Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 gupi,blek moli Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Andrej
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2010
Poruke: 134
Lokacija: Banja Luka (Republika Srpska)

PorukaPoslao: Sre Jan 26, 2011 8:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

svaki put kada mi se okoti jedna zenka blek molija ili gupija dole na dnu kotilice budu male jos nerazvijene ribice.uvijek budu mali providni krugici ili smotane male ribice neke providne a neke zute.da napomenem ima i zivih isto puno.temperatura u ak je 25 stepeni nije bas pretjerano zasadjen.pored ove dve vrste imam i plati,ksifo,punius konkonius,tigrasti barbus,crne neonke...da li je neko imao tih problema? i da li zna u cemu je problem? Question Question Question Question
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jan 26, 2011 8:47 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jan 26, 2011 8:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I meni se desavalo da bude i zivih i ikre kod ksifoa,ali uzrok problema i resenje nisam nasao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Executor
Akvarista



Registrovan: 09 Nov 2010
Poruke: 108
Lokacija: Zitkovac(Aleksinac-Srbija)

PorukaPoslao: Ned Feb 27, 2011 12:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je to zato što je postojao period izmedju oplodjenja ikre,neka je oplodjena recimo nedelju dana ranije,a neka kasnije.Kada ženka počne da se koti ona izbaci mlade koji su lepo razvijeni,a i one koji nisu.Umalo da zaboravim takodje izbacuje i ikru koja nije oplodjena,što bi se reklo mućak jaje hehe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Emilie87
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Feb 2011
Poruke: 8
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Mar 03, 2011 1:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moja moli se upravo okotila ali su mladi nekako nerazvijeni,kao da je trebalo proci jos vremena do okota,kao puzici,nedovojno razvijeni,bezivotni,ali sve su takve,nema normalnih i zivih.

Da li je imao neko nazalost slicno iskustvo i da li postoji mogucnost da se mladi razviju do normalnog stadijuma nakon sto ih je majka izbacila?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jecham
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 88
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Mar 03, 2011 2:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda se prerano okotila(npr. prvo kocenje, dozivela neki shok i sl.) Ako se i drugi put tako okoti, znaj da od te zenke nema nista. Bolje je prodaj, menjaj ili pokloni, a sebi nabavi drugu.
Pozdrav.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Andrej
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2010
Poruke: 134
Lokacija: Banja Luka (Republika Srpska)

PorukaPoslao: Čet Mar 03, 2011 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sigurno je dozivjela neki sok ili je prvo kocenje.i ja sam sad imao tih problema sa ksifom.prvi okot okotila je oko 40 kom.sto nije normalno,ali ih je sada sam 7 stalo zivih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Gupi gari1809 Tražnja 0 Pet Feb 23, 2024 3:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ostala gupi bez repa, krivac? Maridza Ribe 4 Čet Jun 15, 2023 12:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skotna gupi "gubi ravnotežu" marcus Guppy fun club 0 Ned Feb 12, 2023 3:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Žute moli (yellow lyra molly) chaosad Ponuda 0 Pet Nov 11, 2022 12:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka gupi podmladak na poklon AB Na poklon 2 Sre Jul 06, 2022 12:55 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License