Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Gupi -broj mladji Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Feb 24, 2011 4:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Negde na internetu sam procitao da ce biti vise mladji na temperaturi od 29 stepeni,nego na nizim temperaturama.
Moje pitanje je : Da li gupikama smeta da ceo zivot provedu na temperaturi od 29 stepeni,i da li ce zbog toga ziveti krace?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 24, 2011 4:23 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

v!KTOR
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 316
Lokacija: ELEMIR(ZRENjANIN)

PorukaPoslao: Čet Feb 24, 2011 6:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dobro pitanje...to i mene zanima...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuICQ broj
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Čet Feb 24, 2011 6:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolicina mladji barem koliko ja znam zavisi od starosti i velicini zenke,naravno da ce veca zenka koja ima veci stomak imati vise mladji neko neka mala gupyka,tako da moze i do temperature da bude ali cisto sumnjam,ajd sacekajmo da vidimo sa nekim od gupy odgajivaca Smile

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Feb 24, 2011 8:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Broj malih ne zavisi od temperature, logicno zar ne?!

Sto je bitno bas 29 stepeni?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Feb 24, 2011 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

-Pronađena je relacija prema kojoj sa svakim stepenom Celzijusove skale, u intervalu 23-29 °C koji se smatra za optimalan, broj ribica po leglu raste za tri. -
to je napisao Mirsoslav95 u temi pod nazivom Xiphophorus helleri
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Feb 24, 2011 9:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda je koristio copy pa paste,pa nije primetio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MAXA
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2010
Poruke: 120
Lokacija: KG BG

PorukaPoslao: Čet Feb 24, 2011 9:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da to nije tačno, ali je tačno da povećana temperatura ubrzava metablizam i skracuje zivotni vek ribica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Feb 24, 2011 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolje je da svako proveri
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Pet Feb 25, 2011 3:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

axterix,sad se setih da sam pisao kad sam se uclanio na forum temu o ksifoima,jete to je bilo copy paste pa ima gresaka.....

Ja se izvinjavam i cim nadjem tenu promenicu da nebude i dalje ovakvih pitanja.....

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Feb 25, 2011 6:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jednom davno sam drzao gupike na 28 stepeni, nekad je znala temperatura da skoci i do 30. Ako se dobro secam zenke su se kotile do 10 puta i onda kraj. Znaci nije tacno 10 puta, recimo 7-10.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Feb 25, 2011 8:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel to znaci da im je zivotni vek kraci na takvim temperaturama?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Executor
Akvarista



Registrovan: 09 Nov 2010
Poruke: 108
Lokacija: Zitkovac(Aleksinac-Srbija)

PorukaPoslao: Pet Feb 25, 2011 8:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedina prednost je što se brže kote,jer unutra čuvaju ikru i ona brže se razvija tako da mladj može da se izvede ranije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Feb 25, 2011 10:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A koliko brze se kote?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pet Feb 25, 2011 11:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

28-35 dana,o temo ima minimum vec 20 tema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Feb 26, 2011 9:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislio sam koliko se brzo kote na visim temperaturama?(sto je pomenuo Executor)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Gupi gari1809 Tražnja 0 Pet Feb 23, 2024 3:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ostala gupi bez repa, krivac? Maridza Ribe 4 Čet Jun 15, 2023 12:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skotna gupi "gubi ravnotežu" marcus Guppy fun club 0 Ned Feb 12, 2023 3:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka gupi podmladak na poklon AB Na poklon 2 Sre Jul 06, 2022 12:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebne živorotke (plati, gupi, moli... DonderionBerik Tražnja 1 Ned Jun 19, 2022 3:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License