amo, a ostao mi poslednji pa sam u frci :D No ako neko nadje neka javi, tamo su bile i vece sto ih je spomenuo gdin Nigros, narandzaste sa plavim kljestima, one su za terarium sa slanom vodom jer zive u predelima gde se reke ulivaju u mora kao i mnoga tropska bica...ali nista komplikovano za odrzavanje, imao sam i njih ali one su zahtevne prostorom pa sam ih poklonio...U svakom slucaju ceska je sad popularna vidim mnogi idu na odmor tamo pa ko ode nek trazi hipermarket Hornbach (na Butovicama u pragu) i tamo ce naci da kupi ove krabe 45kc po komadu su bile...pa moze i meni dve da donese :D pozzz svima ----------------------------------- Leegrosh Čet Feb 17, 2011 9:26 am ----------------------------------- Evo jos jedna slika mozda bolja, danas je bio raspolozen za slikanje :D http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_48071386_Crab.jpg A tamo u pozadini oni veliki brkovi ispod panja su americki somovi, njih sam kupio i prodavac mi je rekao ne porastu vise od 10cm sad imaju 22cm i 25cm a narastu i do 50cm, tako da i oni lete iz mog akvarijuma, cekam da ih uslikam pa cu okaciti i njih... ----------------------------------- bobitina Čet Feb 17, 2011 10:09 am ----------------------------------- Prelep je ovaj racic ----------------------------------- florida Sub Feb 19, 2011 3:42 pm ----------------------------------- imao sam u ponudi do pre dva dana treba da mi stignu ovih dana javite se na pp pa ce mo se dogovoriti ----------------------------------- vlado2 Ned Feb 20, 2011 3:10 pm ----------------------------------- Jutros su bili na Kalenic pijaci po 500 din komad imao je samo dve ali je neko vec kapariso. ----------------------------------- neca Ned Feb 20, 2011 5:49 pm ----------------------------------- jel na kalenicu svaki dan prodaju zivotinje ili odredjenim danima? meni su neki nudili za 700din..znaci mnogo je ----------------------------------- Veterinar Ned Feb 20, 2011 10:03 pm ----------------------------------- Samo subotom i nedeljom na kalenicu ima zivuljki... ----------------------------------- Cuja Ned Feb 20, 2011 10:05 pm ----------------------------------- eto mogla ti je uzeti draga danas.....:D krabe..:) ----------------------------------- neca Ned Feb 20, 2011 10:13 pm ----------------------------------- icicu ja neki vikend tamo..taman i axelote da vidim jel ima... ----------------------------------- diablic Ned Feb 20, 2011 10:57 pm Freshwater Crabs ----------------------------------- Pozz ljudi.... sto se tice ovih krabica s kalenica :) ja sam ih kaparisao i kupio,super izgledaju.... ----------------------------------- Cuja Ned Feb 20, 2011 11:09 pm ----------------------------------- super.... :pobednik: ----------------------------------- neca Ned Feb 20, 2011 11:15 pm ----------------------------------- ajde slikaj da vidimo kakve su? ----------------------------------- diablic Ned Feb 20, 2011 11:59 pm ----------------------------------- evo slike jednog ali nije nekog kvaliteta jer su brzi i plasljivi pa ih je tesko uslikati http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_49932270_kkk.jpg ----------------------------------- diablic Pon Feb 21, 2011 12:03 am ----------------------------------- http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_259647875_k.jpg ----------------------------------- Stefan062 Pon Feb 21, 2011 12:08 am ----------------------------------- aj slikaj akvarijum u kojem su da vidim kako izgleda , i da cime ih hranis kaakve slove zahtevaju??? ----------------------------------- Leegrosh Uto Feb 22, 2011 10:15 am ----------------------------------- eee pa hvala ljudi na informacijama, posto mi je kalenic daleko, nasao sam i ja mesto odakle mogu da se snabdevam, 2 krabe na nedelju dana :D Jeftinije da narucujem iz CZR nego na kalenicu... POZZZ svima ----------------------------------- diablic Čet Feb 24, 2011 1:13 am ;) ----------------------------------- Ljudi ove krabe smaraju....ako neko hoce da ih kupi neka se javi:) ----------------------------------- Wlayko91 Čet Feb 24, 2011 2:23 am ----------------------------------- Ocu ja ;) ----------------------------------- diablic Čet Feb 24, 2011 4:20 pm :) ----------------------------------- krabice sam platio po 1000 din obe za toliko bi ih i prodao pa ako ti odgovara javi se pozzz.. ----------------------------------- neca Čet Feb 24, 2011 6:42 pm ----------------------------------- ako vlajko nece ja bih uzeo jednu.... ----------------------------------- Wlayko91 Pet Feb 25, 2011 1:17 am ----------------------------------- Poslao sam ti PP! Odgovori... ----------------------------------- TurboForce Pet Feb 25, 2011 1:36 am ----------------------------------- Da li zna neko nesto o ovim domacim rakovima koji lice na jastoge? http://img195.imageshack.us/img195/2602/file0639.th.jpg ----------------------------------- neca Pet Feb 25, 2011 1:41 am ----------------------------------- pa ne nesto posebno...moz da se potrazi nesto o njima ako imas negde da nabavis par komada? ----------------------------------- Nigros Sub Feb 26, 2011 3:41 pm ----------------------------------- Zakljucao sam temu, ako hocete da raspravljate o krabama otvorite temu u Ostali Stanovnici. @TurboForce bilo je nekoliko tema o recnim rakovima u Ostali Stanovnici, koristi pretragu. http://www.akvarijum.org/forum/ostali-stanovnici-f14.html