Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Grebenče Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pet Dec 02, 2016 6:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ljudi, drago mi je da vam se svidja. Evo malo izmena Very Happy Krenula koralina zvanicno, sad mogu da uzivam Very Happy
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Dec 02, 2016 6:50 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pet Dec 02, 2016 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tvoj aquascape mi lici na akvarijume skejpovane u bonsai tree stilu.
Lepo si poceo da pakujes.Probaj da ti ove terase budu najbolje moguce iskoriscene(gornje galerije sps/sredina lps/dole soft, zoe).
Muci te alga,rekao bih da je zbog svetla?!


Poslednji izmenio Laki dana Pet Dec 02, 2016 8:39 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Ned Dec 04, 2016 5:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas tako, gore se lagano redja SPS, iako ni po kakvim standardima ne bi smeo da ide(tako kazu). Nema skimera, nema doziranja, a merim salinitet(ponekad), tako da i on ide gore dole u ovako malom sistemu samo od isparenja. Preliv mi daje grejs period od 6 dana pre nego sto pumpa pocne da se susi, pa samim tim ne mogu da kazem da sam preterano odgovoran po pitanju dolivanja, sto sigurno utice na to da salinitet seta. Da ne pominjem to da je SPS dosao posle mesec dana u aq, sto se opet ne preporucuje, jer sam ja zvanicno jos u cikliranju.
Sto se merenja tice potpuno se uzdam prirodnu(laksu metodu) ocenjivanja stanja na osnovu stanja korala. Znam da nije preporucljivo, ali imamo milion primera ljudi kojima alge pojedose akvarijum, korali se ne otvaraju a voda ,,savrsena". Meni kao nekome ko jos nije full uleteo u ovaj deo hobija nista ne znaci da na testeru imam uslove za SPS a u realnosti ne mogu da drzim GSP i sinulariju sa otvorenim polipima i lepim bojama. Siguran sam da razumes o cemu pricam, pre bih da nagadjam na osnovu stanja(koje je za sad i bolje nego sto sam ocekivao) nego da ocitavam nule i gledam kako akvarijum crkava i nista u njemu ne raste.
Jednostavno opredelio sam se za umeren pristup moru za sada. Kao umeren mislim na malo ozbiljniji pristup od onog roknem atman pumpu, grejac, kamen ribe i gore neku neonku, menjam vodu ponekad i nadam se da cu za par meseci dobiti neke rezultate. Ipak menjam redovno 10% sto je po PS-u, menjam vatu u prelivu, cistim opremu, hranim umereno i nadam se kakvim takvim rezultatima. Ali nisam iz objektivnih razloga sada u prilici da solim vecu litrazu, doziram, merim, bavim se spektrom i ostalim cudima. Kao sto vec rekoh, sledece godine, boze zdravlja solim vecu litrazu koja ce imati komplet neophodnu opremu. Ovo je igranje.
Ne bih rekao da me muce alge, nego lenjost da cistim staklo svakih par dana. na belom prelivu svaka tacka bi se videla pa sam odlucio da umesto da cistim svaki dan ne cistim uopste, tako da to algi je onoliko koliko je poraslo za mesec i koliko jos dana. Skoro mesec i po. A i to algi sto poraste ja prepisujem novom akvarijumu i ne sekiram se mnogo. A i krenula je koralina posle samo mesec dana sto mi je jos jedan pokazatelj da je stanje odlicno. Mogu i da izmerim parametre, ali ne vidim da je neophodno posto svi korali napreduju.
Montipora je nova, nije jos izumrla, i dalje ima jarku boju, cak i bolju nego kad je tek ubacena, pa ako ona prezivi mislim da mogu nastavim sa menjanjem 10% vode nedeljno, zavalim se i uzivam Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Dec 04, 2016 10:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa ovim da su parametri idealni a da se ima problem sa algama se nikako ne mogu sloziti,to su price za malu decu.Postoje slucajevi kada se no3 i po4 moraju dizirati u sistem,ali su alge u 99% slucajeva prouzrokovane povisenim nitratima,fosfatima,silikstima (posebno kad se radi o diatoma algama silikati moraju biti vredni 0),lose strujanje vode,nekvaliterno osvetljenje(Neprimeren i nekontrolisan topliji spektar),povisena temperatura,upotreba cesmovace,ro aparati kojima je potrebno zameniti membrane/filtere.
Predlozio bih kolegama koji su merili "IDEALNE PARAMETRE" ,a cuburili sa algama da kupe nove/pouzdanije/osetljivije testere jer su stari mozda van upotrebe,ili da provere svoj vid.


Poslednji put izmenio Laki dana Ned Dec 04, 2016 11:51 am, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Disney
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 25 Nov 2015
Poruke: 4

PorukaPoslao: Ned Dec 04, 2016 12:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikolac akvarijum pravi... pogotovo mi se svidja podloga!!Mozes da mi kazes gde moze da se nabavi? U narednih 15ak dana pokrecem kocku sigurno, svaki vid pomoci dobrodosao.Inace svaka cast, sve na mestu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pon Dec 05, 2016 3:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Podloga je Carib sea Ocean direct. Reklamira se kao sitan, mada ima dosta krupnije granulacije, skoljki, puzeva pa cak i kamencica. Nije uopste prosejan. Za mene najlepsi koji sam do sad video. Ne volim izgled ATI-a, kao sljunak. Ima kod banera da se kupi, za ostalo mora pp, takva su pravila foruma. Sta god te zanima pitaj, samo nek se hobi siri. Trude se svi da pomognu i u vidu saveta i u vidu poklona☺
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Disney
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 25 Nov 2015
Poruke: 4

