Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Grejac Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Markonbg
Akvarista

Registrovan: 05 Jul 2012

PorukaPoslao: Sub Sep 29, 2012 4:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Grejac ko grejac,e sad u zavisnosti od dubine dzepa mozete da manisete.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor

PorukaPoslao: Sub Sep 29, 2012 4:29 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

sumi
Akvarista

Registrovan: 05 Apr 2012

PorukaPoslao: Sub Sep 29, 2012 9:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Markonbg ::
Wlayko91 ::
Glavni razlog zasto ne mnogo jaci grejac u odnosu na litrazu je taj sto recimo grejac od 300W kada stavimo u aq od primer 20l, desava se da se voda velikom brzinom zagreje sto ribama ne godi... To je ono kada mi iz kuce leti u kojoj je klima rashladila prostoriju na +22C izadjemo napolje na +40C pa nam kasnije nije dobro ili se razbolimo, isti slucaj sa ribama koje su mnogo vise puta osetljivije, nagla promena temperature njihovog tela veoma lose utice na imuni sistem riba i uopste. Nadam se da sam dobro razjasnio... :/

Ja se ne slazem sa prvom polovinom.
Koliki god da je resice stvar...samo je pitanje koliko ce raditi,a koliko pauzirati
npr imas akv od 20l i imas samo grejac od 200w...sto da ne...npr voda je temperature 20C,a ja hocu da mi bude 25C...ja ne ukljucujem grejac odmah na 25C,vec podignem za max 2 C,pa sutradan opet pojacam grejac i tako ima solidan period adaptacije.Jer ako su izdrzale da dodje do 20C onda nema potrebe juriti i odmah staviti zeljenih 25

Marko potpuno si u pavu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Polovan grejac Stasheetza Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Okt 31, 2017 8:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali grejac Turtle Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Sep 16, 2017 1:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Grejac za 175l? ludidzora Grejanje i hladjenje 3 Sub Mar 11, 2017 1:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Grejac 300W reventon Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Maj 21, 2016 4:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potreban grejac za malu litrazu Sone_bg Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Mar 26, 2016 3:20 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 

eXTReMe Tracker