----------------------------------- Amsal Pon Feb 18, 2013 10:32 pm Grijač podivljao i možda skuhao ribe ----------------------------------- Zdravo svima! Imam veliki problem. Maloprije me majka zvala i rekla mi da se cijeli akvarij veoma ugrijao, tojest da su staklo i poklopac topli na dodir. Ja sam u drugom gradu i neću moći provjeriti o čemu se radi do petka, ali zanima me šta mogu očekivati da vidim kad dođem kući. Majka kaže da je voda mutna i da su jedine ribe koje vidi bikolor i barbus tetrazona. Drugim riječima, ne vidi trihogastere i jato od 15-tak razbora koje su mi uljepšavale dan, ali vidi prastarog i usamljenog barbusa kojeg čekam da umre već skoro godinu dana. Kaže da je staklo puno puževa - pretpostavljam da su jadne, mada nepoželjne, životinjice pokušavale disati u kisikom osiromašenoj vodi. Šta se desilo? Tražio sam od nje da izgasi sve vezano za akvarij (jer ona ne može isključiti samo grijač) i da izvadi grijač iz vode. Grijač, koliko znam, nije dodirivao dno. Kaže da je vreo na dodir, ali nije spominjala da je pukao. Termometar više nije očitavao temperaturu. Promijenila je trećinu vode i termometar sada pokazuje najvišu temperaturu koju može pokazati, 34 stepena. Od čega je voda mutna? Je li moguće da se zamutila od riba? Hoću li po povratku zateći riblju čorbu ili, još gore, skuhane kriptikorine koje godinama skupljam? Nikad mi se ništa slično nije desilo :cry: