Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Grejac Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Weseli
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2010
Poruke: 244
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Nov 29, 2010 6:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je neko imao problema sa grejacima kada stoje u spoljnom filteru?

Imam akvarijum od 150l i grejac od 100w i kad je u filteru ne moze da zagreje vodu, ako mu stavim 26temp voda u aq ce biti 21stepen, kupio sam od 200w i ista prica...moram da stavim na 32step da bi temperatura u aq bila 27stepeni? Jel tako kod svakog ili...?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Nov 29, 2010 6:59 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pon Nov 29, 2010 7:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene nije tako, ako je u aq 26 toliko je i u spolj. filteru gde mi i stoji grejac! Nesto mi tu nije u redu...koji si grejac kupio? Taj od 100w je slab za 150, ali taj od 200w bi morao da postigne temperaturu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nasdvoje
Akvarista



Registrovan: 18 Okt 2010
Poruke: 230
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pon Nov 29, 2010 7:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja u 3 aq imam grejace u filteru i na svakome radi normalno minimalna razlika u temperaturi, gotovo zanemarljiva. U startu treba duze vremena da se uspostavi temperatura, ali posle sve radi ok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Atanas011
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2010
Poruke: 320
Lokacija: Beograd - Medak

PorukaPoslao: Pon Nov 29, 2010 7:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A koja ti je temperatura u prostoriji gde držiš aq?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Pon Nov 29, 2010 7:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ima nekih grejaca koji su takvi evo ja imam grejac gde ako hoces da se ubaci temparatura 25 stepeni ti moras da namestis na 23 i to je stvarno tako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Weseli
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2010
Poruke: 244
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Nov 29, 2010 7:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Grejac je Atmanov (oba) i kada ga drzim u poslednjoj komori gde pupma gura cistu vodu u akvarijum tu nece ni da greje skoro, dok u ovoj komori gde voda dolazi iz aq u filter tu mi je razlika 5-6 stepeni (izmedju toplote vode i onoga sto pise na grejacu)...e da, temperatura u kojoj je akvarijum ne znam, posto je to presoblje i to se ne greje...jel moguce da je to uzrok?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rille
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2010
Poruke: 137
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Pon Nov 29, 2010 8:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A što ne staviš grejač u aq, a ne u filter? Ja imam aq od 98l i grejač je od 100w u samom aq, neki kineski, filter je unutrašnji pa zbog dimenzija grejač i ne bi mogao u njega da stane, a i ne vidim razlog zašto bih ga gurao u filter jer ribice su u aq a ne u filteru zar ne?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
GRBA
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2010
Poruke: 145
Lokacija: (Loznica)Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 29, 2010 9:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sam si rekao da ti je u predsoblju, koje se ne greje... verovatno je pohladno pa je u tome i glavni problem!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Weseli
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2010
Poruke: 244
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Nov 29, 2010 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rille ::
A što ne staviš grejač u aq, a ne u filter? Ja imam aq od 98l i grejač je od 100w u samom aq, neki kineski, filter je unutrašnji pa zbog dimenzija grejač i ne bi mogao u njega da stane, a i ne vidim razlog zašto bih ga gurao u filter jer ribice su u aq a ne u filteru zar ne?


Stavio sam ga u filter jer se tako ne vidi i nekako je lepse kad se ne vidi u aq...

@Grbo prosto ne mogu da verujem da je zbog toga, ali ima logike...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
soulman
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2010
Poruke: 278
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Uto Nov 30, 2010 9:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na kutiji grejača imaš tabelu sa "delta t" vrednostima odnosno koliko treba da je jak grejač da bi ti zagrejao vodu ako je spoljna temperatura "x". Upredi sa tvojim stanjem... pa vidi.

Inače nema veze da li ti grejač stoji u akvarijumu ili u filteru jer voda valjda kruži.

Grba je verovatno upravu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rille
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2010
Poruke: 137
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Uto Nov 30, 2010 10:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

soulman ::
Na kutiji grejača imaš tabelu sa "delta t" vrednostima odnosno koliko treba da je jak grejač da bi ti zagrejao vodu ako je spoljna temperatura "x". Upredi sa tvojim stanjem... pa vidi.

Inače nema veze da li ti grejač stoji u akvarijumu ili u filteru jer voda valjda kruži.

Grba je verovatno upravu...

Tačno je da voda kruži, takođe i vazduh ide tamo ovamo, ali ja idem logikom da ako imaš dve prostorije (sobe) koje su jedna do druge, pa ih povežeš nekim pregradnim zidom na primer, a u jednu sobu koja je manja staviš recimo kalorifer ili enko slično grejno telo, pa čekaš da ti taj kalorifer zagreje drugu sobu koja je mnooogo veća, dakle bar 5 puta ( ti sam znaš koji je odnos litraže tvog aq i filtera) i to tako što ćeš drugim nekim uređajem ( koji zapravo je pumpa u aq) da guraš taj topao vazduh u prvu sobu....poređenje i primer su možda neodgovarajući, ali je suština da, po meni, treba grejati tamo gde su ribice jer sigurno uvek postoji razlika u temperaturi vode u aq i u filteru, a tebi treba naravno određena temperatura u aq....ovo je laičko razmišljanje, ako neko malo bolje poznaje fiziku nek dda svoje mišljenje jer sam imao 3 iz navedenog predmeta Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
soulman
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2010
Poruke: 278
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Uto Nov 30, 2010 11:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvini, nemoj da se ljutiš... ali nisi ni tu trojku zaslužio.

Da ne bi sad pisao još jedan elaborat, malo pre jedan završih, reći ću ti sam ovo porediš babe i žabe. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Uto Nov 30, 2010 12:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Weseli, kod mene Atman laže za dva stepena, tj, namešten je na 28C a u akvarijumu je 26C, a mislim i da mi je u sobi oko 26C. Probaj jednim malim eksperimentom da proveriš da li i tvoji grejači "lažu". Stavi u teglu grejač i namesti na 26C i stavi termometar i vidi koliko je na njemu. Ako postoji odstupanje u temperaturi, znaćeš da je do grejača. E sad, soulman je u pravu ako je akvarijum u prostoriji koja se greje, tj, ako je u hodniku 26C onda se neće gubiti temperatura, ali ako je u hodniku 18C ili manje, verovatno ti spoljašnja temperatura spušta za još dva stepena kad voda ide iz spolj. filtera do akvarijuma. Mislim, jeste to kratak put iz filtera do ak, ali ako "laže" Atman za 2C i ako gubiš još 2C dok dođe voda u ak, onda mislim da je to razlog što je tolika razlika u temperaturi kod tebe. Probaj pa javi

Da dodam, da bi proverio da li gubiš temp. između spolj. filtera i akvarijuma, isto možeš da staviš termometar u filter i da vidiš koliko je u filteru, pa uporediš sa temperaturom iz akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Rille
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2010
Poruke: 137
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Uto Nov 30, 2010 12:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

soulman ::
Izvini, nemoj da se ljutiš... ali nisi ni tu trojku zaslužio.

Da ne bi sad pisao još jedan elaborat, malo pre jedan završih, reći ću ti sam ovo porediš babe i žabe. Wink

pa ja rekoh da sam laik, a ta trojka je bila davno, pre dvadesetak godina i to jedva Smile....kod mene aq stoji u hodniku gde se greje ali manje tako da je temp. vazduha oko 18-19 stepeni, grejač namešten na 26 stepeni, temperatura vode je isto toliko....dakle nema gubitka usled spoljne temperature...btw i dalje mi je sumnjivo da će grejač greajti vodu isto kada se nalazi u filteru i u aq, ajde nek neko ko tako greje napiše svoje iskustvo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
soulman
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2010
Poruke: 278
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Uto Nov 30, 2010 12:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

...ovo je borba sa vetrenjačama... još jednom vas molim obratite pažnju na ovu rečenicu...

soulman ::
Na kutiji grejača imaš tabelu sa "delta t" vrednostima odnosno koliko treba da je jak grejač da bi ti zagrejao vodu ako je spoljna temperatura "x". Upredi sa tvojim stanjem... pa vidi.


... možda je problem u meni... ja ne umem bolje da objasnim...

Druga stvar je ako je grejač pokvaren ili laže... to već moraš onda sam da utvrdiš... I ja imam atmanov grejač i temperatura je identična i u filteru gde stoji i u najudaljenijem delu akvarijuma od grejača dijagonalno. Tačno je ona koju sam zadao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Grejac Trixie 25w menjam za grejac od... kikii77 Tražnja 2 Uto Nov 17, 2020 3:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Polovan grejac Stasheetza Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Okt 31, 2017 8:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali grejac Turtle Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Sep 16, 2017 1:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Grejac za 175l? ludidzora Grejanje i hladjenje 3 Sub Mar 11, 2017 1:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Grejac 300W reventon Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Maj 21, 2016 4:20 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License