Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Grijanje akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Amar
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Nov 2018
Poruke: 6

PorukaPoslao: Ned Nov 11, 2018 11:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, trebaju mi strucna misljenja oko grijanja akvarijuma uzeo sam 150w grijac za 80l akvarijum, posto mislim da mi treba jak grijac, jer u sobi gdje drzim akvarijum nema grijanja. Interesuje me da li se moze sta desiti sa akvarijumom jer sam negdje citao da moze puci staklo ako je bas hladno u sobi. Hvala unaprijed
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Nov 11, 2018 11:01 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 11, 2018 1:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odradice posao ne brini. Vaznija ti je pozicija grejaca. Kod mene se nalazi ispred creva koje vraca vodu iz kanister filtera u akvarijum. Samim tim voda koja ulazi u akvarijum gura tu vodu koju grejac zagreje, svuda po akvarijumu. Razmisli o tome.
Nece ti puci akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Amar
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Nov 2018
Poruke: 6

PorukaPoslao: Ned Nov 11, 2018 3:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ti puno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 11, 2018 6:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poznato je da se na visokoj temperaturi razvijaju bakterije, da li je meso ili mleko u pitanju, ma bilo šta ....
slično je i u akvarijumu, što veća temperatura - viiše bakterija. Ja sam uvek u akvarijumima 100+
(ako je bilo potrebe za grejačem) držao grejač u samom akvarijumu a ne u filteru.Razloga je puno.
Što se tiče stakla o tome ne brini.Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Nov 11, 2018 7:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moralo bi da u prostoriji bude -30 a akvarijum sa dubokim ogrebotinama da bi doslo do pucanja stakla. Mada i za to su jako male šanse jer je staklo ravnomerno zagrejano zbog vode u samom akvarijumu. Za grejač što je veći ne brini ja sam 80l pa posle 160l grejao sa 300w Atman.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Amar
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Nov 2018
Poruke: 6

PorukaPoslao: Ned Nov 11, 2018 7:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Okej, ali interesuje me da li je ok 150w grijac na 80l akv. ako je u sobi bas hladno nema nikakvo grijanje, posto vjerovatno teže postiže zadanu temparaturu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Nov 11, 2018 8:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo će duze raditi da održi temperaturu. Staklo je izolator. Ako poklopiš akvarijum staklenim poklopcem grejač će raditi manje, jer ćeš sprečiti isparavanje tj hladjenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Amar
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Nov 2018
Poruke: 6

PorukaPoslao: Ned Nov 11, 2018 9:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci sve je okej ne moram da brinem. Hvala ti puno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License