----------------------------------- kaplarm Čet Sep 02, 2010 1:08 am Grejac? ----------------------------------- Koji grejac sa termostatom u 110 l ? Koja snaga i koja marka? ----------------------------------- misoo83 Čet Sep 02, 2010 1:12 am ----------------------------------- marka ma to ti manje vise nije bitno koji glavno da imas neki znaci ako je vece snage samo ce brze da zagreje vodu drugo nista nece da imas bolje od onog manje snage znaci po mome bilo koji :) ----------------------------------- kaplarm Čet Sep 02, 2010 1:28 am ----------------------------------- e al si mi pomogao, pa to sam i ja znao interesova;lo me koliko tacno da uzmem 50 W 100 W ili vise, s' obzirom da bih uzeo sa termostatom, mozda neko ima iskustvo dobro ili lose pa da mi preporuci. ----------------------------------- misoo83 Čet Sep 02, 2010 1:38 am ----------------------------------- Ja kod mene u akvarijumu od 192 litre imam atman 300 w grejac ----------------------------------- deak Čet Sep 02, 2010 1:47 am ----------------------------------- Ja u akvarijumima od 70l imam 200 w a i od 100w kod 300l treba da imam vecu temperaturu tako da tamo ima 2 x 300 w. Al miso ima pravo da ako stavis veci jaci grejac brze ugreje dok manjem treba vise. Mozda od ove moje postavke vidis da otprilike kolko jacine ti treba za 110l. Po mom nekom misljenju 200 w plafon u taj akvarijum. Marka ne igra ulogu ja ih imam svakakvih i isto je to sve. ----------------------------------- kaplarm Čet Sep 02, 2010 2:11 am ----------------------------------- OK, razumeo. ----------------------------------- kaplarm Pon Okt 04, 2010 1:42 pm ----------------------------------- kazite mi dali mogu grejac da stavim u onu prvu komoru od filtera ili je bolje da ga stavim u sam aq. U komoru bih ga stavio samo zato sto se ne vidi. ----------------------------------- nikouro Pon Okt 04, 2010 1:50 pm ----------------------------------- Ja svoj grejac drzim u cetvrtoj pregradi filtera. Ako ti to filter omogucava odnosno ako imas mesta pre potopne pumpe da postavis grejac, onda to i uradi. ----------------------------------- kaplarm Pon Okt 04, 2010 2:19 pm ----------------------------------- Ima mesta pored pumpe u poslednjoj komori, hvala na odgovoru. ----------------------------------- Manic Sre Jan 05, 2011 11:39 pm Grejac ----------------------------------- U toj poslednjoj komori moze da padne nivo vode (usled smanjenog protoka vode kroz filter masu ili zagusenja usisnog dela filtera), pa da grejac ostane do pola na suvom - a to nije dobro za njega. Bolje je u prvoj komori - talozniku. ----------------------------------- jongi Čet Jan 06, 2011 5:14 am ----------------------------------- Ako si potopnu pumpu stavio u gornjoj trecini komore,iz bezbednosnih razloga,onda bi grejac trebalo da stane,ili najveci njegov deo,ispod nivoa pumpe,tj. nivoa vode koji pumpa moze da izbaci u aq usled zagusenja filter mase.