Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Grebenče Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sre Jan 04, 2017 7:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajd ovako redom da odg. Hvala drugari.
Sto se dimenzija tice mislim da je 50X40X30. Preliv je nekih 8/9x13/14. Ima dve komore. Nazalost u preliv ne staje skimer, osim ako se ne preradjuje nesto. Al s obzirom da neces uzeti identicne dimenzije ti svakako uracunaj skimer, grejac i pumpu kad budes davao dimenzije. Ako pravis aq, to je najmanji problem. Mada ovo sto kaze popaj je klucna stvar, skimer nije neophodan ako menjas vodu i vodis racuna o zagadjenju. Prosto skimer smanjuje potrebu za promenama vode, tj smanjuje trosak za so. Ali potrosnja soli u ovoj litrazi tesko moze da opravda kupovinu skimera od 100€. Za te pare mozes da kupis soli da menjas 3 godine vodu svake nedelje, a do tad je sigurno da ces preci na ozbiljnije litraze za koje treba i ozbiljniji skimer.
Popaj je odrzavao odlicno kocku bez skimera, ovo za sad sljaka odlicno bez skimera, tako da moze ako zelis da posvetis malo vise vremena uspeva super, a pare da cuvas za veci aq. Ima tema na forumu ovde, procitaj, vrlo slicna prica kao i ova.
Peska ima jedno pakovanje ocean direct (2,2kg ja msm) i ima od cm do 3. Taman, ne bi valjalo ni vise ni manje.
Kamena ima 6,5-7 kg, ne znam tacno, svasta je dolazilo i odlazilo sa koralima, nesto sam i odlomio pa izbacio, al tu je negde. Osim kamena i vate nema druge filtracije. Razmisljao sam o seri siporax ali sam odustao. Bitno je ne natrpati kamenom ovako malu lutrazu jer meki korali brzo rastu i za cas se ostane bez dragocenog prostora. Ja sam ovo sa menjanjem vate video od Popaja i sad primenjujem. I ostale stvari, trudim se da tako odrzavam i za sad daje fantasticne rezultate.
Hvala i tebi Popaje za ponudu za pecurke, i ovako smo mogli da se iskupimo kad prodju ovi praznici, cisto da vidimo kako nam mora napreduju. A mogao si stvarno kockicu da pustis u pogon ponovo, vrlo je simpaticna, pa neko od dece da odrzava Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jan 04, 2017 7:33 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 04, 2017 10:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nazalost deca povukla na majku Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pet Jan 13, 2017 5:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo kratak video, cisto da docara atmosferu Very Happy
https://youtu.be/7EPSJI_6aKs


Link


Poslednji izmenio Laki dana Pet Jan 13, 2017 6:45 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pet Jan 13, 2017 6:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izuzetno lepo izgleda,pedantno i po mom ukusu.
Moglo je to malo duze i detaljnije .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pet Jan 13, 2017 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Laki. Bice duze i detaljnije, ne stizem a i ne razumem se u snimanje i editovanje pa za sad ovako brzinski snimak.
Inace malo sam se ulenjio pred praznike i posle, pa nisam menjao vodu, imao sam i peh sa grejacem dok sam bio odsutan pa je nedelju dana temperatura bila 17 stepeni. Al evo ga stanje od danas. Drzi se nekako.
A mora da bude pedantno. Tako ili nikako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pon Apr 10, 2017 11:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dugo me nije bilo drugari, zapustio sam akvarijum nacisto. Evo dva kratka videa kao update za 6 meseci.



Link



Link


Poslednji izmenio Laki dana Uto Apr 11, 2017 5:34 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tehnika
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2015
Poruke: 15
Lokacija: Beograd Voždovac

PorukaPoslao: Čet Jan 18, 2018 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikolac, šta se dešava sa grebenčetom?

Da li je još u funkciji. Ako jeste, može li neki update?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pet Jan 19, 2018 12:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tehnika ::
Nikolac, šta se dešava sa grebenčetom?

Da li je još u funkciji. Ako jeste, može li neki update?




Evo ga nastavak
http://www.akvarijum.org/forum.....25152.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Grebenče Shadz Morski Akvarijumi 6 Pon Jan 08, 2018 1:35 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License