Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Gasenje svetla - Stres kod riba Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pet Mar 29, 2013 12:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima. Zanimaju me vasa resenja kako smanjiti stres kod riba prilikom gasenja svetla uvece. Kada dodje vreme gasenja svetla, ako naglo iskljucim dodje do haosa u akvarijumj, ribice polude... Ujutru nemam problema, reflektor se postepeno pali, MH, tako da na neki nacin imiitira sunce. Ali pri gasenju, haos... Trazio sam po forumu neke tekstove, ali ne nadjoh nista u vezi ovoga.

Hvala unapred,

Vlada. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Mar 29, 2013 12:41 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Mar 29, 2013 12:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nema tu konkretnog resenja. Polude i ove moje kad se gase svetla, posebno sijamski algari, pojure kao muve bez glave.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aleksandar Mitrovic
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 13 Dec 2012
Poruke: 49
Lokacija: Beograd,kosutnjak

PorukaPoslao: Pet Mar 29, 2013 12:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

probaj da stavis potenciometar Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 29, 2013 12:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dimm prigušnice ili, kontroleri, akva računari ili D&D solutions konzole sa mikroprocesorskom organizacijom 24h dan-noć, mesečeve mene, oblačni i sunčani periodi, godišnja doba...sve ima, samo nema sredstava u džepovima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Mar 29, 2013 1:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da mislim da se zove dimer ali krcko je osvojio 5 bambija Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 29, 2013 2:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da se neko ne zaleti, ne mogu klasicni dimeri (potenciometri). Postoje specijalni balasti (prigusnnice) sa dimerima za fluo rasvetu. Krcko je to lepo nabrojao i zakljucio - nema sredstava u dzepovima Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pet Mar 29, 2013 2:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oh samo da dodam, koristim Metal Halogenu rasvetu, reflektor od 150W. Ne znam ni da li moze ova vrsta rasvete na potenciometar. Very Happy

Hvala na odgovorima... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 29, 2013 2:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na jednom od ovdašnjih foruma je bila od strane jednog člana( elektroničar ) data kompletna šema, popis elemenata, uputstvo za izradu štampane ploče i programiranje kontrolera za 2-3 funkcije, osvetljenje, merenje temperature i čini mi se EC, koje su mogle biti prikazane na pripadajućem displeju, izrađena za jednog od članova i pokazano funkcionisanje. To je izgubljeno, jer sada na adresi tog foruma možete da otvatare reklame za kupovinu donjeg veša, telefona i kojekakvih drugih bezvezarija. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 29, 2013 3:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vlada991 ::
Oh samo da dodam, koristim Metal Halogenu rasvetu, reflektor od 150W. Ne znam ni da li moze ova vrsta rasvete na potenciometar. Very Happy

Kad vec pomenu... posto nisam bas verziran po tom pitanju, da pitam - vidim da se kod nas konstantno koristi izraz metal-halogene sijalice, dok na netu nigde ne postoji informacija o tako necemu, vec postoje informacije o metal-halide sijalicama za koje kazu da ih niposto ne treba mesati sa halogenim sijalicama. Ko je ovde lud i o cemu se zapravo radi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 29, 2013 3:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo pretraži za više podataka: metal halide vs halogen lights. Osnovno je razlika u spektru i Kelvinaža. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 29, 2013 4:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam ja u cemu je razlika izmedju metal-halide i halogene rasvete, nego me interesuje kakva je to metal-halogena koja se kod nas cesto pominje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pet Mar 29, 2013 4:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je ustvari Metal-Halid sijalica. Samo se kod nas "prevodi" Metal-halogeno, zasto? Nemam pojma, valjda su to tako klasifikovali ljudi radi lakseg raspoznavanja. Halogen i Metal-Halogen... Sta znam. Na svim forumima sam procitao tako.

Mozda i gresim ali mislim da su to zapravo Metal-Halid lampe i sijalice... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Mar 29, 2013 4:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prevod je cudo, posebno ako jos na ambalazi pise: "Made in P.R.C" smeh
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Pet Mar 29, 2013 5:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja trenutno cimam ortaka kome je struja stuka da proba da napravi postepeno gasenje svetla. On predlozio LED diode, ali je tolko precizan da me ja pitao cak i za geo. duzinu, da im se gasi/pali bas kad Sunce i realno zalazi/izlazi Wink

Ne mora da se ide u tolke detalje Very Happy ali fino bi bilo da uspe da odradi automatsko gasnje koje traje jedno 1h.


Videla sam nesto slicno na netu (ne znam dal smem da stavim sajt), cena je 459 funti (i to popust!!), ali je za morske akvarijume....

Moje ribe se ne cimaju toliko (makar ne pokazuju), al svakako bi bilo lepo da se odradi tako nesto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Pet Mar 29, 2013 5:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Krcko, znam o cemu pricas Sad Naisla sam i ja na to juce.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Koja je ovo riba? pubicna__kost Razno 4 Sub Mar 19, 2022 6:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zašto se riba razboli? LouzaWeah Bolest 3 Pon Apr 26, 2021 8:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ime riba ? Trifke98 Afrički ciklidi 1 Čet Apr 08, 2021 10:13 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je ovo riba Milorad Ribe 2 Sub Mar 27, 2021 10:06 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License