Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 grijač pitanje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Welt
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 28
Lokacija: Budva

PorukaPoslao: Pet Dec 02, 2011 3:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je dovoljan grijač od 100w za akv od 260 litara?
Imam sada 2 grijača po 100w. Da li da stavim oba u taj akv, ili jedan ili
da kupim novi-jači. Kakva su vaša iskustva?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Dec 02, 2011 3:46 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 02, 2011 4:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neko uopšteno pravilo je 1W/L tako da sumnjam da bi ti bio dovoljan 1 od 100 W, treba da kupiš jedan od 300W i da rešiš problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Welt
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 28
Lokacija: Budva

PorukaPoslao: Pet Dec 02, 2011 8:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok hvala na savjetu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale_
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2010
Poruke: 230
Lokacija: kikinda

PorukaPoslao: Pet Dec 02, 2011 8:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a sad... zavisi. ja recimo ne koristim grejac jer mi je sobna temperatura uvek oko 24 a neonke greju pomalo. kada je neki prelazni period pa se ne greje, nadje se pri ruci grejac. sto znaci da sve zavisi koja je temperatura prostorije u kojoj se nalazi aq. 1W/L je dobro i obezbedjuje ti temp vode oko sobne temperature + 4 do 5 stepeni.


koristi to sto imas, prati temp. i ako imas potrebe obavezno uzmi 1 od 300w.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
saban
Akvarista



Registrovan: 26 Jan 2011
Poruke: 35
Lokacija: RS

PorukaPoslao: Pet Dec 02, 2011 11:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavisi od mjesta gdje ti se nalazi akvarijum, temperatura te prostorije...
Sam procijeni. Ne primjer ja sam imao grijac od 50w u akvarijumu od 30l koji je bio u hladnoj prostoriji i nikako nije mogao da ugrije do zeljene temp.
A sad sam taj grijeac stavio u akvarijum od 105l koji se nalazi u toploj prostoriju i nema nikakvaih problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 03, 2011 1:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da bi bio siguran da ćeš imati konstantnu temperaturu bez obzira na temperaturu okoline 300W je ok. Ako je temperatura u prostoriji visoka, on se neće paliti..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pitanje za rasvetu Milivoje Lampa Rasveta 4 Pon Nov 20, 2023 10:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje za vlasnike Juwel Ria Rooster Akvarijumi 3 Čet Apr 01, 2021 10:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka co2 pitanje denza025 Ostala oprema 3 Čet Avg 06, 2020 7:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje vezano za sajt i održavanje nenad.dragisic Razno 2 Čet Jul 09, 2020 4:16 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License