PorukaPoslao: Uto Dec 06, 2016 11:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verovatno cu sa tom podlogom zapoceti akvarijum... Od nule bukvalno krecem. Samo ti bacaj slike i obavestavaj nas o tvom "grebencetu"!!! Bas mi je onako pravi primer, svega ima, za mene kompletan paket hahahah
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Uto Dec 06, 2016 5:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa ovakvim paketom ne mozes da pogresis. Malo vremena potrosi oko osmisljanja akvarijuma i preliva, moze da bude kljucno. Ako neces sump, moras imati preliv neke vrste kako bi smanjio mascenje povrsine. I ne samo to. Ja sam npr odusevljen time koliko je voda bistra, nema zamucenja ni malo, niti bilo sta leti po akvarijumu. Bukvalno kristalno cista bez trunke u vodi, bolja nego iz cesme. Samo vata u prelivu i menjanje vode sto za ovakvu litrazu nije nikakav problem. Ima jos par stvari tu kojima vredi posvetiti paznju na pocetku da bi posle mogao da se divis moru bez ucestalih problema koji se daju spreciti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 13, 2016 2:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikolac nikako da se ukljucim, i pozelim srecu sa morskim akvarijumom!
Jako nezogdne dimenzije akvarijuma imas, ali vidim da si to uspesno savladao! Svaka cast, bas si, sto rece Popaj, "umetnicki upakovao greben... U svakom slucaju nesto novo i drugacije od vecine ovde...

Vidim da sve napreduje kako i treba, tako da je to pokazatelj da si svu teroiju u potpunosti pretocio u praksu! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sre Dec 14, 2016 1:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ti sli zasluzan za kvalitet vode, tako da jos jednom hvala. Odrzavanje i dalje redovno menjanje vode. Alge su se skroz povukle, ima samo poneka tacka na staklu i koralina. Cini se da voda i ne mora da se menja toliko, al pre bih da potrosim kilo soli mesecno, nego posle da se borim sa algama. Hocu da ih izbegnem kako znam i umem. Sve ide savrseno za sad, da kucnem u drvo. Cak i montipora lagano napreduje sto mi je mnogo drago. Cisto da znam da je voda odlicna. Dosao i kamen u desni ugao kako bi se max iskoristila ova neobicna visina. Nadam se da vam se svidja. Ja sam prezadovoljan. Evo slika posto svi radije gledaju slike nego citaju ono sto ja pisem Very Happy
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sre Dec 14, 2016 8:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dopada mi se i desni greben, a i kako si postavio korale. Biće odlično kada se napravi shroom carpent Wink tu bi mogao kolega Popaj da uleti sa kojom ljubičastom pečurkom da malo zašareniš (pod uslovom da voliš šareno) .
Da li je u planu neki skimer ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Čet Dec 29, 2016 5:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo tacno dva meseca od starta. Plasim se da stalno ponavljam kako sam zadovoljan, krenuce nesto po zlu Very Happy
Pesak se dosta prlja, al i to ide u naletima, cas se skroz ocisti, pa zaraste, i sve tako u krug. Staklo je jako cisto, tek posle dve nedelje se isprlja, i to ne nesto narocito. Ne znam kako bih vam docarao, nemoze bas slikama. Mora uzivo da se vidi. Malo sam poremetio i menjanje vode, tacnije preskocio sam poslednje dve, ali se nista nije desilo Very Happy
Evo ga spisak organizama koji trenutno zive u ovom aq.

Korali

1.finger montipora
2.plate montipora
3.kaktus pavaona
4.eufilija
5.sarkofiton
6.lobofiton
7.green star polyp
8.zoantusi/palitoe
9.sinularia
10.gorgonia
11.kenija
12.masrumi

Ostalo:
Dva klovna,
Dve vrste makro algi,
Buble tip anemona,
I jos svasta sitno Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tehnika
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2015
Poruke: 15
Lokacija: Beograd Voždovac

PorukaPoslao: Uto Jan 03, 2017 8:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veliki pozdrav, pratim temu od početka iz razloga što planiram da oformim sličan akvarijum. Jako lepo uređena "izdužena kocka" Laughing
- Kolike su tačne dimenzije akvarijuma, kao i dimenzije preliva.
- Ima li mesta da se u njega pored povratne pumpe i grejača ubaci i neki nano skimer npr. Tunze 9001 ili Hydor Koralia Nano?
- Koliko je u proseku debeo sloj peska i koju količinu si stavio?
- Sa ovim dodatim kamenom u desnom uglu, koliko sada ukupno ima živog kamena?
Želim ti puno uspeha sa Grebenčetom!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vulex
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Feb 2016
Poruke: 8
Lokacija: Stara Pazova

PorukaPoslao: Uto Jan 03, 2017 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prelep akvarijum,svaka cast..Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 04, 2017 10:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Very Happy Smile Tek sada vidim ovo za pečurke. Normalno može. Slobodno dođi da ih "naberemo".
Sto se tiče skimera, ne znam da li je bas neophodan. Ja sam imao slicnu kocku, mala razlika u dimenzijama.
Isti preliv. Samo vata, koju sam redovno menjao. Sve je funkcionisalo kako treba. Normalno uz redovne zamene vode.
I sam si rekao da nije neki trošak na ovu litražu, ali sigurno daje najbolje rezultate.
Vrlo je bitno da ostane u dobrom balansu. Neću da ga hvalim Smile, sviđa mi se.
Obzirom da moju kocku nisam prodao, stalno sam u iskušenju da je ponovo aktiviram Cool
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Grebenče Shadz Morski Akvarijumi 6 Pon Jan 08, 2018 1:35 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License