Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 grajac 50w u akvarijum 100l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temu
Objavi na Facebook
Autor Poruka
gupy1997
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 11 Okt 2011
Poruke: 169
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Nov 06, 2011 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
moze li da u akvarijum od 100l stavim grejac od 50w a akvarijum nije mnogo udaljen od sporeta i temperatura u sobi je oko 25 c
ja misim da bi moglo da prodje da ne kupujem novi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Nov 06, 2011 10:27 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

zIIp_024
Akvarista



Registrovan: 10 Okt 2011
Poruke: 74
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Ned Nov 06, 2011 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze da prodje, mozda da povecas temp za 1-2 stepena , da bi bila na toj tvoj odredjenoj. Ako hoces tipa 25-26 stavi na 27-28.

Nov grejac atman proveren 500 din 100w.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Nov 07, 2011 12:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@gupy1997

Primetio sam u zadnje vreme da uleces u teme sa nekim svojim porukama koje nemaju veze sa doticnom temom.

Ovo je jos jedan primer. Koje je tvoje objasnjenje za te stvari?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
mmsl
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2011
Poruke: 47

PorukaPoslao: Pon Nov 07, 2011 2:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

po nekim pravilima, akvarijum nebi trebalo da bude u blizini grejnih tela, iz vise razloga prvo zbog tezeg odrzavalja konstantne temperature, zatim zbog popustanja silikona, i na kraju zbog pucanja stakla, naravno akvarijum od 100l nema veliku zapreminu, pa samim tim i pritisak je manji sto nebi trebalo da pravi nikakve probleme, ali odrzavanje konstantne temperature ce ici tesko, iz prostog razloga sto mala zapremina vode se lako greje, lako i hladi, ako tebi grejac odrzava temperaturu, onda sporet kada radi dogreva, kada ne radi onda se voda hladi, i stres za ribice veliki, opet to sve zavisi i od udaljenosti akvarijuma i kolicine toplote koju sporet ispusta.... ako ti akvarijum nije u neposrednoj blizini sporeta onda tu nece biti problema, jer nije to smederevac koji sluzi za ogrev pa da ne znam kako greje....zato sto se tice toga nemas frke, bolje to nego pored radijatora... e sada sto se tice grejaca, 50 vati na sto litara je dovoljno, naravno uvek je bolji jaci grejac zbog tacnosti i brzine postizanja temperature, ali i 50 vati vrsi posao, meni je uakvarijumu od 300 grejac od 200 vati... bitno je samo da ubacis termometar i po njemu odredjujes intenzitet grejanja, je ces tako samo biti siguran. grejac u takvom slucaju nije precizan.... eto nadam se da sam pomogao....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gupy1997
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 11 Okt 2011
Poruke: 169
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pon Nov 07, 2011 8:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bojane otvorio sam novu temu i nevidim sta je tu problem
a to za ,,uletanje,, nista mi nije jasno daj neku temu koju sam komentariso pa da vidim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Nov 07, 2011 8:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa problem je druze, pises o akvarijumu u delu za guppy, zar ne vidis?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 07, 2011 9:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Takođe postavljaš klipove u delu obaveštenja gde je objašnjeno kako se postavljaju....
http://www.akvarijum.org/forum.....40-15.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gupy1997
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 11 Okt 2011
Poruke: 169
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pon Nov 07, 2011 4:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemanjask ::
Takođe postavljaš klipove u delu obaveštenja gde je objašnjeno kako se postavljaju....
http://www.akvarijum.org/forum.....40-15.html

pa i ostali postavljaju pa nista
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Uto Nov 08, 2011 6:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gupy1997 ::
pa i ostali postavljaju pa nista

haha haha haha haha haha smeh
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Nov 08, 2011 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gupy1997 ::

moze li da u akvarijum od 100l stavim grejac od 50w


Ovakvih pitanja ima tona vec i odgovor je moze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temu
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License