Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Gnjata Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Uto Feb 08, 2011 2:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

za pocetak lepo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Feb 08, 2011 2:20 am Snimi Poruku Nazad na vrh

deki022
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 24 Nov 2010
Poruke: 552
Lokacija: Nova pazova

PorukaPoslao: Uto Feb 08, 2011 9:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo izgleda nesto mi ova mahovina poznata rukovanje
Bice lepo kad ga jos ubiljis,ubaci HC i jos neko nisko bilje,icemo kod coe
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 08, 2011 10:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pohvale i od mene. Smile

Cela ova tema mi je zanimljiva, tako da samo nastavi... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Uto Feb 08, 2011 10:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

samo napred,aq odlicno izgleda ! Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
gnjata
Akvarista



Registrovan: 21 Jul 2010
Poruke: 200
Lokacija: Nova Pazova

PorukaPoslao: Uto Feb 08, 2011 6:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Smile Slobodno ostavite komentare,savete-gde,sta i kako dalje. I da,zaboravih, aq je zapremine oko 50ak l,osvetljenje 24w.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gnjata
Akvarista



Registrovan: 21 Jul 2010
Poruke: 200
Lokacija: Nova Pazova

PorukaPoslao: Sre Mar 02, 2011 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deki022
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 24 Nov 2010
Poruke: 552
Lokacija: Nova pazova

PorukaPoslao: Sre Mar 02, 2011 9:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A sredio si ga komsija('Smile')
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sre Mar 02, 2011 10:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uuuuu,ovo odlicno izgleda Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
gnjata
Akvarista



Registrovan: 21 Jul 2010
Poruke: 200
Lokacija: Nova Pazova

PorukaPoslao: Čet Mar 03, 2011 10:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pet Mar 04, 2011 1:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanimljivo deluje ta crvenkasta pozadina. Wink
Je l' to koren od vinove loze?

Ubacio bih lemnu minor, plutajuću biljku, a na strani filtera npr. higrophila polysperma i pojačao osvetljenje za 10W.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
gnjata
Akvarista



Registrovan: 21 Jul 2010
Poruke: 200
Lokacija: Nova Pazova

PorukaPoslao: Pet Mar 04, 2011 3:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Crveno je zbog zida Smile Videcu da se snadjem za te biljke,a za osvetljenje ne znam,mislim da je ovo dovoljno,malo su krenule i zelene alge...a Smile hvala na savetima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pet Mar 04, 2011 4:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa da, zato Ti preporučujem lemnu minor, brzorastuću površinsku biljku, koja će da spreči pojavu i rast algi. A pošto će ona delimično da umanji intenzitet svetlosti, onda bih pojačao za 10W.

Ako se alga pojavljuje na staklu, ubaci puževe u akvarijum, i oni će to sa zadovoljstvom da ljušte. Kod mene su puževi uglansali stakla, sijaju se kao ogledala. Smile

Inače, te alge Ti se možda pojavljuju jer koristiš fluo cev koja nije odgovarajuća za akvaristiku, pa razmisli o tome da nabaviš jednu fluo cev za akvarijumsko gajenje biljaka, koja ima odgovarajući spektar boja za biljke.
A možda koristiš nešto od hemije, a pošto imaš relativno malo bilja, hranjive materije koriste alge. U svakom slučaju, neka brzorastuća biljka, koja će da troši hranjive materije, a samim tim i hranu za alge, je dobrodošla.
Inače, i higrophila polysperma je brzorastuća, i voli baš mnogo svetla. I mislim da bi Ti se uklopila u akvarijum, jer je dosta prozračna, a vidim da Ti voliš da akvarijum bude prozračan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
gnjata
Akvarista



Registrovan: 21 Jul 2010
Poruke: 200
Lokacija: Nova Pazova

PorukaPoslao: Uto Sep 20, 2011 9:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Update glavnog akvarijuma,posle ovoga vise ne menjam postavke,samo nadogradjujem Smile
Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gnjata
Akvarista



Registrovan: 21 Jul 2010
Poruke: 200
Lokacija: Nova Pazova

PorukaPoslao: Sre Mar 13, 2013 4:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo mene opet,krecem iz pocetka Very Happy Nov akvarijum je u pitanju, istih dimenzija osim visine,ovaj je za 10 cm nizi. Interesuju me vasi saveti o postavci. Krenuo sam sa necim,sta mi je dalje ciniti? Smile




Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 13, 2013 4:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postavka deluje zanimljivo. Sta si planirao od riba i biljaka?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Menjam ribe- Gnjata gnjata Arhiva Malih Oglasa 10 Pet Jan 28, 2011 2:48 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gnjata gnjata Upoznavanje 3 Čet Jul 22, 2010 7:37 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License