Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Gupi na povrsini vode Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
tomislav85
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2011
Poruke: 80
Lokacija: PETROVAC NA MLAVI

PorukaPoslao: Ned Maj 15, 2011 8:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum mi je 50l u njemu od ribica imam 10 gupika,4 ksifo i dva muljara i jednog algara ima dosta bilja,filtracija je spoljni filter a temperatura je 25c.
E sada jedna gupika non stop pliva na povrsini kao da je vuce neki magnet prema gore ja je odgurnem ona se malo muci da ode na dno i odmah ispliva na povrsinu nikakve druge promene se ne primecuju jede normalno i sve drugo za nekih 20 dana bi trebalo da dobije malce,da li je neko imao slican problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Maj 15, 2011 8:54 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

MarkoNg
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Nov 2010
Poruke: 224
Lokacija: Negotin

PorukaPoslao: Ned Maj 15, 2011 9:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

verovatno je bolesna,,,,mozda nema dovoljno kiseonika ali ostale ribe su ok mislim ne idu na povrsinu?
ako smao ona ide na povrsinu onda je bolesna verovatno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
shilebos
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2011
Poruke: 39
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Maj 15, 2011 10:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima li po sebi bijele fleke (kao ''paucina'')

Kod mene se to desavalo, pocrkale mi skoro sve, evo trenutni imam jos dvije i imam istu stvar Sad

Da napomenem, sve ostale su ok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Ned Maj 15, 2011 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fora je u tome da moze da bude manjak kiseonika a moze i da bude bolesna meni se najcesce desavako da riba par dana ranije pre nego sto ugine stalno pliva prema povrsini vode i na kraju je nadjem mrtvu na dnu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
tomislav85
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2011
Poruke: 80
Lokacija: PETROVAC NA MLAVI

PorukaPoslao: Ned Maj 15, 2011 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nema nikakve fleke po sebi kiseonik ima naravno sve ostale ribice su ok,crko mi je aparat pa nemogu slikati ali pokusacu da vam drugacije objasnim to izgleda ovako kao kada gurnete loptu pod vodu i pustite je ona odmah ispliva e tako i ova ribica ja je gurnem prstom prema dnu ona odmah ispliva na povrsinu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
oki moki
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2011
Poruke: 214
Lokacija: Vozdovac

PorukaPoslao: Ned Maj 15, 2011 11:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozda im dajes previse hrane ,ako im das previse posle idu na povrsinu da uzimaju kiseonik
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gocha
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 609
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Ned Maj 15, 2011 11:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

toj ribici je verovatno puko mehur.... A to se neleci...ako je tako sacakajmo da jos neko odg.ali ako je tako nista drugo ti ne ostaje nego daje pustis u wc da se ne muci.... Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nenad88
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2011
Poruke: 127
Lokacija: zajecar

PorukaPoslao: Pon Maj 16, 2011 12:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i ja mislim da je mehur posto kazes da kad je odgurnes odmah ispliva gore
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Pon Maj 16, 2011 12:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja mislim da je mehur, jel uzima hranu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
black dragon
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 29 Apr 2011
Poruke: 220
Lokacija: bojnik(okolina leskovca)

PorukaPoslao: Pon Maj 16, 2011 5:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ribice ne bi trebao da pipas prstima
jer moze da dodje do neke bolesti

i ja mislim da je mehur
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tomislav85
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2011
Poruke: 80
Lokacija: PETROVAC NA MLAVI

PorukaPoslao: Pon Maj 16, 2011 7:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala svima na pomoci ribica je zavrsila u wc solji nazalost
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Maj 17, 2011 4:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To nije problem od mehura. Ako im pukne mehur ondak ribica je na dnu a ne gore na povrsini, Kad je mehur pukao ondak je uvek na dnu i muci se da dopliva do povrsine. Kod tebe je ribica bila na povrsini jer je imala neki problem sa stomakom i zato nije mogla da ostane na dnu. Mogu razni paraziti da to prouzrokoju.

@black dragon
Very Happy bolest predje na coveka od ribice. To ne moze da se desi jer nista od njihovih bolesti ne utice na nas.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 17, 2011 4:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tuberkuloza?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Maj 17, 2011 4:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ni to nece da predje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiMa987
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2010
Poruke: 461
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 17, 2011 4:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Otisli smo u OT,ali sam siguran da sam procitao da mora da se vodi racuna o tome jer riblja tuberkuloza moze da izazove odredjene bolesti/promene na kozi ruku ( ili delova tela koji su bili u vodi ) ako se isti ne operu kako treba posle rada po aq...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Gupi gari1809 Tražnja 0 Pet Feb 23, 2024 3:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ostala gupi bez repa, krivac? Maridza Ribe 4 Čet Jun 15, 2023 12:04 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License